Vím, co mi chutná

K českému čtenáři se konečně dostává kniha o „baby-led weaning“ (BLW), tedy o zřejmě nejpřirozenějším způsobu zavádění pevné stravy u kojenců, kdy celý proces řídí samo dítě- účastní se rodinného stolování, samo se krmí a samo si vybírá, co bude jíst. Díky tomu se rozvíjejí přirozené dovednosti a schopnosti dítěte, koordinace ruka-oko, jemná motorika, samostatnost… Není potřeba vařit žádná pyré, kašičky nebo přesnídávky. Jídlo je zábava a jídelní stůl se nemění v bojiště, jak tomu často bývá při klasickém krmení lžičkou. Autorky- odbornice na stravování malých dětí a novinářka- v knize popisují celý proces „dítětem vedeného odstavení“, radí kdy, jak a s čím začít, ale i na co dávat pozor a čemu se vyhnout. Především však čtenářům poradí, jak dítěti pomoci k tomu, aby si zamilovalo dobré jídlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257446/big_vim-co-mi-chutna-jTC-257446.jpg 4.242
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Argo

Baby-led Weaning. Helping Your Baby to Love Good Food

Kniha Vím, co mi chutná

Martina1725

Super příručka, jak na BLW. Chceme tuto metodu zkusit u syna.

Linda007

Určitě přečíst, pokud chcete jet blw.

lucy.sankova

Několik chytrých rad, jak začít s BLW metodou. Mé dceři je 7 měsíců, takže určitě tuto metodu vyzkouším :)
Kniha je jednoduše, pěkně a srozumitelně napsaná :)

LuckaH2

"Bible" začátečníků BLW. Lidsky napsano, z pohledu dítěte i rodiče. Jednoduse, jasně

bibi.r

Knížka vhodná k prvnímu seznámení s BLW metodou.
Celkově si myslím, že tato metoda příkrmů pro děti je velmi intuitivní a logická, není však nutné vše brát jako dogma.
Uvítala bych více příběhů ze života a také recepty.

vampyrcik
15.11.2020

Zapadá mi to do konceptu výchovy samostatné osoby. Zamyslela jsem se díky tomu nad několika věcmi, které mi do té doby nedocvakly.

Turmee
22.08.2020

Fajn úvod do BLW metody. Věnuje se běžným otázkám, problémům, uvádí tipy na jídla i několik praktických informací ohledně nepořádku nebo bezpečnosti a "výživové" tabulky jednotlivých potravin.
Přehledné, čtivé, s osobními příběhy.

hamploka
16.07.2020

Srozumitelně, jasně a výstižně. Nemám co vytknout, už nemusím nikde nic jiného dohledávat.

Proč spíme
Proč spíme