Veňa2 Veňa2 komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Opět skvělá knížka od Jojo Moyes

02.04.2024 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Neuvěřitelné, že tento deník napsala 14ti letá holka. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem a velmi mě mrzí, že kniha neměla šťastný konec. Vůbec si nejde ani představit, co museli prožít a také dál prožívat v koncentračních táborech.

22.01.2024 5 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Ze zacatku jsem se v tolika jmenech ztracela, ale skvele napsana kniha a jako vetsina knih z teto doby je velmi smutna.

21.11.2023 5 z 5

Vím, co mi chutná Vím, co mi chutná Tracey Murkett

Super knizka, blw jiz praktikujeme, tak by se hodila knizka s recepty :D Nektere tipy a rady se opakuji, takze knizka mohla byt kratsi.

04.11.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uzasna kniha, ktera me pohltila a precetla jsem ji jednim dechem. Nicmene jedna se o uplne jiny styl nez jsem u autorky zvykla. Zasahlo me to, jelikoz jsem sama matka, takze pro matky uplne nedoporucuji :D

13.10.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se mi ze zacatku tahla, ale pak me tak chytla, ze jsem se od ni nemohla odtrhnout. Nadherny pribeh, vyborne napsane

08.06.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Ze zacatku se kniha tahla, moc me to nebavilo, ale pak se tam objevila Magda a nemohla jsem se od knihy odtrhnoutJen ze zacatku pribehu Magdy mohlo byt uvedene, ze se jedna o Lenicku. Stale jsem nas tim premyslela jestli je to ona nebo ne. Konec smutny, cekala jsem, ze to dopadne jinak.

16.05.2023 4 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Oper skvela kniha od teto autorky, neodlozitelna. Ke konci knihy uz to bylo predvidatelne, zadny velky sok a odhaleni.

19.04.2023

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Nejslabsi kniha od autorkyzbytecne dlouhe a hodne predvidatelny dej. U Kavarny v Kodani a Cukrarny v Parizi se mi moc libil popis mesta, v tehle knize me to moc nenadchlo.

08.04.2023 2 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Jedna z nejlepších knih s válečnou tématikou. Ze začátku jsem byla lehce zmatená z postav, ale rychle jsem se v rodokmenu zorientovala :) Kniha se četla sama, opravdu výborně napsaná a příběh strhující. Jsem ráda, že nakonec vše dobře dopadlo (v rámci možností samozřejmě). Top!

10.02.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nejlepsi knizka od Mornstajnove. Wau, nemam slov, rozhodne stoji za precteni.

31.01.2023 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Krásný romantický příběh, pro všechny romantické duše. Jelikož miluju Paříž, tak se mi kniha líbila o to víc. Stran by stačilo méně, to je pravda.

27.11.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět skvělá knížka od této autorky, velmi mě bavila. Předvídala jsem jiný konec, takže mě to mile překvapilo️

05.11.2022

Tátovi a taky mámě Tátovi a taky mámě Vanda Schreierová

Knihu jsem ,,ukradla'' manželovi, abych si ji taky mohla přečíst. Je krásně a srozumitelně napsaná, rozhodně si koupím i knihu Mámě :)

25.10.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělá kniha, od které jsem se nedokázala odlepit. Děj hodně zajímavý, nicméně jsem už od začátku měla pocit, že do toho budou dcera a přítel zapletení, kdežto u Dívky v ledu jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

20.05.2022 4 z 5

Hon na Escobara Hon na Escobara Steve Murphy

(SPOILER) Kniha je fajn tak od druhé poloviny, v první polovině knihy je popsán život obou agentů hodně podrobně. Což je zajímavé, ale řekla bych, že všechny čtenáře zajímá spíš hon na Pabla než jejich život :D

28.04.2022 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Wau, nemám slov. :) Další krásná kniha od p. Mornštajnové.

15.03.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Prvni polovina knihy se tahla, porad se nic nedelo. Druha polovina mela lepsi spad. Kniha krasna, nicmene Kavarna v Kodani me chytla daleko vic.

06.02.2022 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

(SPOILER) To, co prožil tento lékař, je pro mě nepředstavitelné a díky bohu aspoň lehce happy end v podobě shledání se s manželkou a dcerou. :(

21.09.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne