Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní

Pro její otevřené srdce ji všichni milovali. Perchta z Rožmberka vynikala krásou, laskavostí a dobrotou. S milovaným Petrem ze Šternberka si plánovali budoucnost, avšak otec ji z hamižnosti provdal za opilce Jana z Lichtenštejna. Život s Janem se podobal peklu, a právě proto, když ji manžel na smrtelném loži prosil o odpuštění, Perchta odmítla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251920/perchta-z-rozmberka-prokleti-bile-p-3Tg-251920.jpg 4.353
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Alpress

Kniha Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní

veronika1998

Čtivý smutný příběh o Perchtě, která to po boku svého manžela neměla vůbec lehké... Přečteno jedním dechem.

vsechnonebonic

Historie baví a "živí" mne. Ano, paní Perchta měla skutečně strašný život, tak jako mnoho jiných mladých dívek její doby, které byly provdány proti své vůli anebo jim byla zcela odepřena možnost stát se manželkami a hlavně maminkami a svůj život strávily v klášteře, prostě otec na jejich věno neměl, a tak z nich udělal jeptišky. Tento příběh vychází z nějakého reálného základu, je trošku přibarvený, ale to je asi u oddechové knížky nutné. Zájemcům o historii doporučuji knížku, která obsahuje skutečné dopisy paní Perchty, trošku těžší čtení, ale rozhodně také zajímavé. Mimochodem, paní Perchta neuměla psát, ale uměla číst ( slabikovat). Na svoji dobu byla opravdu hodně pokroková.

katka134

Román od paní Černé byl opět pěkně napsaný. Život Perchty musel být po boku krutého manžela i tchýně opravdu strašný.

Světlana694

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velice čtivá a zajímavá. Krutý osud Perchty zaujme každého. Jsem vděčná, že žiju ve svobodné době, kdy nic takového nehrozí.

RendyaDav

Kniha ,která se zase četla sama... O lásce,zradě kde ji vlastní otec provdá za někoho koho vůbec nemiluje...

knihomolka999
23.09.2019

Čtivě napsaný příběh o krutém osudu známé historické postavy čtenáře musí zaujmout a chytit za srdce.

Asterixxka
09.09.2019

Smutný příběh, chudák holka si musela pěkně vytrpět s tyranem a jeho úchylnou rodinkou. Kniha se četla dobře. Sáhla jsem po ní, protože jsem si o Perchtě chtěla přečíst nějaké detaily a byla jsem mile překvapená, jak je kniha zpracována.

Le Chat
02.02.2019

Perchtin příběh byl opravdu smutný. Ale tak dobře napsaný, že bych s čistým svědomím dala i 6 hvězdiček.

Návrat z pekla
Návrat z pekla