Anežka a král - Jediná láska Přemysla Otakara II.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladičká Anežka je oblíbenou dvorní dámou manželky českého krále Přemysla Otakara. Těžko si přiznává, že se zamilovala do manžela své ochránkyně, a prudkému citu se ze všech sil brání. Pak se s Otakarem náhodou potká v noci na hradní chodbě a podlehne jeho mocnému kouzlu. Jenže král ví přesně, že dědic trůnu musí vzejít z manželského lože....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47594/anezka-a-kral-jedina-laska-premysla-L84-47594.jpg 441
Žánr
Pro ženy, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Anežka a král - Jediná láska Přemysla Otakara II.

Přidat komentář
RendyaDav
12. ledna

Příběh o velké lásce a obětavosti Anežky...Ukazuje tehdejší dobu a společnost...Román doporučuji krásně se čte...

Tirisa
07.06.2019

Já jsem se bohužel nějak nedokázala pořádně začíst. Zezačátku jsem si říkala, že to bude fajn, ale postupně moje nadšení opadávalo a bylo mi tak nějak jedno, kdy se ke knížce zase budu moct vrátit. Je pravda, že historické romány to u mě mají tak 50:50, to už musí být, abych se začetla...ale stejně to pořád dál zkouším a doufám, že tentokrát narazím na takový, který mě zaujme. Teď se to bohužel nestalo, ale to je opravdu spíš o mě, než o tom že by to byl špatný román.


Le Chat
09.01.2019

Po autorčiných dalších knihách, které jsem četla dříve, docela zklamání. Ale právě kvůli Královským námluvám a Johaně z Rožmitálu dám ještě šanci Perlové koruně.

katka134
21.02.2018

Moc příjemné čtení. Přemysl Otakar II je můj nejoblíbenější přemyslovec. Jen bych ráda věděla, jestli se opravdu dámy tak tolerovaly a byly dokonce přítelkyně.

Freedomova
26.02.2017

Knížka se mi moc líbila, je zajímavá, čtivá a má spád. Nemohu hodnotit její historickou přesnost, ale tu od milostného románu ani neočekávám. Nedělalo mi žádný problém se ztotožnit s hlavními postavami a jejich rozporuplnými pocity, které byly dle mého názoru, vykresleny velice přesvědčivě. Člověk měl pocit, že vlastně všechny chápe a nakonec je mu jen líto, že to nedopadlo lépe pro všechny, i když to vlastně nebylo možné.

alnahu
01.09.2015

Knihy od této autorky se čtou jedním dechem. Příběh o lásce Anežky z Kuenringu a krále Přemysla Otakara II. , která přetrvala až do jeho smrti v bitvě na Moravském poli, i když nejsem historik tato kniha se mi velmi líbila.
Jak krátký je lidský život.... a jak dlouhý okamžik smrti...láska překoná věky.

elizabeth_ba
20.04.2015

I když osobně knihu považuji za pouhopouhou historickou harlekýnku, uznávám, že i takové jsou třeba... Autorku od mnohem horšího hodnocení z mé strany zachránilo, že velmi příznivě a lichotivě popsala Záviše. Jinak si pletla pojmy, dojmy a prů... a ještě si dovolila vzít do huby, teda do počítače, moji jedinou lásku, prince Konradina. Slečnám a paním pode mnou hodnotícím, jimž se líbily knihy od paní Vaňkové, doporučuji si přečíst např. pana Mařánka, nudit je nebude a setkají se sem tam i s nějakým historickým faktem...

hanarela
28.12.2013

Doporučuji všem. Ve škole byl pro mě dějepis nuda, ale tuhle knihu jsem přečetla na jedno posezení. "Mýtické" postavy z historie jsem začala vnímat s jejich běžnými a lidskými chybami, ale i potřebami. Neměli to ti naši předkové a panovníci jednoduché.

1