Twinny

Přečtené 197Lži, dokud můžeš
listopad 2021 (07.-14.)
Lži, dokud můžeš 2018, Mary Kubica

Začátek vypadal zajímavě. Měla jsem tři scénáře, co se mohlo stát. Netrefila jsem ani jeden. Nejdřív to bylo napínavé, ale postupně to sláblo. Jako celý děj. Hlavní hrdinka byla napřesdržku.


Než jsem zemřela
září 2021 (14.-26.)
Než jsem zemřela 2020, S. Tremayne (pseudonym)

Autor opět přichází s příběhem, kdy rodinu na samotě pronásleduje duch minulosti. Opět nevíme, zda tu hrozí reálná hrozba, nebo jde jen o divokou představivost postav. Než jsem zemřela je opět napínavým thrillerem, lepším než Dítě ohně, ale na Ledové sestry to nemá. Musím říct, že jsem vůbec do poslední chvíle netušila, co se stalo a jak to bylo. Autor nezklamal.


Dívka, která kopla do vosího hnízda
srpen - září 2021
Dívka, která kopla do vosího hnízda 2015, Stieg Larsson

I když jsem předchozí díl četla před více než rokem, musím říct, že si tento příběh pamatuju docela dobře. Třetí díl Milénia je zamotanější a mnohem složitější a spletitější než první a druhý. Moje nejoblíbenější postava je Lisbeth a jsem ráda, že se konečně dozvídáme celý její příběh.


Duch domu Ashburnů
červenec - srpen 2021
Duch domu Ashburnů 2019, Darcy Coates

Miluju duchařské horory. Miluju je jako filmy a proto jsem se rozhodla, že bych si konečně mohla nějaký přečíst a sáhla jsem po této knize. Autorka píše velmi čtivě a děj dobře odsýpá. Ani mi nevadila vata, kde hlavní hrdinka jen vařila nebo krmila kocoura. Četlo se to fakt dobře. I trocha toho napětí tam byla. Na odpočinek dobrá knížka, ale pro opravdový strach a bušení srdce musíme zalovit v jiných vodách. Co se týče rozuzlení, už jsem zvyklá, že horor je napínavější a strašidelnější, dokud se neodhalí pravda. Pak už to většinou jde z kopce a ztrácí kouzlo. Bohužel Duch domu Ashburnů v tomhle nebyl výjimkou. Jen mě tam zarazilo několik nesrovnalostí. Resp. věcí, které nedávaly moc smysl. Autorka to takhle napsala jen proto, že bez toho by se příběh vůbec nestal, nebo by skončil po pár stranách: SPOILER! Adrianne nemá peníze a proto nemá mobil. Ale má notebook. Ten se rozbije a proto nemá práci a peníze. A proto si nemůže koupit mobil. Ale, že by třeba hledala práci v Ipsonu jako výpomoc, uklízečka nebo něco? Ne to ji nenapadlo. To samé bylo s elektrikou jen v přízemí. Zbytek domu byl bez elektřiny a díky vypadlým pojistkám se do tmy zahalil celý dům. A Adrianne je po tmě. Ale že má celou půdu svíček, které by mohla zapálit, to jí také nedojde. Je jasné, že tohle nelogické chování autorka použila proto, aby si hrdinka nemohla zavolat pomoc, bála se a byla uvězněna v domě. A protože světlo svíce našeho zombíka zastrašovalo, ani pro tu svíčku jí nedovolila autorka si dojít. KONEC SPOILERU


Pohřeb
červen - červenec 2021
Pohřeb 2017, Neil Cross

červenec 2011 Autor měl určitě zajímavý nápad, ale to zpracování moc nedopadlo. Myslela jsem si, že se vžiju do hlavního hrdiny a budu s ním prožívat jeho trápení, ale bohužel to nevyšlo. Spíš mě to celkově moc nebavilo. Nakonec jsem to dočetla proto, abych se mohla začíst jinde, konec mě vlastně už moc nezajímal.


Byly tady, a už nejsou
červen 2021 (12.-21.)
Byly tady, a už nejsou 2017, H. Beck (pseudonym)

Začátek se mi líbil velmi, ale postupně to šlo trošku z kopce. Nakonec spíš překombinované. Možná by bylo lepší, kdybychom od začátku nevěděli, jak to bylo doopravdy.


Skandály a aféry evropských panovnických dvorů
květen - červen 2021
Skandály a aféry evropských panovnických dvorů 2016, Vladimír Liška

Zajímavé příběhy. Některé jsem znala a o těch jsem se dozvěděla pár dalších zajímavých informací. O některých jsem slyšela poprvé.


Všude kolem černý les
květen 2021 (09.-13.)
Všude kolem černý les 2016, R. Ware (pseudonym)

Moc jsem od knihy nečekala. Čekala jsem jen průměrný ženský thriller. A dostalo se mi moc příjemného a napínavého překvapení. Co se stalo mezi Jamesem a Norou mi bylo jasné, jen jsem nevěděla, že to bude trochu jinak a vlastně jeden z důvodů toho, co se na rozlučce se svobodou stalo. Pachatele jsem tušila i když můj hlavní podezřelý byl jiný. Chvílemi jsem si myslela, že v tom jedou spolu. Taková klasika, kdy člověk přemýšlí, kdo je tu psychopat. Autorka si s tím poradila velmi dobře a pachatelem mohl být kdokoli. Příběh jsem si velmi užila.


Napsáno krví
březen - duben 2021
Napsáno krví 2020, Chris Carter

Těšila jsem se na další případ Huntera a Garcii a opět jsem dostala skvělou jízdu. Promyšlený a napínavý případ. Jednu hvězdičku strhávám za konec Hunter ex machina.


Bounty
únor 2021 (10.-24.)
Bounty 2017, Michael Byrnes

Bounty je děsivě realistická kniha. Příběh, který se může stát i ve skutečném světě. Sympatický agent Novak a ostatní mě provázeli tímto napínavým vyprávěním a dokázali mi rozbušit srdce. Mozek pracoval na plné obrátky. I přes to, že nejsem zrovna počítačový znalec, skoro všemu jsem bez problému rozuměla. Pachatele jsem odhadla asi stránku před tím, než ho odhalil autor. Pokračování by bylo fajn.


Co nevíš
leden - únor 2021
Co nevíš 2017, JoAnn Chaney

Začátek mě moc nebavil. Pak se příběh rozjíždí. Vraha jsem uhodla někde v poslední třetině. Lorenův způsob vyšetřovaní je zajímavý. Trochu děsivý, ale originální.


Zimní lidé
prosinec 2020 (09.-22.)
Zimní lidé 2017, Jennifer McMahon

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ze začátku jsem neměla problém knihu odložit a několik dní se k ní nevrátit. Potom to začalo být zajímavější, ale napětí nebo dokonce strach jsem necítila. Neodhadla jsem téměř nic z toho, co se stalo. Nakonec to do sebe zapadlo. Ale žádná sláva to nebyla.


Náš manžel
říjen 2020 (20.-24.)
Náš manžel 2019, Jo Jakeman

Někdy mám u tzv. "thrillerů pro ženy" pocit, že autorky napíšou povídku polovičního rozsahu a pak ji natahují a vyplňují, aby dosáhly minimálního počtu stran na vydání. A Náš manžel ve mně tento pocit vyvolal několikrát. První kapitoly byla trochu škoda. Knížka by byla napínavější, kdybychom dopředu nevěděli, jak to dopadne. Příběh celkem napínavý byl. Hlavně jsem čekala, jaké psychopatické jednání vyplave napovrch. Co se týče postav, jsem trošku rozpačitá. Některé chování naší "dámské jízdy" bylo nelogické. Některé zvraty mi přišly na sílu.


Domov
říjen 2020 (15.-19.)
Domov 2019, Mats Strandberg

Začátek mě moc nezaujal. Byl velmi pozvolný, člověk dlouho netušil, co se bude dít. Potom to přešlo do zajímavější a napínavé části. Ale jakmile jsem se se zatajeným dechem začetla do konce, byl mu za chvíli konec. A potom tu byl ještě ten konec nekonec. Autor píše velmi čtivě. Když jsem se prokousala začátkem, tak se to četlo samo. Možná by bylo fajn pokračování.


Její život v očích panenky
říjen 2020 (10.-14.)
Její život v očích panenky 2016, Ingrid Desjours

Musím říct, že jsem od knihy čekala něco jiného. Hodně jiného. Jediná postava, která mi byla sympatická byla Barbara na začátku knihy. Potom už tam nebyl nikdo, koho bych si mohla oblíbit, komu fandit. Při čtení knihy jsem se zmítala mezi dvěma pocity. Někdy to pro mě byl dobře vypsychovaný thriller, jindy totální nesmyslná slátanina. Nějak jsem měla problém věřit Marcovi, hlavně ke konci knihy. U Barbary zase občas nebylo jasné, co je a není halucinace. POZOR SPOILER! To, že jsou Barbařina matka, Raoul a dítě mrtví jsem si myslela, resp. to bylo z jejich "chování" jasné. U dítěte jsem to poznala hned. U matky a Raoula jsem si musela počkat na upřesnění. Nemyslím si, že ji nutili k prostituci. To už byli dávno mrtví. KONEC SPOILERU


Nefilim
říjen 2020 (05.-09.)
Nefilim 2014, Asa Schwarz

Když milujete Supernatural, kniha s názvem Nefilim Vám nemůže zůstat lhostejná. Příběh byl parádně zamotaný. Většina knihy byla napínavá. Tak nějak se mi podařilo odhalit, kdo do toho byl zapletený, ale dohromady už jsem to neposkládala. Při odhalení vraha jsem koukala. Můj typ byl trochu vedle. Bála jsem se spojení s Greenpeace, ale nakonec mě to nerušilo. Občas mi vadilo Novino přepočítávání všeho na množství škodlivých látek. Poznámka mimo: Když u detektivek a thrillerů anotace téměř nečtete, tak Vás při výjimečném nakouknutí chyba ve jménu hlavní hrdinky nepotěší :D


Temný měsíc
září - říjen 2020
Temný měsíc 2011, J. Sandford (pseudonym)

Říkala jsem si, že už nebudu rozečítat další série. Hlavně ne detektivní, těch už mám rozečtených dost. Ale koupila jsem si Krvavou pomstu, aniž bych tušila, že jde o druhý díl série. Tak jsem si půjčila první. Že jde o "doplňkovou" sérii k jiné sérii jsem se dozvěděla nějak během čtení Temného měsíce :D. Ale nevadí. První co mě u této knihy napadne je nesympatický vyšetřovatel a vyšetřování celkově - Flowers si mě nedokázal nijak získat a jeho vyšetřování mě moc nebavilo. Přišlo mi, že ho něco jen tak napadlo a dělal si celkem co chtěl. Napětí a nějaké motivace číst tam bylo pomálu. Nějaká místa - spíš místečka - byla napínavá velmi, ale bylo jich vážně málo. Občas jsem ztratila přehled o postavách, nebo o tom, co se tam už stalo. Zápletka byla docela složitá a neodhadla jsem skoro nic a můj domnělý vrah byl někdo jiný. Krvavou pomstu přečtu a pak uvidím. Možná zkusím i Pravidla oběti. Ale jenom možná.


Pohřbený život
září 2020 (20.-26.)
Pohřbený život 2017, Allen Eskens

Ehm. No. Nejdřív mě to nebavilo, potom ano, pak ne, pak ano, a tak pořád dokola. Chudák Joe si nemohl ani trochu oddechnout. Ale přišlo mi to takové, já nevím. Hlavnímu hrdinovi se najednou změní celý dosavadní život. Stejně jako k autorově další knize - V cizí kůži - k tomuhle nemám co napsat. Přečetla jsem, ale za pár týdnů už nebudu vědět, o čem to bylo.


Kateřina Aragonská: Pravá královna
srpen - září 2020
Kateřina Aragonská: Pravá královna 2016, Alison Weir

Musím říct, že příběh Kateřiny Aragonské se mi četl těžko. Většině politických a náboženských věcí jsem nerozuměla, ale tak to mám u všech historických knih, filmů a seriálů. Kateřinu vidím jako silnou ženu, která i přes všechna příkoří bojovala o svá práva a o práva své dcery. Příběhy dalších Jindřichových žen si přečtu. Anna Boleynová byla nejspíš opravdu velká potvora, ale jsem zvědavá i na její příběh a příběhy dalších tudorovských královen. Protože i přes vliv ostatních byl Jindřich králem a to, kam až to všechno zašlo, byla především jeho vina.


Miami Blues
srpen - září 2020
Miami Blues 2014, Charles Willeford

Knihu jsem dostala zadarmo a sama bych si ji, ač detektivky čtu často a ráda, nejspíš nekoupila. Možná to bylo těmi osmdesátými léty, ale nepřišli mi zajímaví ani hlavní psychouš, ani hlavní detektiv. Příběh byl takový ehm. Za chvíli nebudu vědět, že jsem to četla.


Podělaným navrch
srpen 2020 (26.-30.)
Podělaným navrch 2018, Becky Albertalli

Začátek mi přišel nezáživný a knihu jsem dvakrát odložila. Bylo mi to docela líto, protože Simona i Holku mimo rytmus mám moc ráda a četly se skvěle. Mám ráda autorčin humor. Myslela jsem že ji budu muset oželet. Ale potom jsem zjistila, že je kniha součástí "Simonova světa" a dala jí třetí šanci. Když jsem konečně prokousala začátkem, tak se to rozjelo. Fandila jsem Molly, aby se konečně dočkala. Zamilovala jsem si Reida. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale návrat do puberty a vzpomínky na první lásku jsem si užila.


Dívka v ledu
srpen 2020 (11.-14.)
Dívka v ledu 2016, Robert Bryndza

Dívky v ledu (není už těch "dívek" nějak moc?) jsem se bála kvůli tomu, že je tak populární a je připodobňovaná knihám, které mě zrovna nenadchly. Začátek mě vůbec nebavil. Soustředit se mi dělalo velký problém. Některé věty jsem musela číst opakovaně, jak mi myšlenky utíkaly mimo příběh. Až posledních sto stran mě to začalo bavit. Ze začátku je Erika nesympatická, ale její frustraci z vyšetřování jsem dokázala pochopit. Moci pracovat jen s fakty, které neohrozí pověst rodiny a muset ignorovat všechno ostatní. To by štvalo každého detektiva, kterému jde o vyřešení vraždy. Četla jsem to čtyři dny a dneska dočetla a už si nevybavím, jak k nějakým věcem došlo a proč se to tak stalo. To se mi pár hodin po přečtení nestává. Něco mi přišlo spíš jako náhoda a "osvícení z hůry", než pořádná detektivní práce. Vraha jsem odhadla v půlce. Hlavně mi napověděl jeho úhel pohledu. Bez něj bych možná podezřívala někoho jiného, ale ten sám o sobě většinu podezřelých vyloučil. Abych to shrnula - pozvolné vyšetřování, do kterého zasahuje otec oběti, přehlížení zjevných faktů, které by se u jiné oběti braly v úvahu, nakonec rychloakce alá Kobra 11. Na jedno přečtení dobré, na koupení dalších dílů už ne. Krimisérii, které ráda věnuji část rychle ubývajícího prostoru v mé malé knihovničce, budu hledat jinde.


V temnotě
srpen 2020 (08.-10.)
V temnotě 2019, Cara Hunter

Hůř se mi začítalo a začátek mě moc nezaujal. Nicméně potom se vyprávění rozjíždí a člověk ví, že tam pořád něco nesedí. Jak to bylo, jsem odhalila, když to začínalo být pomalu jasné a i detektivové zavětřili správnou stopu. Do deseti stran před koncem to byla slušná detektivka, které bych dala s klidným srdcem čtyři hvězdičky. Líbila se mi trochu víc než Někdo blízký. Ale těch posledních pár stran? Muselo se to ještě takhle zamotat? Copak nestačilo to, co se stalo? První díl jsem měla koupený, ale ten mě tolik nezaujal, tak jsem si druhý raději půjčila a jsem za to ráda. Kompletovat sérii nebudu a ani nevím, jestli se mi ji chce dočítat. Přece jen, detektivek a thrillerů je spousty. O krimisériích nemluvě.


Ona to ví
červenec 2020 (12.-18.)
Ona to ví 2019, Lorena Franco

Moc se mi do thrilleru, který má přes 500 stránek nechtělo. Bála jsem se, že autorka bude plácat páté přes deváté, aby knihu zaplnila. Což se stalo i u dost kratších thrillerů. Začátek mě nebavil, připomínal mi Dívku ve vlaku. Potom se to dost rozjelo a já hltala každou stránku. V polovině mi došlo, co se stalo a jen jsem čekala, až na to přijde i Andrea. Potom už mě to zase bavit přestalo, protože autorka zbytečně natahovala. Nakonec to bylo přesně tak, jak jsem si myslela. Jen už mě ty druhé konce po koncích, které mají šokovat, štvou.


Někdo cizí v domě
červenec 2020 (02.-06.)
Někdo cizí v domě 2018, Shari Lapena

Cca před dvěma lety jsem četla autorčinu prvotinu Manželé odvedle. Na Někdo cizí v domě jsem se vrhla díky zajímavé anotaci a s tím, že se autorka mohla trochu zlepšit. Začátek byl zajímavý, pak jsem se začala nudit. Střídaly se zajímavé pasáže s těmi nezáživnými. Stejně jako minule byl detektiv úplně zbytečný. Policejní vyšetřování odbyté. Toho "cizího" jsem odhalila poměrně brzy, ale celek mi ušel. Po poslední kapitole jsem si řekla, "to je jako konec?" Přijde mi, že autorka jede na stejném principu jako v předchozí knížce. Dva manželské páry, které si v sousedství žijí relativně normálním, klidným životem. Jednomu z nich převrátí špatná událost život vzhůru nohama. Na povrh začínají vyplouvat nejrůznější tajemství, která zamíchají jejich vzájemnými vztahy. A nakonec konec, který má šokovat. Měla jsem dojem, že autorka vzala svoji prvotinu a přepsala ji tak, že si něco vypůjčila z Dívky ve vlaku, něco ze Zmizelé a dala tomu pro sebe typický otevřený konec. Je to stejné jako prvotina, žádné zlepšení ve čtivosti a stylu psaní, ani ve vystavění zápletky. Takže opět za 2*.


Konec hry
červen 2020 (25.-27.)
Konec hry 2020, Daniel Cole

Závěrečný díl skvělé série jsem si musela přečíst hned po Loutkáři. Protože jeho konec vybízel k přečtení pokračování. Nový případ, který je opět osobní a setkáváme se se starými postavami, které se ve dvojce, i přes svou důležitost v prvním díle, stáhly do pozadí. Opět napětí, skvělá akce, humor. Rozplétání zdánlivě nevyřešitelného. Ovšem musím strhnout jednu hvězdu za to, že ke konci už ubývalo logiky.


Loutkář
červen 2020 (22.-24.)
Loutkář 2018, Daniel Cole

Po půl roce jsem dostala chuť na pokračování Hadrového panáka. Opět se mi dostalo napínavého děje, vtipných hlášek a složitého případu. Tentokrát bylo tempo pozvolnější, méně zvratů. V této trilogii jsou rozhodně plus jednotlivé postavy. A že je tam Wolfa málo? Jsou i další, které jsem si oblíbila. Hon na pavouka mě dostal :D


Holčička, která měla ráda Toma Gordona
červen 2020 (18.-20.)
Holčička, která měla ráda Toma Gordona 2013, Stephen King

Příběh Trishy ve mě vyvolal pocity napětí a strachu. Jak to s malou dívkou dopadne? Dokáže se udržet naživu tak dlouho, aby ji našli včas? A najdou jí vůbec? Neskončí v lese pohřbená na věky? Trishino putování a boj o přežití jsme prožívaly společně. Bezmocně jsem jí radila a sama se zamýšlela nad tím, co bych dělala já a jestli bych dokázala vydržet tak dlouho. Úžasný čtenářský zážitek. Doporučuji.


Ráj mrtvých dětí
červen 2020 (12.-16.)
Ráj mrtvých dětí 2018, Roxann Hill

Nápad rozhodně zajímavý. A to je asi tak všechno. Žádné napětí, žádné postavy, které bych si mohla oblíbit. Možná to bylo stylem psaní, který mi absolutně nevyhovoval, ale dočetla jsem to jen proto, abych věděla, jak to skončí. Pachatele jsem odhadla, když se tam začal objevovat. Jeho motiv ovšem ne. Otázky, které jsem si během čtení kladla, zůstaly většinou bez odpovědi. Hlavní hrdinka totálně nesympatická. Atmosféra žádná.


Vážka
květen 2020 (18.-24.)
Vážka 2016, Michel Bussi

Anotace slibující originální příběh mě opravdu zaujala a nalákala na knihu. Těšila jsem se, že budu pročítat Grand-Ducův deník a snažit se odhalit pravdu dřív, než on a další postavy. Další postavy, které se z toho totálně zcvokly. Dala jsem si to dohromady společně s aktéry. Oni mi jen dovysvětlili detaily. Přes polovinu knihy jsem se nudila. Po počátečním hladu po informacích, jsem pomalu ztrácela zájem o vysvětlení. Až po nějaké straně 250 mě to začalo zase zajímat a dočítala jsem rychle. Vadil mi detektivův deník. Ne, že by byl nudný. Jen jsem měla dojem, že všechno ví a u všeho byl. Ne. Nemožné. Proto z průměru strhnu třetí hvězdu.


Rozbřesk
květen 2020 (08.-11.)
Rozbřesk 2009, Stephenie Meyer

Začátek mi přišel fajn. Opět velmi čtivě napsaný příběh. Nejlepší byl pohled Jacoba. Tu část jsem si užila nejvíc. Po tom, co se dostala ke slovu opět Bella, už mě to přestávalo bavit. Konec mě trochu zklamal. Celá série by se dala zhustit ze čtyř na tři knihy. Stačilo by proškrtat a zkrátit asi tak o dvě stě stran každou z nich. Možná na dvě, kdyby se vynechal Rozbřesk. Ano, poslední díl mě sice bavil, ale byl navíc. Myslím, že ani nebyl původně v plánu. A pár věcí už si autorka cucala z prstu. Na jednu stranu mě mrzí, že příběh už končí. Série mě bavila a našla jsem si i pár oblíbenců (paradoxně jsem měla většinu postav radši než Bellu a Edwarda). Ale na druhou stranu je dobře, že skončila. Tenhle díl už to natahoval a další už by byl naprosto zbytečný. Aspoň je tu ještě ta novelka o Bree... Spoiler!!! Existence Renesmé mi nevadila, jen jsem tomu trochu nerozuměla. Jak může upír, jehož orgány nefungují, zplodit dítě? Jak vůbec funguje pohlavní styk? Potřebuje přece krev v těle. A i když asi ona část těla bude stejně tvrdá jako jeho zbytek, co vhodná poloha orgánu? Tohle mohla autorka vysvětlit. I když nad tím tak přemýšlím, tak jsem možná radši, že to neudělala. Lepší nad něčím takovým nepřemýšlet... Za celou sérii musím říct, že Bella je prostě naivní a hloupá. Občas se chovala jako kr*va. Nechápu, co na ní Edward a Jacob viděli. No, Edward je zase z celé upíří skvadry nejméně zajímavý. Občas jsem mu říkala Studená pr*el :D. Jacoba mám z celé trojky nejradši a mrzí mě, že mu přidělili směsku těch dvou. Autorka udělala z hlavní trojice jednu rodinu a zároveň posílila vztahy mezi upíry a vlkodlaky, takže klišé. Jinak jsem čekala aspoň nějaký ten boj. Vlkodlaci, kteří se pokusí zabít Cullenovi. Boj s Volturiovými. Cokoli. A nic z toho. Jasně, autorka nechtěla zabít oblíbené postavy. Nebo možná není schopna popsat boj. Těžko říct. Konec Spoileru


My
květen 2020 (04.-07.)
My 2019, Elle Kennedy

Tak tohle bylo dokonalý. Příběh, který byl v prvním díle odlehčený se právě dostává na vážnější notu. Tahle kniha není jen erotická a romantická. Je i zábavná. A najdou se v ní i vážná témata jako je homofobie a frustrace. Wes a Jamie jsou opět oba skvělí a objevujeme i další skryté stránky jejich osobnosti. Jamieho rodina je prostě super. A Blake? Toho si prostě člověk musí zamilovat. Všechno nasvědčuje tomu, že se dočkáme pokračování. Tenhle příběh má spoustu potenciálu a několik neuzavřených linek, takže by měl být další díl. Musí!


On
duben - květen 2020
On 2019, Elle Kennedy

Tohle byl další skvělý příběh. Další super gay pár, který jsem si zamilovala a další LGBT kniha, která se právem ocitla v mé knihovničce. Wes a Jamie jsou každý trochu jiný, každý svůj. A nelze jinak, než si oba zamilovat. I když bych jim občas oběma dala do čumy. Hlavně Wesovi. Přesto byl jejich vztah krásný, i když si toho občas nahrazovali až moc :D. Užila jsem si to. Nemůžu jinak a zítra se vrhám na pokračování.


Někdo blízký
duben 2020 (26.-28.)
Někdo blízký 2018, Cara Hunter

Tahle detektivka byla jako na houpačce. Ze začátku mě to opravdu zajímalo, pak přišel útlum a tak pořád dokola. Některé věci se v knize objevily, pak se o nich nemluvilo a vrátilo se k nim až za čas. Tohle mi obyčejně nevadí. Ale tady jsem občas vůbec neměla šajn a musela jsem přemýšlet, o co jde. Příběh byl velmi zamotaný, ale čtivost opět pokulhávala. Nakonec člověk pořádně neví, kde je pravda. Některé otázky zůstaly nezodpovězené. Původně jsem chtěla hodnotit průměrem, ale ten naprosto nečekaný konec, tak ten mě odrovnal. Nečekala jsem ho. Tušila jsem, že to bude ještě jinak, ale tohle jsem vážně nečekala. Takže hvězda navíc.


Neplakej
duben 2020 (23.-25.)
Neplakej 2018, Mary Kubica

Nebyla to ani nuda, ale ani nic, co bych nemohla odložit. Vlastně to bylo takové vlažné. Nic moc napětí, žádné zběsilé bušení srdce. Na druhou stranu mě to doopravdy zajímalo. Cca posledních 50 stran mě opravdu chytlo. Nevím, jestli postavy nebyly dobře propracované, ale nedokázala jsem si nikoho oblíbit, o někoho se bát. Když byl konec, tak jsem si řekla jen hm. Quinn mi občas přišla blbá. Příběh byl celkem promyšlený a nepodařilo se mi ho úplně poskládat dohromady. Něco málo jsem tušila, ale celkový obraz mě překvapil.


Náš král je šílený!
duben 2020 (12.-20.)
Náš král je šílený! 2016, Hans-Dieter Otto

Zajímavé osobnosti světových dějin se zajímavými příběhy. Číst o panovnících a jejich útrapách mě velmi bavilo. Kniha byla čtivě napsána. Příběhy, které obsahovala, byly velmi zajímavé a nebyly nudné. Ztrácela jsem se občas ve jménech a historických souvislostech. Ale historie je velmi složitá a obsáhlá a vztahy králů s ostatními monarchy nebyly jednoduché. Strhávám jednu hvězdu za tiskové chyby, které mě - zejména u letopočtů - občas zmátly.


Famfrpál v průběhu věků
duben 2020 (15.-16.)
Famfrpál v průběhu věků 2017, K. Whisp (pseudonym)

Nejsem sportovní fanoušek a proto jsem si myslela, že mě kniha o famfrpálu moc nezaujme. Opak byl pravdou. Z Bradavické knihovničky mě zaujala nejvíc. Místy vtipná kniha se zajímavými příběhy, kterou si nemůže nechat ujít žádný milovník kouzelnického světa. Sport nesleduju, ale ode dneška se ze mě stává fanoušek famfrpálu. Sice nemohu hrát ve škole za Mrzimor (to by nedopadlo dobře), ale budu na každém zápase a budu fandit. Tohle jsem potřebovala jako sůl... ...vrátit se do mého milovaného světa čar a kouzel.


Básně
březen - duben 2020
Básně 2009, François Villon

Některé Willonovi básně byly velmi zajímavé a některé se mi líbily méně. Některé jsem si užila, jiné mě nezaujaly. Nejlepší byla Balada ze soutěže v Blois. Balada plná oxymóronů. V některých jsem se našla... Srdečně přijat, každým odmítán. Nic neznám, ač mám o všem vědomí. Jsem stranický, jsem zastánce všech stran. ...bohužel.


Kaštánek
duben 2020 (06.-08.)
Kaštánek 2019, Søren Sveistrup

Kaštánek je další z detektivek, která mě chytla a nepustila. Přemýšlela jsem, snažila se najít spojitosti a identifikovat vraha. Že to není úplně tak jednoduché, jak si většina vyšetřovatelů myslela, mi bylo jasné celou dobu. Vraha jsem odhalila na straně 360. Ale nějak nevím proč. Najednou jsem si řekla, že to musel být on. Tomu, jak skončil jsem se musela smát, hezká ironie. Něco jsem si z celého případu poskládala dohromady, něco mi nedošlo. Občas jsem měla problém zorientovat se v posloupnosti, protože styl psaní byl trochu složitější. Detektivní zápletka super, napětí fungovalo, srdce bilo a zájem o příběh jsem si taky dokázala udržet až do konce. Ale za ten trochu zmatečný popis událostí během dne musím strhnout hvězdičku, od čtení mě to neodradilo, ale čtivost to malinko snížilo.


Zmizení Sáry Lindertové
duben 2020 (03.-05.)
Zmizení Sáry Lindertové 2019, Kateřina Šardická

U téhle knihy byly věci, díky kterým jsem k ní přistupovala s nedůvěrou - young adult thriller? Česká autorka? Ale byla jsem mile překvapená. Chvíli jsem se bála, že to bude jen kopie Kinga. Další To, další Řbitov zviřátek. Naštěstí se tak nestalo. Příběh byl skvělý, bavil mě, přečetla jsem ho velmi rychle. Nešlo se odtrhnout. Musela jsem vědět, co se stane. Chtěla jsem znát odpovědi. Věděla jsem, že tyto odpovědi budou jiné, než u klasického thrilleru či detektivky. Takže tato kniha s nádhernou obálkou v mojí knihovničce zůstane. Dávám 4*, protože jsem tam narazila na pár drobných nesrovnalostí a chyb v ději.


1