Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní přehled

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251920/mid_perchta-z-rozmberka-prokleti-bile-p-3Tg-251920.jpg 4 73 73

Pro její otevřené srdce ji všichni milovali. Perchta z Rožmberka vynikala krásou, laskavostí a dobrotou. S milovaným Petrem ze Šternberka si plánovali budoucnost, avšak otec ji z hamižnosti provdal za opilce Jana z Lichtenštejna. Život s Janem se podobal peklu, a právě proto, když ji manžel na smrtelném loži prosil o odpuštění, Perchta odmítla.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní. Přihlašte se a napište ho.

kvetuse3368
09.05.2023 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, dobře děj utíká a člověku nepřijde, že má knihu přečtenou za jednu noc, když je nemocen.

Johana
10.02.2023 1 z 5

Čtu si zdejší komentáře, že kniha je krásná a pěkně napsaná... A nechápu. Za mne jde o špatnou, školácky splácanou věc, na které se mi líbí jediné: že totiž o Bílé paní tu psala paní Černá.
Hvězdičku dávám, protože v oboru zneužívání historických námětů ke tvorbě mizerných knih prostě existují ještě daleko horší kousky. Zde toto jsem metodou rychločtení alespoň nějak dokázala přelouskat do bídného konce. Bububu! Bu.

sweeney
23.09.2022 5 z 5

Nemůžu jinak než souhlasit s předchozími komentáři, že se jedná sice o velmi smutný, ale zároveň i krásný příběh o síle lidského ducha, rodičovské lásce a nakonec i jistého smíření se s osudem. Doporučuji, ostatně jako všechny knížky této autorky :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x

Rožmberkové 15. století Čechy

Jaroslava Černá
česká, 1959
2016  73%Santini: Peklem duše k světlu světa
2010  80%Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II.
2015  84%Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní
2019  70%Dům v podhradí