Jana Seymourová - Laskavá královna

Jana Seymourová - Laskavá královna obálka knihy
Mé hodnocení:

Pouhých jedenáct dnů po popravě Anny Boleynové obléká Jana Seymourová svatební šat, aby se stala třetí ženou Jindřicha VIII. Poslední dobou přitom zblízka sledovala, jak se králova vášeň k předchozí manželce rychle mění v ledový chlad a velkolepé dvorské slavnosti, hostiny, lovy i chodby královských paláců se náhle stávají kulisami děsivé tragédie. Jana ví, že musí porodit králi syna, jinak jí hrozí smrt. Nová královna musí vystoupit ze stínu Kateřiny Aragonské i Anny Boleynové a dát zemi dědice, jen tak totiž může přimět krutého krále, aby s ní i s celou zemí jednal laskavěji. Sílu jí dává její víra a naděje, že se jí na tomto zkaženém světě podaří vykonat alespoň něco dobrého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386271/jana-seymourova-laskava-kralovna-Okw-386271.jpg 4.7121

Šest tudorovských královen 3.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, BB art

Jane Seymour: The Haunted Queen, 2018

Kniha Jana Seymourová - Laskavá královna

Šajler

Opět se četlo samo. Nevadilo mi číst některé části příběhu opakovaně,byly z pohledu další osoby, což člověku nastíní jiný úhel pohledu. Autorka píše skvěle ani bych neřekla, že čtu přes 400stran

Morgaine07

Alison Weirová by mela za své knihy dostat metal, kniha ačkoliv je tlustá tak se čte dobře a je v souladu s historií což je úžasné. Hlavní hrdinka Jana je naprosto taková jakou jsem si ji představovala. Již jsem o Jane jednu knihu četla, nebyla špatná ba naopak, ale tato kniha ji plně zastínila.

speciale88
27.12.2020

Super kniha za mě doporučuji.

martina5355
16.08.2020

Skvělá kniha

Klarus7
07.07.2020

Stejně jako předchozí královny, i tuto autorka pojala velmi podrobně. Knížka se četla dobře, byla zajímavá. Postava Jane Seymour pro mě nikdy nebyla moc zajímavá, ale v tomto barvitě vylíčeném příběhu dostala zase živější obraz :).

veronika1998
14.06.2020

Román o Janě Seymouré se trochu prolíná už s předchozími knížkami Anny Boleynové a Kateřiny Aragonské, kterými dělala dvorní dámu.
Knížka, která opět nezklamala. Ráda také čtu dodatky, jestli autorka psala fikci nebo ne.

LenkaGonn
09.06.2020

Opět krásná kniha. Rozhodně nesouhlasím, že je Jana Seymurová nudná a tato kniha je horší než ostatní. Ano Jana byla klidná a zbožná žena. Myslím si, že přesně to král potřeboval po Anně Boleynové. Líbí se mi vždy na konci knihy dodatek od autorky, kde zjistíme co si domyslela, z jakých pramenů čerpala a co jsou dohady a co pravda. Díky paní Weir jsem se zamilovala do Tudorovců a do historie Anglie. Rozhodně budu číst další knihy, abych zjistila jak si tento rod a další královny vedly.

irskádívka
06.06.2020

Nečetla jsem předchozí díly, proto nemám výhrady ohledně opakujících se informací. Kniha mě potěšila, o Janě Seymorové jsem si přála něco se dozvědět již delší dobu a tento nenásilný způsob “historie s beletrií v jednom” se mi moc zamlouval. Přesto příběh nebylo celou dobu vyvážený, místy byl nezáživný. I tak jsem s knihou spokojena.