Vím, co mi chutná

Vím, co mi chutná https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257446/mid_vim-co-mi-chutna-jTC-257446.jpg 4 63 20

K českému čtenáři se konečně dostává kniha o „baby-led weaning“ (BLW), tedy o zřejmě nejpřirozenějším způsobu zavádění pevné stravy u kojenců, kdy celý proces řídí samo dítě- účastní se rodinného stolování, samo se krmí a samo si vybírá, co bude jíst. Díky tomu se rozvíjejí přirozené dovednosti a schopnosti dítěte, koordinace ruka-oko, jemná motorika, samostatnost… Není potřeba vařit žádná pyré, kašičky nebo přesnídávky. Jídlo je zábava a jídelní stůl se nemění v bojiště, jak tomu často bývá při klasickém krmení lžičkou. Autorky- odbornice na stravování malých dětí a novinářka- v knize popisují celý proces „dítětem vedeného odstavení“, radí kdy, jak a s čím začít, ale i na co dávat pozor a čemu se vyhnout. Především však čtenářům poradí, jak dítěti pomoci k tomu, aby si zamilovalo dobré jídlo.... celý text

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Argo

Baby-led Weaning. Helping Your Baby to Love Good Food

Veňa2
04.11.2023 4 z 5

Super knizka, blw jiz praktikujeme, tak by se hodila knizka s recepty :D Nektere tipy a rady se opakuji, takze knizka mohla byt kratsi.

LiLinka
12.03.2023 5 z 5

Hezky sepsané informace o metodě BLW. Líbilo se mi ke konci kapitol přehledné shrnutí.

Martin_Eli
11.02.2023 3 z 5

Kniha dává jasný návod, jak si poradit s první tuhou stravou dítěte. Jen mi občas přišlo, že se informace zbytečně opakují a že to je celé nadměrně dlouhé. Kdyby byla kniha zkrácena o 30%, bylo by to za mě stravitelnější.

Martina1725
08.10.2021 5 z 5

Super příručka, jak na BLW. Chceme tuto metodu zkusit u syna.

Linda007
11.07.2021 5 z 5

Určitě přečíst, pokud chcete jet blw.

lucy.sankova
17.05.2021 3 z 5

Několik chytrých rad, jak začít s BLW metodou. Mé dceři je 7 měsíců, takže určitě tuto metodu vyzkouším :)
Kniha je jednoduše, pěkně a srozumitelně napsaná :)

LuckaH2
02.03.2021 5 z 5

"Bible" začátečníků BLW. Lidsky napsano, z pohledu dítěte i rodiče. Jednoduse, jasně

bibi.r
09.02.2021 3 z 5

Knížka vhodná k prvnímu seznámení s BLW metodou.
Celkově si myslím, že tato metoda příkrmů pro děti je velmi intuitivní a logická, není však nutné vše brát jako dogma.
Uvítala bych více příběhů ze života a také recepty.

vampyrcik
15.11.2020 4 z 5

Zapadá mi to do konceptu výchovy samostatné osoby. Zamyslela jsem se díky tomu nad několika věcmi, které mi do té doby nedocvakly.

Turmee
22.08.2020 4 z 5

Fajn úvod do BLW metody. Věnuje se běžným otázkám, problémům, uvádí tipy na jídla i několik praktických informací ohledně nepořádku nebo bezpečnosti a "výživové" tabulky jednotlivých potravin.
Přehledné, čtivé, s osobními příběhy.

hamploka
16.07.2020 5 z 5

Srozumitelně, jasně a výstižně. Nemám co vytknout, už nemusím nikde nic jiného dohledávat.

cooly
21.05.2020 3 z 5

Ucelený přehled, šel by zkrátit na polovinu. Časté opakování stejného. :)

borderka01
23.04.2020 4 z 5

Průvodce metodou BLW od začátku do konce. Už přesně vím, jak na to.

iva23
09.08.2018 4 z 5

Dobrý návod pro začátečníky, kteří chtějí, aby se jejich děti stravovaly tímto způsobem. Pravda ale je, že na dost věcí budete muset přijít sami, použít vlastní rozum a přístup.

lagina
27.06.2018 5 z 5

Žádnou knihu o výchově nebo příkrmech apod. nepovažuji za Bibli, ale tuhle mám fakt ráda, cenné rady, rozumně napsané :-)

zazvorek
13.03.2018 4 z 5

Samotnou by mě nenapadlo tolik různých způsobů, jak se dá dítěti NABÍDNOUT jídlo, aby se i bez příboru mohlo nakrmit samo bez klasických bojů o to, kolik lžic pyré do něj ještě narveme. V tomhle směru je kniha perfektní. Leccos mi ovšem připadá trochu přitažené za vlasy, zejména repertoár chutí, které by cca třičtvrtěroční dítě mělo dle autorky poznat (s chilli, uzeninami apod.opravdu experimentovat nehodlám). Jako inspirace, povzbuzení a uklidnění skvělé.

St.Evelin
29.10.2017 4 z 5

V kostce popsán způsob zavádění přikrmu - resp.ukonceni kojení, které je řízení dítětem. Kniha mi byla inspirací, uklidnila mě a zodpověděl a mi některé dotazy.

Tapeworm
30.03.2017 5 z 5

Knížka i nový přístup k věci se mi moc líbí, v praxi zatím nevyzkoušeno, ale už se těším :)

Peti
08.10.2016

Kniha popisuje, jak jde přejít na pevnou stravu - a to tak, že si dítě samo volí, kdy a čím začne. Líbí se mi myšlenka jídla do ruky (místo nevzhledných pyré), ale jinak mám na spoustu věcí jiný názor (posazovat dítě dokud nesedí samo, dávat 6m dítěti to co jíme my, možnost vybrat v restauraci vhodný pokrm atd.).

poetree
24.02.2016 4 z 5

Zajímavá kniha. Myslím, že pokud dítě není podvyživené, není s výkrmem kam spěchat a klidně si může cucat mrkev aniž by co doopravdy dítě snědlo...no, více se dočtete uvnitř :)