Nebeští jezdci

Román o osudech československých vojenských letců v Británii v době druhé světové války. Autor, palubní střelec čs. letectva, v něm zachytil vlastní zážitky z bojů. K úspěchu knihy přispělo i její slavné filmové zpracování (1968).

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15165/nebesti-jezdci-15165.jpg 4.7302
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Nebeští jezdci

veronika1998

Silný příběh o letcích z období 2. války. Přišlo mi, že knížka měla pomalý rozjezd, ale pak se to rozjelo.

Jaruttkayova

Tato kniha na mne zapůsobila ještě víc než film, který jsem po přečtení shlédla. Její příběh je velmi silný, plný odvahy válečných letců nejen na bojišti, ale i v normálním životě, protože se na nich válka podepsala nadosmrti. Velmi doporučuji hlavně těm, kteří se zajímají o válečné knihy.

maryzka

Při čtení této knihy jsem si vzpomněla na film. Jinak se mi líbila popis prostředí, situací, které nastali. Nejvíce se mi líbilo i když se to někomu nebude líbit zranění vojáků, především ty, které byli zraněny ohněm.

Sarriii

Velmi silná kniha o tom jak je válka tragická a jak mění osud a život hlavně vojáků. Jak dokáže být člověk odvážný a nezlomitelný i za šílených okolností.

Nerevanin

Zdařilá zpověď o marnosti války i křehkosti lidského života. Kniha se mi zvláště ze začátku hůře četla, některé popisy mi připadaly matoucí a jednotlivé kapitoly na sebe obvykle nenavazují. Mně osobně připadaly zajímavější mezilidské vztahy vykreslené v knize, válka mi připadala spíš jako kulisa. Autor se se svým hrdinou opravdu nemazlil a druhá polovina knihy obsahuje mnoho silných a tklivých momentů. Jen by mě zajímalo, jestli "Hezounek" je přezdívka, příjmení nebo křestní jméno hlavního hrdiny (nebo tak nějak vše dohromady).

julika
21.12.2019

Tak upřímně, začátek se mi četl hůře, (já prostě ty modely letadel, manévry atd. neznám), ale to asi vůbec nevadí, protože mně ti kluci stejně přirostli k srdci a každou další stránkou víc a víc... Neuvěřitelné,inspirující,nezapomenutelné! Knížka na celý život. :-)

* "Já za tebou přijdu ještě jednou sám. Pro mě ses nezměnil. Já tě vidím pořád stejnýho a budu tě tak vidět, Hezounku."

n.ezn.amy
21.12.2019

kdo by neznal klasiku o letcích v Británii za druhé světové války. Kniha je psaná jako příběh, ale vychází z reálií, které Filip Jánský sám zažil. Velký respekt před tímto člověkem

Pavelpi
19.08.2019

K téhle knize jsem se dostal někdy v roce 1966 a moc se mi líbila.Pak jsem mockrát viděl film,který byl perfektní i co do hereckého obsazení a dostal jsem se k ní znovu až teď.A nezklamal jsem se a tak jsem rád.

Sestřelen
Sestřelen