Tynyton Tynyton komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velice příjemné čtení jako dělané pro deštivý večer v křesle s hrnkem něčeho teplého. Autorka umí krásně popsat místa. Člověk má chuť se hned rozjet do Kodaně na výlet. Musím však říct, že mě často bavily více vedlejší postavy než samotná ústřední dvojice, ačkoliv scéna, při které se poznaly, byla naprosto kouzelná

06.04.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Moc se mi líbilo zasazení děje na skotský hrad. Na člověka úplně dýchá atmosféra skotské vysočiny. Pouze mě mrzí, ze jsem si četbu nenačasovala na Vánoce, když se kniha nese v duchu skotských Vánoc. Co se tyče hlavních hrdinů, tak zcela upřímně mi Ross nesedl a v některých chvílích mě vytáčela i Izzy. A velké překvapeni nebylo až tak velké, když každý průměrný čtenář musel tak nějak tušit

14.03.2023 3 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Velice poutavé čtení, které člověka úplně vtáhne do děje. S každou další knihou se mi zpracování líbí více a více.

29.03.2023 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

To byl teda mazec!! Postupuji-li chronologicky od prvního dílu, tak tento díl se mi líbil ze všech nejvíce. Napětí by se dalo krájet a čekalo nás grandiózní vyvrcholení, kde jsem až zatajovala dech. Tento díl rozhodně doporučuji. Sama jsem jej poslouchala ve formě audio a podání Davida Matáska bylo naprosto výborné!

10.02.2023 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký příběh s velkou myšlenkou, po jehož přečtení to člověka nutí se na chvíli pozastavit a chvíli přemýšlet. Konec je velmi překvapivý a smutný. Mé první setkání s autorem, těším se na další.

09.10.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Rowlingová nezklamala. Druhý příběh Cormorana Strika se mi líbil ještě více. Vraha jsem neuhodla, i když zpětně při procházení bodů jako je motiv, příležitost, prostředky apod. jsem si říkala, že jsem to měla uhodnout. Knihu jsem poslouchala v podání pana Olivy a hezky se to poslouchalo.

28.04.2024 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tak toto byla náročná kniha... Po jejím přečtení se cítím emocionálně naprosto vyčerpaná, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem ronila slzy. Velice na autorce oceňuji to, že se nebojí neotřelých témat, nevolí jednodušší cestu prvoplánové romantiky, volí těžší cestu, kde se hlavní hrdinové musí vypořádávat s těžkým traumatem. Čtenář si rázem uvědomí, co musí někteří lidé prožívat, a že na lidi s cejchem viníka nelze pohlížet pouze černobíle... Cesta ke štěstí začíná odpuštěním, odpuštěním sama sobě. Závěrem mohu říci, že jsem pro Scottyho také truchlila...

23.02.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Po této knize jsem sáhla aniž bych tušila, že se bude žánrem jednat o thriller a musím říct, že jako thriller splnila naprosto svůj účel, protože při čtení jsem měla obrazně řečeno husí kůži. Možná jsem jen čekala trošku drsnější vyvrcholení a závěr.

20.02.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První kniha je krásná, silná a poutavá, ale tato mě upřímně chytla mnohem více... autorka krásně vykresluje zoufalství, které člověk prožívá po ztrátě milované osoby. Smála jsem se, plakala a kniha (stejně jako předcházející díl) ve mně nechala hluboký dojem.

09.03.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knizka se mi moc libila! Autorka krasne vykreslila postavy, ktere jsem si dokonale dokazala predstavit. Celkem me překvapilo, jak text nesetri sprostymi vyrazy. Knizku jsem necetla, ale poslouchala jako audioknihu - je to vyborne namluvene panem Olivou. Neuveritelne mi to sedlo. Nevahejte a ctete.

10.07.2016 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

I přesto, že mě žánr young adult fantasy okouzlil teprve nedávno (když jsem začala s ACOTAR), tak mi bylo jasné, že po Fourth wing sáhnu hned, jak vyjde. A udělala jsem dobře, kniha mě okouzlila. Začalo to tím, že mě učarovala fyzická podoba knihy, která na mě udělala dojem. Konstrukce samotného děje se mi také moc líbila. Postupně pronikáme k jednotlivým postavám, a tak by to správně mělo být. Na konci knihy nás čeká hned několik překvapivých okamžiků, které čtenáře nutí, aby bez váhání sáhl po pokračování. Za sebe mohu říct, že části děje, kde jsou draci, mám ze všeho nejraději a více než samotná romantická linka mě zajímá pouto, které vzniklo mezi drakem a jezdcem. Hlavní postavy jsou sympatické. Knihu mohu jen doporučit :)

22.04.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Mé první seznámení s autorkou a opravdu nejsem nikterak zklamaná. Knihu jsem dostala k narozeninám a na první pohled jsem si myslela, že to bude opět klasická romantika, ale mýlila jsem se. Kniha v sobě ukrývá hlubší poselství. Pro lidi, kteří nebyli svědky či nezažili ve svém životě domácí násilí, tak zprostředkovává surovou zkušenost a člověka to nutí si uvědomit, že oběť násilí to nemá jednoduché. Obzvláště se mi líbilo vyjádření maminky hlavní hrdinky, která dceři popisovala, jak se jí s každým útokem posouvala hranice, co je dál schopna snést. Po dočtení knihy jsem musela nad dějem chvíli přemýšlet, až jsem si sama začala pokládat otázky, jaké jsou vlastně možnosti řešení v takové situaci. Stále jsem přemýšlela nad tím, že pokud Ryle trpěl traumatem z dětství, přijímal své výpadky, zda by zde nebyla možnost podniknout terapii, která by takové negativní projevy mohla odstranit... Myslím, že by to bylo velice dobrým námětem na jinou knihu. Moc jsem si užila úryvky z deníku a celkově celou linku s Atlasem a mrzí mě, že kniha neskončila o trochu dále, abychom mohli více nahlédnout do vývoje jeho postavy a těšit se ze znovu-seznamování s Lily. Nutilo mě to tak ubrat jednu hvězdu (tu jsem ubrala též za pár nesrovnalostí).

30.01.2022 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Kniha velice zajímavá. Líbí se mi, že autor čerpá data z různých výzkumů, jejichž závěry, ale též jejich průběh, představuje. Poslouchala jsem jako audioknihu při různých manuálních činnostech. Umím si představit, ze kontinuální čtení nemusí být záživné, jak tu někteří píší. Co se týče rozsahu a systematiky kapitol, tak byly dle mého soudu zvoleny vhodně. Rozhodně bych doporučovala přečíst každému.

06.03.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neberte si ji na dovolenou! Tato kniha mě stála pěkné množství slz. Zase musím říct, že ve mně zanechala hluboký dojem. Často si na tento příběh vzpomenu. Člověk se najednou zamyslí nad tím, co vlastně v životě má a že ten život zase není tak špatný. Hlavního hrdinu jsem litovala, ale zároveň jsem chápala jeho rozhodnutí. Být na jeho místě, asi bych chtěla udělat to samé. Silný příběh, který rozhodně stojí za přečtení. Ale připravte si kapesníčky ;)

09.01.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Člověk by na jednu stranu řekl, že je to pohádka, ale na to, aby tuto knihu člověk v plném rozsahu pochopil, musí již trošku intelektuálně dospět. Jako malá holka jsem ji nepochopila, jako čtení k maturitě pro mě tato kniha nabrala mnohem větší rozsah, než jsem očekávala. Jsou zde krásné myšlenky hodné zamyšlení.

05.01.2016 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Je to již pátá kniha, co jsem od autorky četla a za mě asi nejslabší. To, že Vás autorka okouzlí místem, kde se děj odehrává nadále přetrvává a popis místních zvyklostí atd. je skvělý, nicméně ačkoliv jsem si Alexe oblíbila v jiné knize, tak zde mi tolik nesedl. Bohužel to samé musím říct o Lucy. Konec byl až moc uspěchaný a až velice těžko uvěřitelný... Ale svůj účel kniha splnila. Další knihy od autorky si stejně ráda přečtu :)

11.08.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Velice příjemné oddechové čtení. Autorka krásně popsala psychologii hlavních postav a způsob, jakým si k sobě našly důvěru a poznaly se pořádně do hloubky. Bohužel druhé uvedené mi v knihách tohoto žánru v poslední době často chybí a přitom to je vždy to nejhezčí. Všechny hlavní postavy bylo těžké si nezamilovat.

21.06.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihu jsem si přibalila jako čtení na pláži a neudělala jsem chybu. Je to to správné čtení pro chvíle odpočinku a pohody, happyend zaručený.

30.01.2022 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Skvělá oddechovka, knížka plná napětí. Brownovy knihy mám ráda proto, že mám vždy pocit, že se v daném městě procházím. Co se týče historických faktů, tak ty jsem si v průběhu neověřovala a s tímto postojem jsem k ději přistupovala. Osnova děje se stále opakuje, ale pokud člověk nečte všechny knihy o Robertovi za sebou, tak to ničemu nevadí. Jako plus vidím, že jsem se po dočtení knihy opravdu zamyslela nad tím "Kam směřujeme?"

17.02.2019 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Nevím, zda to má co dělat s irskou přírodou, ale tento útěk patří k mým oblíbeným. Mám za to, že oproti jiným knihám série, kterým jsem to vytýkala, zde dostávají hlavní hrdinové více prostoru. V jiných knihách dává autorka přednost více popisu míst a krajiny. Co se týče zápletky, tak vše bylo až moc předvídatelné...

23.04.2023 4 z 5