Nebeští jezdci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o osudech československých vojenských letců v Británii v době druhé světové války. Autor, palubní střelec čs. letectva, v něm zachytil vlastní zážitky z bojů. K úspěchu knihy přispělo i její slavné filmové zpracování (1968).

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15165/nebesti-jezdci-15165.jpg 4.7274
Žánr
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Nebeští jezdci

Přidat komentář
Pavelpi
19. srpna

K téhle knize jsem se dostal někdy v roce 1966 a moc se mi líbila.Pak jsem mockrát viděl film,který byl perfektní i co do hereckého obsazení a dostal jsem se k ní znovu až teď.A nezklamal jsem se a tak jsem rád.

Pavel83
18. července

Kniha s pomalejším rozjezdem, ale ten konec vše změní...Silný příběh z války. Takovéto knihy by měl číst každý školák.

Opatov
15. července

Četla jsem kdysi dávno. Nezapomenutelný příběh a hrozně ctivy, plný odvahy a chuti do života, jakých je člověk schopen v mládí. Doporučuji.

klara1550
01. května

Nelze dostat z hlavy... především otázka, která pro mne vyvstala - kde se v člověku bere touha a síla žít i přes to všechno? Ač vím, že příběh má autobiografické prvky, ale "není skutečný", hrozně ráda bych věděla, jak to pokračovalo...minimálně v hlavě autora, pokud se nad tím zamýšlel. Uvažuji, proč autor ukončil knihu zrovna v ten moment a ne v jiný.

Kniha se mi četla skvěle, jen nedoporučuji číst v MHD, protože pak člověk musí třeba čekat celou pracovní dobu, než si přečte, jak to bylo dál. A taky brečet v tramvaji nic moc..:-). Styl psaní mi přišel výborný, právě proto, že svůj příběh vypráví mladý kluk - dodávalo to pro mě na autenticitě.

Film jsem jen proklikala, chtěla jsem vidět ztvárnění některých věcí, abych pomohla svým představám, ale přišlo mi, že se filmařům vůbec nepodařilo vystihnout pro mě zásadní věci, které byly v knize popsány.

Rihatama
12. dubna

Válečný příběh, ale více než to, příběh jednoho českého vojáka, letce, který si v cizí zemi plní své vojenské povinnosti, chce mít holku a těší se na konec války. Těší se domů. Nevyzvedává se tu hrdinství nebo vlastenectví. Spíše se k nám dostává zpětný pohled na válečné časy a útrapy, příběh melancholický a smutný až běda. Když ne život, tak smrt. Když ne smrt, tak život. Život, jakkoli poznamenaný, jde dál.

pupak13
14. března

Na rozdíl od ostatních čtenářů se mi zdálo, že autor příliš dobrý spisovatel není. Je to takový syrový text, spousta holých vět a dějová roztříštěnost. První půlka knihy je poněkud slabší a do knihy jsem se dostal až za půlkou (když vezmu v úvahu jak je kniha tenká, tak je to málo). Emotivní stránka knihy je zde ale velká, stejně tak i myšlenka - jen to chtělo lépe zpracovat.

Bublanina
24.12.2018

Dobrá kniha

PanKrabák
12.12.2018

Skvělý příběh který vtáhne do děje. Po pár stránkách si připadáte jako by jste opravdu byli v bombardéru nad Německem.

1