Denník Anny Frankovej

Denník Anny Frankovej patrí k najtrvácnejším dokumentom dvadsiateho storočia. Prvého vydania sa dočkal roku 1947 a odvtedy ho milujú aj obdivujú milióny čitateľov na celom svete. Denník je považovaný za pomník nezničiteľnej povahe ľudského ducha a bol preložený do vyše päťdesiatich piatich jazykov. Trinásťročná Anna v ňom zachytáva obdobie, keď sa s rodinou dva roky schovávala pred hrôzami nacistickej okupácie v zadnej časti jednej amsterdamskej budovy. Kniha je určená malým i veľkým a oživuje mladú ženu, ktorá zažila najstrašnejšie hrôzy, aké videl moderný svet – a ktorá napriek svojmu osudu ostala neuveriteľne ľudská....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31728/dennik-anny-frankovej-Zik-31728.jpg 4.32772
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (SK)

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch, 1947

Kniha Denník Anny Frankovej

ada1182

Když jsem knížku začala číst, říkala jsem si: je to jen deník, co na tom tak může být. Ale postupně jsem se začala do toho dostávat a celý její příběh mě zasáhl.
Když jsem to dočetla, mrzelo mě, že Anne nemohla prožít lepší život a splnit si všechny sny, které do deníku popsala.
Prostě úžasná knížka a stojí za to si ji přečíst.

jiri4861

Tahle kniha ve mně zanechala velkou stopu.

TerezaKlima

Kniha ověřená roky a roky četbou milionů lidí. Skvělá kniha.

knihomolkaMist

Tuto knihu je velmi těžké hodnotit. Je to naoko normální deník „normální“ holky, která má starosti, otázky a pohled na svět stejný, jako každý další teenager (když teď ohlédneme od války a schovávání, samozřejmě). To pozadí je ale brutální. Číst ty nevinné zápisky s vědomím, že víte, kde je Anne konec...
Je mi z toho smutno. Fakt, že jo.

Příběh rozhodně stojí za přečtení. Alespoň to pro Anne můžeme udělat.

oskli

Vůbec nechápu, že jsem se k deníku dostala až nyní! Každopádně jsem moc ráda, že jsem potkala audioknihu, která je zpracovaná naprosto úžasně. Člověk má pocit, že k němu opravdu mluví Anne, že mu vypráví své pocity, myšlenky i zážitky. Pro mě byla tahle kniha skutečný zážitek. Posluchačský, i čtenářský (papírovou knihu si rozhodně koupím také). Je neuvěřitelné, jak byla Anne talentovaná, jak dokázala formulovat myšlenky do psané formy, jak dokázala glosovat situace ze svého života. Na knize je úžasné i to, že zobrazuje rozpustilou, užvaněnou pubertální dívku, která během psaní dospívá a mění se. Někdy je Anne smutná, někdy zoufalá, ale ve většinu času je to dívka milující život, která měla být po válce šťastná.

Katrinreading

Dojemná klasika, která mi nedá spát ani patnáct let poté, co jsem ji dočetla poprvé. Radši bych teda byla, kdyby se nic z toho nestalo a kniha nevznikla, nicméně čtěme ji všichni. Její výpovědí hodnota je obrovská!

VeruMalfoy

Silný životní příběh mladé dívky, jejíž život byl tak brzy a tak krutě ukončen za 2. světové války. Doplatila na to, že se narodila jako Židovka, přitom prožívala ty samé trable s láskou jako my všichni. Tuhle knihu by si měl povinně přečíst každý z nás.

Veeczko

Jak já tuhle knihu miluju...Není to "jen" příběh o tom, jak vypadal život Židů, kteří se snažili uniknout krutému osudu. Je to silný příběh o životě mladé dívky, která věřila. Nikdy nepřestávala věřit. Pokud chcete zažít silné emoce, doporučuji.