Anna Klevská: Královna s tajemstvím

Anna Klevská: Královna s tajemstvím obálka knihy
Mé hodnocení:

Ovdovělý Jindřich VIII. se hodlá znovu oženit. Z politických důvodů padla volba na německou princeznu Annu Klevskou, jejíž portrét králi učaroval. Anna ví, že není žádná kráska, a modlí se, aby se mu zalíbila. Uprostřed zimy připlouvá do Anglie a nedočkavý král jí spěchá v ústrety. Jejich první setkání je však katastrofa. Jindřich je hluboce zklamaný. Snaží se „vyvléct z chomoutu“, ale smlouvy jsou smlouvy. Celý dvůr si o ní myslí, že je naivní a hloupá, ale ona ví, co se odehrává za jejími zády. A má tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410697/anna-klevska-kralovna-s-tajemstvim-h9u-410697.jpg 4.579

Šest tudorovských královen 4.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, BB art

Anna of Kleve, Queen of Secrets, 2019

Kniha Anna Klevská: Královna s tajemstvím

mala49

Byla jsem hodně zvědavá, jak se A.W. popasuje s příběhem královny, o níž její současníci i historici psali v tom smyslu, že páchla, protože, jak hrdě prohlašovala, nemyla se. A proto údajně s ní Jindřich nedokázal strávit ani jedinou noc. V Princezně Alžbětě se o tom zmiňuje autorka také. Kde je pravda, to se už nikdo nedozví a pro nás to vlastně není důležité. Hezký příběh předem zavržené čtvrté anglické královny, velmi čtivý, jak už to Alison Weirová dokáže.
Vlastně Anna Klevská dopadla ze všech žen Jindřicha VIII nejlépe.

Šajler

(+ SPOILER) Opět skvělý příběh. Celkově jiné povahy než předešlé královny a do teď jsem o ní nic nevěděla a řekla bych, že dopadla v rámci možností nejlíp ;). Přijala rozhodnutí o sňatku a tím získala docela poklidný život v ústraní.

LenkaGonn

Alison Weir je skvělá spisovatelka. Byla jsem na čtvrtou ženu Jindřicha VIII. opravdu zvědavá, protože jsem četla, že spolu byli velice krátce a tak mě zajímalo o čem bude autorka vyprávět. OPět to bylo velice čtivé. Jsem nadšená, že jsem se o ní něco dozvěděla a byla mi ze všech žen Jiříka nejsympatičtější a přišla mi nejrozuměnější. Kdo koho by si vzala naše Anna, kdyby Jana Seymour zůstala manželkou Jindřicha VIII.. Už se těším na další auročiny knihy. Do Tudorovců jsem se zamilovala jen díky ní.

Monika164
05.12.2020

Dokonalý a opravdu uvěřitelný příběh. Miluji romány z dob Tudorovců.....

ada1987
08.10.2020

nadherna kniha. nevie niekto, kedy bude pokračovanie o Katarine Howardovej?

veronika3072
11.09.2020

Zase jeden nádherný příběh který jsem četla snad jedním dechem a obrečela to. Prostě nádhera. Nic méně bych od A. Weir nečekala

Haduwig
04.09.2020

Na Annu jsem se moc těšila, protože s ohledem na skoro neuvěřitelné životní osudy ostatních žen je Anna trochu zastíněná. Jenže ono není moc co vyprávět - do roka od zasnoubení je rozvedená a pak žije v ústraní, což samozřejmě dává prostor fikci a jejímu možnému "tajemství". Ale tentokrát mi tahle dějová linie nestačila, Weirová nějak na těch 450 stran neměla moc co vyprávět.

Ale abych nebyla jen kritická - pořád je to velmi poutavé čtení, které krom fiktivní linky nabízí i pragmatický pohled na rozvod - možná zkrátka začalo vadit, že by královna měla příliš silné vazby na protestanty, a zároveň je tu patrná sice zdánlivá svoboda "královy sestry", která je ale svázaná víc, než by se na první pohled zdálo.

terkakrausova
29.08.2020

Výborná kniha, stejně jako všechny předchozí z této série :)