Jestli to řekneš... přehled

Jestli to řekneš...
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485038/bmid_jestli-to-reknes-6Dg-485038.jpg 4 411 411

I po více než deseti letech jako by se sestrám Nikki, Sami a Tori Knotekovým při zaslechnutí slova „maminka“ zaryly do srdce dravčí pařáty. Pokaždé spustí lavinu vzpomínek, které byly od dětství jejich tajemstvím. Až dosud. Za zavřenými dveřmi venkovského domu v Raymondu ve státě Washington byla děvčata po celá léta vystavena nepředstavitelně hrubému zacházení, ponižování, týrání a psychickému teroru ze strany jejich matky Shelly. Výheň tohoto pekla ukovala mezi Nikki, Sami a Tori nesmírně pevné pouto, díky němuž byly zranitelné daleko méně, než se Shelly domnívala. Ačkoliv jiní v její zvrácené pavučině uvízli, dcery v sobě našly sílu a odvahu uniknout stupňující se noční můře, jež vyvrcholila sérií vražd. Kniha Jestli to řekneš… je mučivou a srdcervoucí výpovědí obětí čirého zla – a příběhem jak o něm, tak o svobodě a spravedlnosti, které si Nikki, Sami a Tori vybojovaly s nasazením života. Navždy sestry, oběti už nikdy víc – objevily světlo v temnotě, díky němuž se staly tím, čím jsou dnes – houževnatými ženami, milujícími, milovanými a kráčejícími dál vlastní cestou.... celý text

Thrillery Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Vendeta
Originální název:

If You Tell , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jestli to řekneš.... Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (121)

veronika4001
21.05.2024 5 z 5

Absolutní absence citů/lásky.
Nájemní dům postavený v craftman stylu v Old Willapa, kterému se odnepaměti říkalo Louderback House, podle původních majitelů. Stěhovali se vícekrát za účelem většího soukromí.
Bití vlastních dětí, u některých rodičů na každodenním pořádku, pro někoho je to vzrušující, nabíjí to energií, podněcuje.
"Výchova."
Tato "výchova" byla vždy na programu dne.
"Někdy asi měla důvod, ale mnohokrát jsme ale neměly ani ponětí, co jsme provedly."
"Výchovné" nástroje se vždy našly.
Fyzické a psychické ubližování, mentální manipulace, ponižování.
Kladl se velký důraz na vnější dojem. Povrch byl v rozporu s tím, jak se žije a "vychovává". Druhý rodič je většinou spolupracující (spolupachatel).
"A její sestra tomu přihlížela (byla donucena přihlížet) a po tvářích se jí řinuly slzy."
Zneužívání a další trestné činy.
Týraný tyranii ospravedlňuje a začíná v ní hledat něco pro něj výhodného.
"Třeba konečně pochopí, že zašla příliš daleko."
Domácí povinnosti...
"...člověk se cítí v pasti, nemá kam jít... takže je týrán a pak ho tyran znovu dostane pod kontrolu hranou laskavostí; týraná osoba se zklidní a nemyslí na to, kdy dostane příští výprask nebo tak něco."
Shelly měla neskutečnou důvěru, vzhledem k tomu, že byla manipulátorská a dokázala odvést pozornost, zakrýt, případně odrazit jakékoliv podezření.
Když to narafičíte, povede se to.
Vždy vystavovala týraného na odiv týraným a nutila je lhát, spolupracovat a aktivně se účastnit trestání.
Jde o to přežít.
Nejen vlastní děti, ale i nevlastní, kamarádku a dospělé lidi. Dělala z nich věci. Ano, už to nebyli samostatně myslící bytosti. Někteří si přišly pro jistou smrt.
Na Shellyinu diagnózu jsem byla zvědavá, policie by měla o trestných činech jasno, a to o hodně dříve.
Nečerpal autor z vlastní zkušenosti? Když jsem četla, nahrnuly se mi vzpomínky.
Příběh bych nechtěla shlédnout jako film.

Sulmo
23.04.2024 2 z 5

(SPOILER) No teda. Bylo to zvláštně psané. Jako když přepsali policejní protokoly do vět. Všichni lidé v tomhle příběhu (pravdivém) byli blázni nebo zfetlý. Jako ,nahodile a omylem,pardon já vlastně nechtěl' zabít tři lidi a zpopelnit si je na dvorečku, jako pan otec, to snad ne. Dospělá dcerka 10 let mlčí, a věří té malé? To tam jako 20 let nebydlela? Bába vidí hřeby na oknech a jde si po svém? Je to hrozné.


blackoutzuzi
10.04.2024 5 z 5

Ti z vás, kteří poslouchají true crime podcasty, už dost možná někdy slyšeli jméno Michelle Knotek. Jestli ano, tak teď se vám při té vzpomínce na její činy zježily všechny chlupy na těle. Ano, Shelly Knotek byla chodící zlo v sukni. A o tom, co vše prováděla svým dcerám a dalším jejím známým, se dočtete v této knize. A předestírám, že je to opravdu přesně tak brutální, jak všichni říkali. Takže zvažte, zda se do této knihy plné násilí, manipulace a velmi detailních popisů všech těch hrůz, pustíte. Umím si představit, že to opravdu není kniha pro všechny. Obzvlášť máte-li sami zkušenosti s psycho matkami..

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (11. týden)

13.03.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Jestli to řekneš... v seznamech

v Právě čtených17x
v Přečtených563x
ve Čtenářské výzvě45x
v Doporučených27x
v Knihotéce304x
v Chystám se číst409x
v Chci si koupit100x
v dalších seznamech4x