Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251920/mid_perchta-z-rozmberka-prokleti-bile-p-3Tg-251920.jpg 4 73 24

Pro její otevřené srdce ji všichni milovali. Perchta z Rožmberka vynikala krásou, laskavostí a dobrotou. S milovaným Petrem ze Šternberka si plánovali budoucnost, avšak otec ji z hamižnosti provdal za opilce Jana z Lichtenštejna. Život s Janem se podobal peklu, a právě proto, když ji manžel na smrtelném loži prosil o odpuštění, Perchta odmítla.... celý text

Annicka
29.04.2017 1 z 5

Jak někdo může být tak zlý...

Ereniss
18.04.2017 4 z 5

Možná tolik neuchvátí po stylistické stránce, avšak příběh byl natolik napínavý a tolik mě pohltil, že jsem se od knihy odkousla po pár hodinách a mohla ji přečtenou zavřít.

orinka3
26.09.2015 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Potřebovala jsem knížku pro odpolední odpočinek, a tady jsem se nespletla. Já vlastně ani netušila, že Bílá paní byla tolik týraná! Knize prospělo, že je v ní korespondence paní Perchty s rodinou. Děsivé, že ač všichni věděli, jak strádá, nikdo jí pomoci nemohl. Ať už je tomu jak chce, věřím, že tak obětavá žena se nemohla jenom tak ztratit. Umím si představit, že ji stále zajímá, komu se děje křivda a jak to dnes tady chodí:)

Henriette
19.08.2015 3 z 5

Příjemná oddechovka z 15. století. Knížka je hodně vystavěná na dialozích, a autorka se moc neobtěžuje psát k nim nějaké úvody, tzv. "literární omáčku". A to ani na začátku knihy, takže mě trochu trvalo, než jsem se do knížky začetla a zvykla jsem si na styl. Přijde mi to trochu, jako nevyužitý začátečnický potenciál, přestože autorka vydala již řádku knih. Přesto příběh Perchty je dojemný a silný a nebudu sice číst všechny knihy autorky, ale určitě si ještě nějakou přečtu.

Rožmberkové 15. století Čechy

Jaroslava Černá
česká, 1959
2016  73%Santini: Peklem duše k světlu světa
2010  81%Anežka a král: Jediná láska Přemysla Otakara II.
2015  84%Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní
2019  70%Dům v podhradí