Twinny Twinny komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

K prvnímu dílu Milénia jsem přistupovala s nedůvěrou a zároveň velkým očekáváním. Devadesátiprocentní hodnocení slibovalo mnohé. Dostala jsem výborně propracovaný thriller, ve kterém je do sebe zasazených několik složitých příběhů.
Musím říct, že některá tajemství jsem odhalila spolu s Mikaelem a Lisbeth. Ale nejdůležitější kousek skládanky mi vyrazil dech. Lisbeth je naprosto skvělá a těším se na další díly.

15.09.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Další kriminální série, která se mi zaryla pod kůži. Naše duo vyšetřovatelů je výborné. Případ byl skvěle napínavý. Pachatele jsem odhalila souběžně s jednou postavou. Docvaklo nám to ve stejnou chvíli. Pěkně to do sebe zapadlo. Tak a jdu Oddělení Q hledat volnou poličku.

15.07.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Těsně před zkouškovým mě posedla zběsilá chuť na čtení a tak jsem si ("chytře") přinesla z knihovny pět knížek. Být to jiná kniha, tak ji nechci po čtení skript ani vidět. Se řbitovem to bylo jinak. Musela jsem každý den přečíst kus. I když mi to trvalo skoro čtrnáct dní, tak to stálo za to.
Příběh je velmi napínavý, člověk čeká, co se to bude dít. Začíná to dost nevinně. Jenom malá mýtinka v lese, kde děti pohřbívají své mazlíčky. Jen málokdo tuší, že to místo má zvláštní a nebezpečnou moc.
Vyprávění začíná pozvolna a je čím dál děsivější. V poslední části člověku tluče srdce v uších a nemůže se odtrhnout. Doporučuji pro milovníky hororů. A jsem ráda, že nemám kočku.

23.01.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívky v ledu (není už těch "dívek" nějak moc?) jsem se bála kvůli tomu, že je tak populární a je připodobňovaná knihám, které mě zrovna nenadchly.
Začátek mě vůbec nebavil. Soustředit se mi dělalo velký problém. Některé věty jsem musela číst opakovaně, jak mi myšlenky utíkaly mimo příběh. Až posledních sto stran mě to začalo bavit.
Ze začátku je Erika nesympatická, ale její frustraci z vyšetřování jsem dokázala pochopit. Moci pracovat jen s fakty, které neohrozí pověst rodiny a muset ignorovat všechno ostatní. To by štvalo každého detektiva, kterému jde o vyřešení vraždy.
Četla jsem to čtyři dny a dneska dočetla a už si nevybavím, jak k nějakým věcem došlo a proč se to tak stalo. To se mi pár hodin po přečtení nestává. Něco mi přišlo spíš jako náhoda a "osvícení z hůry", než pořádná detektivní práce.
Vraha jsem odhadla v půlce. Hlavně mi napověděl jeho úhel pohledu. Bez něj bych možná podezřívala někoho jiného, ale ten sám o sobě většinu podezřelých vyloučil.
Abych to shrnula - pozvolné vyšetřování, do kterého zasahuje otec oběti, přehlížení zjevných faktů, které by se u jiné oběti braly v úvahu, nakonec rychloakce alá Kobra 11. Na jedno přečtení dobré, na koupení dalších dílů už ne. Krimisérii, které ráda věnuji část rychle ubývajícího prostoru v mé malé knihovničce, budu hledat jinde.

14.08.2020 2 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Hunter je jako droga. Můžete v průběhu roku číst nejrůznější knihy, ale jakmile víte, že vyjde nový díl, odpočítáváte dny, tasíte peněženky a běžíte do knihkupectví.
Nenávist přináší opět velice chutné popisy :D. Nevím, jestli je to Lucienem, nebo pomalejší gradací děje, ale ostatní díly mě bavily trochu více. Přesto je to skvělý příběh.

01.10.2019 4 z 5

My My Elle Kennedy

Tak tohle bylo dokonalý.
Příběh, který byl v prvním díle odlehčený se právě dostává na vážnější notu. Tahle kniha není jen erotická a romantická. Je i zábavná. A najdou se v ní i vážná témata jako je homofobie a frustrace.
Wes a Jamie jsou opět oba skvělí a objevujeme i další skryté stránky jejich osobnosti. Jamieho rodina je prostě super.
A Blake? Toho si prostě člověk musí zamilovat.
Všechno nasvědčuje tomu, že se dočkáme pokračování. Tenhle příběh má spoustu potenciálu a několik neuzavřených linek, takže by měl být další díl. Musí!

08.05.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Tohle byl další skvělý příběh. Další super gay pár, který jsem si zamilovala a další LGBT kniha, která se právem ocitla v mé knihovničce.
Wes a Jamie jsou každý trochu jiný, každý svůj. A nelze jinak, než si oba zamilovat. I když bych jim občas oběma dala do čumy. Hlavně Wesovi. Přesto byl jejich vztah krásný, i když si toho občas nahrazovali až moc :D. Užila jsem si to. Nemůžu jinak a zítra se vrhám na pokračování.

03.05.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kaštánek je další z detektivek, která mě chytla a nepustila. Přemýšlela jsem, snažila se najít spojitosti a identifikovat vraha. Že to není úplně tak jednoduché, jak si většina vyšetřovatelů myslela, mi bylo jasné celou dobu.
Vraha jsem odhalila na straně 360. Ale nějak nevím proč. Najednou jsem si řekla, že to musel být on. Tomu, jak skončil jsem se musela smát, hezká ironie. Něco jsem si z celého případu poskládala dohromady, něco mi nedošlo.
Občas jsem měla problém zorientovat se v posloupnosti, protože styl psaní byl trochu složitější. Detektivní zápletka super, napětí fungovalo, srdce bilo a zájem o příběh jsem si taky dokázala udržet až do konce. Ale za ten trochu zmatečný popis událostí během dne musím strhnout hvězdičku, od čtení mě to neodradilo, ale čtivost to malinko snížilo.

08.04.2020 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zmizelá je fenomén. Většina knih podobného ražení je označována jako "kniha pro fanoušky Zmizelé" nebo "pokud se Vám líbila Zmizelá, budete nadšeni". Četla jsem pár knih, které jsou takto označeny – Dívka ve vlaku, Poslední dívka a Vdova. Milovníci Zmizelé říkají, že ONA je jiná. Jiná než ty, které jsou jí připodobňované. Souhlasím, pro mě je totiž horší.
Samozřejmě opět sehrál svou roli výborný marketing. Proužek na její horní straně a zlatá placka. Aneb, jak zhyzdit slušnou obálku. Achjo.
Už jsem zmínila ty nadšené výkřiky na zadní straně obálky? Ne? Fajn, použiju je k popsání mých pocitů z knihy a jejího příběhu.

DŮMYSLNÉ – překombinované. Na konci jsem se chytala za hlavu.

ÚŽASNĚ ZÁLUDNÉ – na podstatu zmizení Amy jsem přišla asi v polovině první části. Od té doby to bylo zoufale předvídatelné.

NEMILOSRDNĚ ZÁBAVNÉ – nuda.

OSTRÉ JAKO BŘITVA, HROZIVÉ, UKRUTNĚ CHYTRÉ, SKVĚLÉ – občas, ne, nemyslím, nesouhlasím.

04.06.2019 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Moc se mi do Sila nechtělo. Nejsem fanouškem sci-fi a tak se mu trochu vyhýbám. Úžasná obálka mě přemluvila k přečtení tohoto skvělého příběhu a já jsem opravdu ráda.

Silo, podzemní svět. Svět, jehož obyvatelé žijí a pracují podle svého zaměření a barvy svých lacláčů. Svět, jehož obyvatelé jsou pečlivě hlídáni, kontrolováni a důsledně trestáni. Svět, jehož viditelný nejvyšší stupínek na žebříčku hierarchie se krčí při zemi pod neviditelnými a utajovanými stupni.
Příběh mě zajímal bez ohledu na to, kterou postavu zrovna doprovázel. Protože jsem každou z nich doprovázela s ním. Ať už její funkce, barva oděvu nebo myšlenka byla jakákoliv, nenudila jsem se.
Příběh je velmi dobře vyprávěný. Každému jsem byla v patách a jeho pocity jako by se na mě přenášely. Dusila jsem se zkaženým vzduchem, mrzla v ledové vodě, svíral mě strach, nebo jsem cítila uklidňující úlevu.
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. A doufám, že se mi podaří vyhrabat pár "poukázek", protože tuhle sérii musím mít.

23.04.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Bavilo mě sledovat příběhy Sila a Turnusu, které se na konci druhého dílu série protnuly. Ráda jsem se vrátila k Jules a Lukovi. Byla jsem napjatá a jen čekala, jestli vůbec někdo přežije. Konec byl velmi zajímavý.

09.09.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Vždycky jsem se držela svých detektivek a thrillerů. Když jsem byla přesycena, prostě jsem přestala číst, abych se k tomu za pár měsíců vrátila. Ale řekla jsem si proč bych nemohla vyzkoušet něco nového. Dřív jsem měla ráda fantasy, ale na to jsem neměla náladu.
Romantické knihy nečtu, ale teď jsem měla náladu na nějakou tu romanťárnu. Ale ne tu od začátku do konce. Chtěla jsem příběh, kde hrdinové budou za lásku bojovat. A potom jsem tady narazila na Muffin a čaj. Láska na první pohled, tak tenhle příběh musím znát.
Přiznám se bez mučení - láska dvou kluků zažehla mou touhu okamžitě vběhnout do knihkupectví a číst a číst a číst.
Nádherný příběh. Celou dobu jsem si říkala "tak už?", a co že to Danielovi udělali?
Kytička a motýlek, motýlek a motýlek, nebo kytička a kytička? Love is love. I am sorry, I don't see the difference.

24.05.2018 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Závěrečný díl skvělé série jsem si musela přečíst hned po Loutkáři. Protože jeho konec vybízel k přečtení pokračování. Nový případ, který je opět osobní a setkáváme se se starými postavami, které se ve dvojce, i přes svou důležitost v prvním díle, stáhly do pozadí.
Opět napětí, skvělá akce, humor. Rozplétání zdánlivě nevyřešitelného. Ovšem musím strhnout jednu hvězdu za to, že ke konci už ubývalo logiky.

28.06.2020 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Nejsem sportovní fanoušek a proto jsem si myslela, že mě kniha o famfrpálu moc nezaujme. Opak byl pravdou. Z Bradavické knihovničky mě zaujala nejvíc.
Místy vtipná kniha se zajímavými příběhy, kterou si nemůže nechat ujít žádný milovník kouzelnického světa. Sport nesleduju, ale ode dneška se ze mě stává fanoušek famfrpálu. Sice nemohu hrát ve škole za Mrzimor (to by nedopadlo dobře), ale budu na každém zápase a budu fandit.
Tohle jsem potřebovala jako sůl...
...vrátit se do mého milovaného světa čar a kouzel.

16.04.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ve druhém díle Milénia přichází autor opět s propracovaným a zamotaným příběhem. Knihu jsem si nechala na období, kdy mám relativní klid a dobře jsem udělala.
Příběh přináší spoustu jmen a zvratů. Orientace v postavách, místech a událostech je trochu náročnější, ale stojí to za to. Pamatovat si to všechno a ještě to poskládat dohromady dřív než Mikael a policie byla fakt fuška. No, nepovedlo se.
Stejně jako jednička byl příběh velmi čtivý a i přes to, že byl delší než knihy, které většinou čtu, jsem jej přečetla velmi rychle.

07.03.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Hadrového panáka jsem přečetla za dva dny, tak moc mě pohltil. Miluju, když jde vrah po detektivovi. Hledala jsem souvislosti a snažila se nepřipouštět si, že by to mohlo být tak, jak to nakonec bylo. Wolf je rozporuplná osobnost, velmi jsem si ho oblíbila. Jsem zvědavá na jeho další osudy.
Kniha je hodně napínavá, detektivka s příměsí thrillerových prvků. Člověk si musí zvyknout na styl psaní a stíhat sledovat zvraty, aby pochopil. Chce to hodně soustředění.

23.12.2019 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Po přečtení Sila jsem měla spoustu otázek. Turnus na všechny odpověděl, ale vyvolal ve mně, jak už to tak bývá, mnoho dalších. Líbil se mi pohled "ze shora".
Prolínání minulosti a soudobého dění. To, o čem hrdinové jedničky neměli ani tušení, tady bylo samozřejmostí. Těšila jsem se i na Sólovu minulost, za jejíž popis děkuju :)
Akorát mi dělaly problém nějaké technické záležitosti, proto mi přečtení trvalo o něco déle. Kdyby tohle byl první díl ságy, tak bych ho možná ani nedočetla, natož číst celou ságu. Silo rozehrálo skvělou hru, kterou Turnus vlastně doplňuje. Proto 4*.
Nicméně mohu říci, že tahle série nemá problém udržet si mou pozornost. Věřím, že ani závěrečný díl nezklame.

17.07.2019 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha, při jejímž čtení jsem byla napjatá jak struna. S každou stránkou jsem si říkala, co asi bude dál. Pachatele bych neodhalila, ani kdyby na tom závisel můj život. Sakra, Mio, vzpamatuj se!

28.12.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Moje první kniha. Láska na celý život.
Nikdy jsem ke knihám netíhla, ale první část Relikvie smrti v kině byl tak úžasný zážitek, že jsem musela znát Harryho příběh. Doma jsem otevřela Kámen mudrců a ještě ten večer přečetla rovné čtyři kapitoly. Už je to sedm let, ale vzpomínky na první čtení asi nikdy nevychladnou.
1/2011

27.12.2018 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla z jisté podvědomé povinnosti svému prapradědečkovi, který se z fronty nevrátil. A možná, že to pro něj bylo lepší.

18.04.2018 5 z 5