Titas9001 Titas9001 komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Netradiční detektivka pracující s tématem úpravy myšlenek. Hlavní hrdina sympaťák a do poslední chvíle nebyla nouze o zvraty a překvapivá odhalení. Četlo se to výborně, nebylo tu mnoho postav, tajemna tak akorát a neztrácíme se v tom. Jediné, co mohu snad vytknout, jsou scény, kdy se doktorka a detektiv vydávají naprosto nelogicky samostatně po stopách hlavních padouchů, kteří jsou sice vykresleni jako nebezpečná monstra, ale ty scény hned několikrát připomněly pronásledování neozbrojeného pouličního zlodějíčka.....Ale co už? Dobré čtení to bylo a určitě jdu do dalších knih.

17.12.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tim Weaver ve vrcholné formě. Řadím spolu s Není cesty zpět a Zlomeným srdcem k mým TOP v sérii. Přestože jde teprve o druhý díl, tak tady už vidíme všechny znaky autorova nezaměnitelného rukopisu. Výborný vypravěč a některé pasáže jsou tak napsané, že se ocitáte uvnitř děje a ježí se vám všechny chlupy na těle :) Na rozdíl od Honu na mrtvého (1. v sérii) tady není tolik krve a mučení a David vychází jako obyčejný smrtelník :P Kniha poskytne také náhled na počátek zvláštního soužití a spojenectví s Colmem Healym. Za mě prostě top a těším se na Ztraceného a další knihy, které snad vyjdou příští rok....Tahle série nemá chybu !

29.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno za 48 hodin a úplně mě to emocionálně vyždímalo, jak to bylo syrové a celé vyprávění mělo neuvěřitelný spád. České autory moc nečtu a musím si dát oddych, abych sáhla po něčem podobném. Ale skvělá kniha!

16.02.2018 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Mě tohle čtení prostě neskutečně baví...Každý odstavec posouvá děj rychlým tempem a nutí nás k přemýšlení. Tentokrát žádné vyčkávání a jsme nemilosrdně vhozeni do jakési noční můry každého člověka. My (kteří máme Weavera načteného) víme, že David Raker je člověk, který se dosud nevyrovnal se svou minulostí a jeho pud sebezáchovy je mimo běžné chápání. Ale tohle byla čistá deprese. I když to nikdy nedělám, tak tady mě ta hrůzná atmosféra skoro donutila se podívat na konec knihy, abych se uklidnila :-) A abych se hlavně přesvědčila o tom, že jsme nebyli 8 předešlých knih za úplné blázny. Ještě do toho Kennedy a jakýsi deník stalkera. No....vydržela jsem a cca od stránky 200 je to už zase klasický Weaver a Reker. Déšť, tma, drobné střípky, které se pomalu skládají a nutí vás to číst a číst a číst....Výborné jako vždy!!!!!!!!!!!!!!! Kdybych mohla, tak přidám hvězdu za předmluvu!!!!! Jen lituji, že už vlastně jsme v bodě, kdy budeme čekat na další román celý dlouhý rok. A když vychází na povrch, jak i Tim Weaver to psaní bolestně prožívá, kolik je za tím práce a pochybností, tak si jen přeju, aby těch 10 měsíců, kdy tvoří nového Rakera, přežil ve zdraví, a to ještě mnoho let :-) No jo, červená knihovna se asi píše lehčeji.

07.10.2019 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Netuším, zda u Tima už neztrácim soudnost, ale tady nad plným hodnocením vůbec neváham. Je to strhující, temné a do detailu propracované. Čtěte a připadá vám, že současně sledujete film, od kterého se nemůžete odtrhnout. Tím umí skvělé navodit atmosféru. Pozoruhodné a nádherné čtení, kde se snad nikde netlačí příliš na pilu a závěr opravdu šokující.

23.05.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Mnohovrstevná kniha a typický Weaver ! Nikdy nepochopím, jak se mu podaří těch mnoho linií a drobných indicií celého příběhu nakonec propojit. Je to temné, děsivé (a to umí Weaver opravdu mistrovsky) a nedá se od čtení moc odejít. Čte se to náramně. Proč celá série u nás vycházela v tak nesmyslném pořadí, tak to je pro mě záhadou....Chápala bych to jedině v případě, kdyby to nebylo dobré, ale třeba právě Ztracený byl dlouho v žebříčku nejprodávanějších knih ve VB a měl vysoká hodnocení. Kdo tedy začne číst od Ztraceného, tak posílám dobrou zprávu: Tim umí i docela dobré konce!!! Plný počet bez zaváhání a snad příští rok vyjdou u nás další dvě knihy, které už jsou na světě.

25.10.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tim Weaver mě hodně baví. Kniha je téměř o 200 stran kratší, než jsme zvyklí. Postrádá tudíž všechnu vatu a odbočky, kterých se nevyvaruje u dalších pokračování s Davidem. Mělo to tudíž asi největší spád. Dobré čtení a hotovo za 48 hodin. Dávám plný počet za skvělý oddych a překvapivý závěr. I tu Davidovu nesmrtelnost už nějak očekávám a zvykla jsem si. Čekám na další díl !

01.04.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná kniha, ve které dostanete vše, co budete potřebovat. Lidskost, smutek, úsměv na tváři i slzy. Tohle vyprávění, které mi tolik připomnělo skvostné Gran Torino, je vlastně o lidské samotě, se kterou se učíte žít, i když je to někdy hodně těžké pak tu skořápku prorazit a přijmout svět kolem sebe. Sice trochu pohádka, kterou autor neopustil ani v závěru, ale náramné čtení a děkuji všem zde, kteří mi ukazují cestu ke knihám, které cíleně nevyhledávám. Nádherné čtení!

11.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Přiznám se, že takové čtení si dávkuji jen jednou za čas a s velkou rozvahou. Vím, že to chci jistě přečíst, ale musím se "vyladit", protože mě tyto příběhy emocionálně hodně zasahují. Ale nakonec to nebylo tak těžké, protože velkou část knihy věnovala autorka popisu historických událostí a problematice soužití na česko-polském pomezí. Postavy uvěřitelné a dokázala jsem se s nimi rychle sžít. Nelehké, ale krásné čtení.

14.10.2020 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Čtvrtá v pořadí a za mě rozhodně nejlepší kniha autora (zatím) !!!!!!!!!!!! Kdo čeká akční scény a překombinovaný děj, tak se tentokrát nedočká :) Už jsem tak nějak připravena na to, že David Raker je tak trochu nesmrtelný muž a ejhle......Vlastně je to prostý a komorní příběh o jedné staré události, která se nesmí dostat na povrch, protože by ohrozila postavení mocných lidí kolem filmu. Pro milovníky filmů a dobré detektivky je to krásné čtení. Žádná hluchá místa, čte se jedním dechem. A další dobrá zpráva: Mystery Press chystá další tři díly s Davidem Rakerem.

02.11.2017

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dívka z bažin, kterou celý život učila a chránila jen příroda, když to nedokázali lidé. Není to žánr, který cíleně vyhledávám, ale bavilo mě to. Těžko soudit všechna její rozhodnutí, když musíte od tak útlého věku rozhodovat o sobě sami a doslova bojovat o holé přežití. To pak od sebe odháníte i lidi, kteří to s vámi myslí dobře. Proto se některé její kroky zdají až nelogické a závěrečné vyústění byl pro mě docela šok. Nic holt není jen černobílé a i zrada v tomto případě dokázala zahrát na tu nejtemnější strunu, kterou si člověk v sobě jistě nosí. Nebylo to pro mě ale lehké čtení celkově, protože na vás často dýchne ta samota a beznaděj. Ale skvělé napsáno.

14.06.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí bylo TOP a Hlas kukačky v ničem nezaostává. Hlavní hrdinky vám přirostou k srdci a na pozadí historických událostí sledujeme jejich nelehký osud, se kterým se perou tak, jak jim síly a okolnosti dovolují. Moc hezké.

09.10.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Tim Weaver je pro mě už jako povolená droga. Přes 400 stran, kde každičká věta má význam, člověk slupne jako malinu a nestačí se divit, že už je konec. Ach jo!!!!!!!!!!! Pro mě jako milovníka tohoto žánru má jedinečné kouzlo v tom, že tam až na vyjímky nenajdete těla bez hlav, potoky krve a šokující scény. Těch pár nakládaček, které David schytá, tak ty odpouštím. Přesto to napětí je cítit z každé kapitoly a nikde to neubere na plynu! Ještě navíc to, jak dokáže TW pracovat s atmosférou příběhu a popisem lokalit, tak to někdy až působí, že jste součástí děje a někde blízko to sledujete. A na závěr nás dokonale navnadí na další díl. Jen tak dále. Další Raker vyjde v Anglii za měsíc. Těším se na nám už známé postavy a další a další Rakerovky. Doporučuji, protože to je lahůdkové čtení.

14.05.2023 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Tak podesáté mě pan Weaver posadil do křesla a mohl rozehrát svou hru dokonale literárně propracovaných temných atmosférických obrazů. To umí tak dokonalé, že mi to často připomíná film, který sleduji. Ten popis reálií a děje je tak věrný, že to často až svírá útroby. Tentokrát dvě linie zdánlivě nesouvisejících detektivních pátrání, kdy si kladete otázku, jak se tohle může protnout? Může! Posledních 100 stran mně připomínalo doslova pád do temné propasti, kde by na dně měly ležet odpovědi. Ale zase ne všechny, protože náš příběh nekončí...... Často si kladu otázku, zda mě mohou další a další příběhy s Davidem ještě bavit? Není zase tak obvyklé, že hlavní hrdina přežije v pohodě deset a více pokračování. Ale vůbec u sebe nemám dojem, že by se to vyčerpalo. A jak to bude dál s Colmem? A další a další otázky....Takže u mě vůbec nehrozí, že bych netrpělivě zase nečekala na tu chvíli, kdy Tim napíše další knihy a ponoří nás do temnoty...Plný počet jako vždy ! A plný počet i za překlad p. Lexové, protože to asi nebude úplně jednoduchá práce tomu v češtině vdechnout tu atmosféru.

27.05.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tak tentokrát bez námitek! Sice jsme ušetřeni neutuchjícímu proudu krvavých scén (také nechybí), ale zase jsme svědky Robertovu geniálnímu uvažování. Posledních 100 stran a dialog mezi vrahem a Hunterem byl strhující a scéna souboje perfektní. Mně se to líbilo více než Nenávist a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. A příště si dáme zase úplně nový příběh, kde se nebudeme k nikomu vracet. Dávám plný počet a už se těším na další knihy.

17.11.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nemohu jinak. Výborné čtení plné napětí a nezdálo se mi to překombinované. Předchozí dvě knihy jsem hodnotila trochu níže, ale tohle mě dostalo. Závěr strhující...... slzička ukápla.

12.01.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Myslela jsem si, že po Čtvrté opici jsem byla připravena na vše, ale posledních padesát stran mě vyvedlo z omylu! Všechno je jinak a zřejmě i jinak bude :-))))) Kdy že to má vyjít ? Strašné psycho :-))))

30.05.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tohle nemělo chybu ! Deník pachatele hodně zvrácený a rozuzlení celého případu šokující. A co více - můžeme čekat pokračování, protože zdaleka není odkryto vše? Přečteno za 3 dny.

19.11.2018 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Přečteno za dva dny na dovolené. Výborné čtení, skvělé vystavěný příběh, překvapivý závěr, i když se dal asi na posledních 100 stranách očekávat. Autorku jsem objevila před léty, když jsem si jen náhodou stáhla před dovolenou do čtečky Už mě vidíš. Od té doby nevynechám jedinou knihu od ní :D Vážně je škoda, že se jí nedostává větší propagace. Snad se zadaří a budeme se moci těšit !

30.06.2017 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Kam až může dojít brutalita? Od Já jsem smrt a Hovoru se smrtí jsem ten úzkostný pocit z věcí příštích snad nezažila. Přiznám se, že s přibývajícím věkem mně ten popis už nedělá moc dobře. Ty knihy jsou tak dobře napsané, že bych to možná i oželela, protože příběh je to výborný. Co může způsobit pubertální hra? Pátou hvězdu dávám za posledních asi 100 stran. Hunter jako vyjednavač ? Tak to se mně moc líbilo.

13.06.2023 5 z 5