Vendulis Vendulis komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nikdy bych nečekala, že kniha o mrzutém staříkovi, který už nemá důvod žít a tak se snaží zabít, mě tak pobaví. Hned první kapitola, kdy si Ove vybírá iPad stála za to a já se u toho křenila jak blbec.
Ze začátku Ove působí jako starý mrzout, ale příjezd nových sousedů vše mění a příběh se rozvíjí a je to tak krásné a vtipné.
Kniha zprvu působí bezstarostně , prostě o životě Oveho a jeho otravnýchh sousedů, kteří nic neumí a nic neví a pořád ho s něčím otravují. Ovšem čím dále se v dějí dostáváme, tím víc kniha ukazuje lidský život takový, jaký je bez jakýkoliv příkras. Nebudu lhát, párkrát jsem měla na krajíčku.
Příběh je plný emocí, lásky, přátelství, ale i samoty, touze po klidu a svobodě a já ji všem moc doporučuji!

20.08.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Juliet přišla o matku. Píše jí dopisy na hrob, když jí někdo začne odepisovat. Do hry vstupuje Declan, školní vyvrhel, který nezapadá ani doma, ani ve škole. Ti dva se v reálném životě nesnášejí, ale spojují je jejich osobní tragédie. A pomalu se začínají nenávidět o něco méně. Dopisy/e-maily pokračují dál a dál, ale ani jeden z nich neví, kdo je ten druhý. Jak to celé dopadne?
Brigid Kemmerer vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Opravdu hezky napsaná kniha, plná smutku a vzteku, ale taky naděje a lásky. Nečekala jsem to, ale moc jsem si čtení užila.

19.02.2023 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že jsem spokojená. Je to skvěle vykreslený a čtivý příběh z pohledu dvou žen - Anny a Morgan, které spojuje obraz, jež skrývá mnohá temná tajemství. Obě hlavní postavy jsou zajímavé, silné ženy a obě dějové linie mě bavily. Konec byl, pro mě, v jedné věci maličko předvídatelný - týkalo se to Morgan. :)
Ale jinak opravdu zajímavý příběh a těším se na další autorčina díla.

04.01.2022 4 z 5

Tak tohle bylo úžásné, vtípné i dojemné. Poslouchala jsem jako audioknihu a asi si musím koupit výtisk i do knihovny. :)

16.09.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Fajn oddechová detektivka se sympatickými postavami. Styl vyprávění je spíše poklidný, ale rozhodně jsem se nenudila. Celkem brzo jsem odhadla vraha, ale spletla jsem se v motivu. Každopádně doufám, ze bude další díl, ráda si ho přečtu.

03.09.2022 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha vas uplne pohlti a musite cist a cist. Bavilo me to vrele doporucuji. Urcite se chystam na dalsi knihy autorky

15.11.2018 5 z 5

Tráva Tráva Anya Martin

První setkání se žánrem weird fiction a mě se to líbilo. Bylo to zvláštní, jak už vlastně žánr napovídá, ale já mám tyhle divnosti ráda. Jedná se o erotický horor, ale zároveň je to sonda do duše člověka, který se snaží utéct od minulosti a bolesti, možná celkově od života?
Bylo to čtivé a svižné...rozhodně stojí za přečtení.
A miluju, když jsou v knize playlisty, takže za to taky velké plus. :)

06.01.2023 4 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Čekání na poslední díl bylo nekonečné, ale vyplatilo se čekat. Naprosto napínavé, čtivé, úplně mě to pohltilo. Sympatické postavy (i ty záporné mi přirostly k srdci),hezky vybudovaný svět. Za mě parádní zakončení série, málem i slzička ukápla. Zasloužených 5*.Kdyby to šlo, dám i více. :)

04.01.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Milá, čtivá kniha z pohledu dospívající dívky. Anna mi strašně přirostla k srdci...takový problémy-přitahujicí snílek. Také prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je nádherné. I když to je kniha určená dětem, určitě se zalibi i starším čtenářům. :)

27.11.2019 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Narušená matka, krutí spolužáci a jeden dementní plán...co se asi stane, když Carrie, dívce s paranormálními schopnostmi, rupnou nervy? Jo, nebylo to vůbec špatné.

18.08.2022

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Od Kinga jsem moc knih nečetla, ale tohle je pro mě, alespoň zatím, jeho nejlepší kniha. Bavilo mě to od začátku do konce. Billy Summers, hlavní postava románu, je možná špatný člověk (alespoň on si to o sobě myslí), ale se srdcem na správném místě. A to i přesto, že to v životě moc lehké neměl...nebo možná právě proto?
Konec mě také dostal...prostě za mě skvěle napsané.

25.06.2022 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Opravdu nádherná kniha o těžkém životě v Irsku ve 30.letech. Zároveň je psaná s notnou dávkou humoru a vy pak, jako čtenář, z toho nemáte až takové deprese. :) Doporučuji vsemi dvaceti.

22.08.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ten pocit, když se dočkáte konečně dalšího dílu, ale ten je zase pryč a nezbývá něž jen čekat...zase! Že já se do těch nedokončených sérií stále pouštím.
Autorka vymyslela opravdu originální svět plný tajemna...a že v tomhle díle přibylo spoustu nových záhad! A ten konec...v těch se autorka opravdu vyžíva. :D
Jasně "Do prasečí řiti!" tam bylo fakt často, ale jinak to autorka zase rozjela a já chci víc!

13.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jako vazne? Dejte mi dalsi dil a hned!

08.02.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Za mě,zatím, nejlepší díl. Už u Sochaře smrti jsem si říkala, ze je to dost brutální. Ovšem toto...Způsob, jakym vrah zabíjel oběti? Místama mi bylo fakt šoufl. Kniha je napínavá, brutální, vrah je neskutečný psychouš, a ten konec? Jo,jo a zase jo, tohle byl nářez od začátku do konce a prostě skvělé!

21.06.2020 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Pořád to bylo dobré, ale pro mě už to nebylo ono. Všichni zestárli a vypadá to, že další díly budou s novými postavami. Na jednu stranu chápu, že se postavy musí vyvíjet a posouvat, ale asi bych byla raději, kdyby sérii autor ukončil 11. dílem a případné pokračování psal jako vedlejší sérii. :) Chybí mi stará parta! 3,5*

09.10.2022 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Možná menší spoiler. :)
Kniha podle skutečných událostí, ale můj mozek nedokáže pobrat, co se dělo a jak dlouho se to dělo, aniž by kdokoliv, cokoliv řekl nebo udělal. Tohle přece muselo být vymyšlené! Dlouho ve mně knížka nevyvolala takový vztek.
Trošku mi vadil autorův styl psaní a místy byl příběh trosku repetitivní. Ale jinak silný, pro mě občas, neuvěřitelný příběh o lidské manipulaci a krutosti.

10.07.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Docela mi trvalo se začíst, ale vydržela jsem a vyplatilo se...možná jsem ze začátku nebyla v te správné náladě. :)
Kniha zpracovává zajímavé téma, nechybí trocha té melancholie a za konec taky palec nahoru. Rozhodně ale neočekávejte dynamickou knížku plnou zvratů a napjatých chvil, tempo vyprávění je spíše poklidné, což zde, dle mého, nebylo na škodu. Příběh je psaný opravdu hezky a poutavě, postavy jsou zajímavě vykreslené a já si nakonec čas strávený s Addie opravdu užila.

08.11.2021 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Jsem celkem překvapená, že druhý díl byl o dost lepší než první. Druhé díly bývají většinou vycpávkové, ale pro tento to rozhodně neplatí. Také začínám chápat tu posedlost Cardanem. Začíná se opravdu pěkně vybarvovat a jeho vztah/nevztah s Jude mě dost baví. A ten konec...jsem čučela na zavřenou knihu a byla prostě v šoku. :D

02.07.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

S každým dilem si říkám, ze zvrácenější už to být nemůže, ale ono může! Raději nechci vědět, jak moc autor čerpá z vlastních zkušeností, protože tohle bylo opravdu masakrózní. Těším se, koho nebo co přinese další díl.

31.12.2019 5 z 5