TerryDee TerryDee komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

„Jestli je komunismus ráj, k čemu potřebujeme zdi, ploty a zákony, aby lidé neutíkali?“

Hlavním hrdinou příběhu je mladý Christian, jenž s celou svoji rodinou žije v Rumunsku, které je pod tvrdým režimem Nicolaea Ceauşesca. A právě díky němu v zemi vládne strach a nedůvěra.

Christian má své sny a cíle. A svým způsobem by se chtěl vymanit ze zajetých kolejí. Bohužel si ho jednoho dne vyhlídne Securité. S příslibem léků pro nemocného dědečka nakonec souhlasí a stane se agentem, i když se mu to protiví. Postojem času zjišťuje, že bebi, komu může věřit a komu ne. Drží se ho zprávy pocit nedůvěry a nečistoty.

„Jak můžeme čekat, že ostatní ucítí naši bolest a uslyší volání o pomoc, když můžeme jen šeptat?

Tohle bylo moje první setkání s autorkou a nemohlo to dopadnout lépe. Jsem totálně unešená a dojatá zároveň z příběhu. Hodně dlouho mě tak příběh nezasahl jako tady. Autorce se podařilo vykreslit atmosféru komunismu na konci 80. let. Každou přečtenou stránkou bylo více cítit napětí. Ta šílená beznaděj a tíha bezmoci byla tak hmatalená, až mi z toho bylo ouzko.

Knihu byl doporučila přečíst každému, aby si připomenul, co snadná svoboda a proč bychom si jí měli vážit.

02.01.2024 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kolem této série jsem chodila hodně dlouho, než na ni přišla řada. A můžu říct, že nechápu, proč jsem tak dlouho otálela, protože tohle je fakt dobrý.
Příběh Hanny a Garretta byl skvělý a jsem ráda, že jím odstartovala celá série Off-Campus. Neskutečně jsem si užila jak vysokoškolské, tak hokejové prostředí.
Hannah byla skvělá hlavní hrdinka. Líbilo se mi, že je vtipná, chytrá a má smysl pro sarkarmus. Nebyla to žádná pipka, ale holka do nepohody i po tom, co se jí v minulosti stalo. Klobouk dolů, jak se s tím vypořádala. Partnerem jí byl Garrett, což byl sexy hokejista, který rozhodně netrpěl skromným sebevědomím. Ale i tak to byl milý kluk s dobrým srdcem. Z toho důvodu se mi líbilo, jak se navzájem doplňovali a tvořili tak skvělý pár. A ty jejich konverzace!? Miluji je!
Takže pokud váháte, tak přestaňte a jděte do toho. Nebudete litovat.

Marťan Marťan Andy Weir

Byla to neskutečná marsovská jízda v podání Marka Watneye, který se i přes nepřízeň osudu (podařilo se mu uvíznout na Marsu) snaží přežít a neztratit naději na záchranu. Je to ten typ člověka, který se předem nevzdává. Je vyzbrojen důvtipem, technickými znalostmi a především smyslem pro humor, jenž je nesmírným zdrojem Markovy energie. Přesto, že mu Mars staví pořád nějaké překážky, tak Mark je postupně zdolává a jeho situace se každým dnem lepší i s vidinou záchrany.
Vězte jedno, pokud byste uvízli na Marsu, tak vaši záchranou a pomůckou bude izolepa, neboť ta spraví všechno i na Marsu.

03.11.2019

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Musím říct, že tohle rozhodně není odpočinková četba. Je to něco reálného, pravdivého a především ze života. Takže se vás to neuvěřitelně dotýká. V tomto případě více, než v předešlé knize, kde se řešilo domácí násilí, neboť zde se potýkáme s neplodností a tohou po vlastním dítěti. A ať už chcete či nechcete, tak tohle vás částečně změní. Proto jsem s Quinn soucitila a Grahama jsem v některých případech obdivovala a v některých případech nenáviděla (Andrea). I když je Graham považován skoro všemi za dokonalého může, tak i on je na vině a ten jeho přešlap jsem mu jen tak neodpustila. Avšak jeho nápad s krabičkou a dopisy se mi moc líbil a zamlouval. Spoustě lidem vadila právě zmiňovaná Quinn - svým chováním jim lezla na nervy a z toho důvodu jí přáli jen to nejhorší. Ale když se zamyslíte, s čím se musela popasovat, tak mi jí bylo spíše líto, než abych jí úplně odsoudila. Přemýšlela jsem nad tím, jak by se člověk v její situaci zachoval, protože problém s neplodností tu je pořád a některé páry se s tím musejí vypořádat a každý k tomu přistupuje jinak a hlavně po svém. Nicméně si myslím, že je důležité, aby ti dva byli mezi sebou schopní komunikovat o svých pocitech či problémech. Což naši dva protagonisté zcela nezvládli.
Popravdě, kdybych to četla před lety, tak by to na mě tolik nezapůsobilo, jak právě teď.
"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ach, tak tohle bylo něho. Colleen Hoover jsem se dlouho vyhýbala, ačkoliv jsem na její knížky slyšela jen samou chválu.
Možná za to mohlo momentální rozpoložení (díky Kulti), že jsem měla chuť na nějakou romantickou knihu, až jsem právě znovuobjevila Colleen Hoover. Jako první knížku od této autorky jsem si zvolila Odvrácená tvář lásky a měla jsem šťastnou ruku, protože tohle se četlo úplně samo. Bylo to skvělé. Opět jsem narazila na knihu, která v sobě snoubí tolik emocí - radost, láska, smutek i vztek. Zároveň mám ráda, když se na příběh nahlíží z obou stran protagonistů a tady to bylo zajímavě pojato. Jeden pohled byl vyprávěn v přítomnosti a ten druhý v minulosti, až se tyto dvě linky postupem příběhu střetly a spojily v jednu a vše do sebe zapadlo tak jak mělo.
Za mě osobně doporučuji všemi deseti. A nechápu, proč jsem tak dlouho váhala u této autorky. Rozhodně se pustím do dalších jejich knížek.

Exodus Exodus Kate Stewart

Bude se opakovat, ale tohle byla zase jízda všech jízd. S touhle sérií to ani jinak nejde. Tohle je top. ️

Jsem ráda, že tam, kde skončila jednička, tak dvojka pokračuje. My tak jako čtenáři nemusíme tapat a hned nasedneme na vlnu příběhu.

Na scéně se nám tu objevuje Francouz. Což je opravdu tajemná a záhadná postava. Ale jsem ráda, že máme možnost ho trochu víc poznat. Protože Tobiáše jsem zpočátku nemusela, neboť kvůli němu se stalo to, co se stalo. Nicméně autorka nám tu ukázala, že i jeho postava se vyvíjí. A právě tento vývoj ho ukázal v jiném světle. Právě skrze jeho postavu poznáváme blíže Havraní bratrstvo a svět okolo. Zjišťujeme, jak to ve světě jako takovém funguje.

Naše hlavní hrdinka Cecilie se v tomto díle celkem změnila. Po tom, co zažila, tak tu hodně rozebírá své myšlenky a pocity. V některých situacích mi jí bylo opravdu líto a někdy jsem si zase říkala, že to tak trochu přehání.

V jednu chvíli mi kniha zlomila srdce. Nechtěla jsem věřit, že nám tohle autorka udělala.

Za sebe můžu knihu jen doporučit. Rozhodně to stojí za přečtení.

09.07.2022 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Na Deana DiLaurentise jsem se opravdu těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamal. Dean se tu ukázal jako fajn kluk, i když se zpočátku mohl jevit jako namachrovaný boreček, tak tady ukázal, že má srdce na pravém místě. To jak trénoval ty malé děti a především scény s Dakotou. To nemělo chybu. Potom mi ho bylo líto, hlavně kvůli té věci, která se přihodila (nechci spoilerovat), ale svým způsobem se z toho dostal a posílilo ho to. A právě proto se mi k němu Allie hodila, neboť to byla silná a sebevědomá holka, která se uměla popasovat s nepřízní osudu. Proto se mi líbila jejich jiskřivá konfrontace a postupné sbližování.
Dlouho jsem se nezasmála, tak jako tady. O vtipné scény tu nebylo nouze. Legendární scéna - ta v koupelně. To jsem řvala smíchy.
Takže JO. Nemám to chybu. Tohle chcete číst. A především chcete další díl, protože ten konec. To si vyloženě o pokračování říkalo.

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Většinou na lákadla typu "pro milovníky toho a toho autora" neslyším. Nevím proč, ale u této knihy to bylo všechno jinak. Zprvu mě zaujala obálka a následně anotace, která zněla velmi zajímavě. A tak jsem si řekla, že to zkusím. Co se může stát, že!? Buď se mi to bude nebo nebude líbit.

A jak zní verdikt!? Řekla bych to takhle - MILUJI TO! Totálně mě to dostalo. ️ Od příběhu jsem se nemohla vůbec odtrhnout a musela číst, dokud jsem nebyla na konci. A pak jsem zase pofňukla, že nemám další díl, abych mohla pokračovat. Takže teď mi nezbývá než čekat.

Musím přiznat, že z příběhu je opravdu cítí vibe knih Sarah J. Maas. Najdete tu víly, vlkodlaky, sirény a další nadpřirozené bytosti, Dvory a jejich vládce. Ale přitom je to své a tak jiné od ostatních příběhů. ️

Díky této knize jsem našla svůj nový crush, a to Desmonda Flynna, neboli Handlíře. Je to ten prototyp hrdiny, který Vám nekompromisně ukradne srdce. Zamlouval se mi takový, jaký byl - přes charakter, humor, laskavost, obětavost, dominantnost až k sexy mužnosti. Vůbec se hlavní hrdince Callie nedivím, že po něm žádala další a další laskavosti, a tak se u něho zadlužila. Také bych neodolala.

Callie mi jako hlavní postava sedla. Bavila mě její osobnost a smysl pro humor. V životě to neměla jednoduché, ale ona se s tím vším popasovala. Jednoduše silná osobnost. Už jen z toho důvodu si ji oblíbíte a držíte jí palce.

Závěrem bych chtěla říct, že jsem ráda, že jsem k této knize dostala. Rozhodně se zařadila mezi mé oblíbence.

Proto bych Vám ji chtěla doporučit. Najdete tu zajímavý příběh, jenž je zasazený do skutečného i fantasy světa, úžasnou dvojici, která má mezi sebou neskutečnou chemii.

04.12.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak tohle bylo něco. Tolik emocí a rozporuplných pocitů najednou jsem z knihy dlouho neměla. I když kniha nabízí lásku v té nejčistější podobě, je i plná trůn, z kterých vznikají nemalé rány. Jde o to, že se kniha zabývá vážným problémem, jako je domácí násilí, jenž může bohužel potkat každého z nás.
Do Ryleho jsem se od začátku zamilovala tak, jako Lily. Odpouštěla jsem mu tak, jako Lily. Bála jsem se ho tak, jako Lily. Doufala jsem v lepší zítřky tak, jako Lily.
Z toho důvodu mi přišla Lily jako hlavní hrdinka sympatická a obdivovala jsem ji, jak dokázala procházet život, i když to vždy neměla zalité sluncem. Nicméně chvílemi jsem se nemohla rozhodnout, zda s ní souhlasím nebo jsem na ni naštvaná. Všechny tyhle pocity se ve mně bily. A po celou dobu jsem musela přemýšlet, jak bych se zachovala já v dané situaci. Popravdě, do teď sama nevím.
Z knihy si člověk vezme to, že není rozhodnutí jako rozhodnutí. A že je důležité o některých věcech mluvit, i když to není zrovna příjemné.
"Nahá pravda je jen málokdy pěkná." (Lily)

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Další kniha od Penelope Ward a tentokrát ve spolupráci s Vi Keeland. A můžu říct, že jsem byla velmi mile překvapena, jaký příběh jsem dostala. Předpokládala jsem, že dostanu klasický příběh s obehraným scénářem, ale tohle bylo úplně něco jiného a mně se to vážně líbilo. Neboť příběh měl i hlubší přesah.
Ústřední dvojice Charlotte a Reed jsou úžasní. Charlotte je fajn holka, která je tak trochu třeštiprdlo a snílek, ale odvaha jí neschází a dokáže se s věcmi zdárně popasovat. Reed je ten typ chlapa, který si vas hned získá, i když je to mrznout a provokatér, ale zároveň je obětavý a milující. Proto mě bavilo tuto dvojici sledovat. Díky tomu jsem se buď usmívala, nebo v očekávání tajila dech, co bude dál.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Když už dokázala změnit svůj žánr i Colleen Hoover, tak proč bych si i já nemohla přečíst žánr, ke kterému jsem se zatím nedostala.
Mně osobně přišel příběh zajímavý a byla jsem zvědavá, jakým směrem se to bude vyvíjet. Kapitoly mi utíkaly pod rukama a já musela číst a číst. A pak přišel konec a já jen: "Co byla vlastně pravda a co lež!?" Na to si bude muset asi každý odpovědět sám, neboť se mi to zdá velmi subjektivní záležitost.

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Moje druhé setkání s autorkou a opět to dopadlo velmi dobře. I když se musím přiznat, že mě osobně více zasahl příběh v knize Musím tě zradit.

V knize se otevřela důležitá a těžká témata ohledně španělské historie v době občanské války a době režimu generála Franca. Člověk tak nějak něco o té době ví, ale samozřejmě, že ne všechno. Některé věci mě opravdu překvapily.

Sledujeme tu životní osudy několika postav, a to Texasana Daniela, Španělky Anny, jejího bratra Raviho a jejich sestřenice Puri. Tyto linky se navzájem prolínají a potkávají. Každá část vás svým způsobem zasáhne a donutí vás přemýšlet o různých věcech.

Myslím si, že ten skok o 18 let později si autorka spíš uškodit než pomohla. Vše bylo najednou tak uspěchané a moc jednoduché. Překvapil mě i konec, čekala jsem trochu jiné zakončení příběhu.

Na závěr jsem si kladla otázku. Bylo by jednoduší žít v zemi, kde vládne diktatura, a nebo v zemi, kde je totalitní režim? Troufám si tvrdit, že ani jedno není ideální a má své stinné stránky. A cesta ke svobodě je trnitá a klikatá.

24.02.2024 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tahle kniha odletěla snad celý internet. Zároveň dostala označení "senzace Tiktoku". Teď chápu proč.

Příběh mě vtáhl už od první stránky a já věděla, že si tohle zamiluji. Líbilo se mi vše - přes vědecké prostředí, fake dating, vtipné situace až po hlavní postavy Olive a Adama.

Olive a Adama jsem si zamilovala. Ať mi nikdo netvrdí, že se protiklady nepřitahují. Protože z této dvojice cítíte přitažlivost na míle daleko. Bavilo mě sledovat jejich vzájemné sbližování a hašteření. Adamovo "ty potvoro" je prostě tak kouzelné. Když byli pospolu, tak jsem se musela smát jak sluníčko na hnoji, až takhle mě ti dva dostali.

Co mě trochu překvapilo, tak byla erotická scéna. Ale v dobrém, samozřejmě. Protože tohle bylo sakramentsky hot hot.

S čistým srdcem Vám knihu můžu doporučit. Protože tohle za přečtení stojí. Máte tu vše, co od knihy chcete, a to úžasný příběh a skvělé postavy, kterým bude za každou cenu fandit.

Jen pro zajímavost: Hypotéza lásky byla napsaná jako fanfikce na Kylo Rena a Rey ze Star Wars.

27.03.2023 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

O tvorbě Amo Jones se říká, že buď ji milujete, nebo ji nenávidíte. A že nic mezi tím není. S tímto tvrzením nemůže než souhlasit.

Ono je to totiž zvrácené, ale je to zvrácené takovým způsobem, že i tak si to člověk zamiluje.

Nevěřila jsem, že by mě mohl takovýto příběh dostat a pohltit. Každou další stránkou jsem musela číst a číst. Takže ani ne za dva dny jsem to měla slupnuté jak malinu.

Chaos v míru vás zavede do Půlčního běsnění, což je něco jako cirkus s adrenalinovými a erotickými vystoupeními. Dívky vás okouzlí svým tancem a akrobacií a bratři z Kizniče vás ohromí svou show, jenž zahrnuje jízdu na motorkách v kleci.

King a Dove/Per jsou neuvěřitelný pár. Když jsou poblíž sebe, tak cítíte to elektrizující napětí, které mezi nimi panuje. Vnímáte tu nenávist a chtíč zároveň. Prožíváte to s nimi, aniž byste to chtěli. Ale vy to chcete. Chcete to stejně, jako oni dva.

Přijde mi zastrašující, jaký tahle kniha má vliv. To, jak působí na čtenáře. Ještě teď, několik dní po přečtení, na knihu neustále myslím. Nejde mi ji dostat z hlavy.

08.12.2022 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Musím říct, že tohle se mi hodně líbilo a sedlo mi to do vkusu. Dříve jsem totiž rugby sledovala. A především jsem fandila All Blacks. Ta jejich haka. Ta atmosféra zápasu. Ti rugbisté. Zkrátka dokonalost.

Příběhově se mi to zamlouvalo. Bylo to zase něco jiného. Fyzioterapeutka a rugbista. To tu ještě nebylo. Takže jo, bylo zajímavé se dozvědět něco i z tohoto odvětví.

Postavy mi byli sympatické. Lili na mě působila jako silná žena, kterou však srážel k zemi její přítel Ben. To byl opravdu blbeček. Divím se, že to s ním vydržela tak dlouho. Ještě že měla svoji setru a jejího přítele Ryana. To byli zlatíčka. Pak tu byl Alex. Náš novozelandský rugbista a vazoun. Ale se srdcem na správném místě. Jeho si nešlo nezamilovat.

Kdo se mi ještě zamlouval, tak byl Jack. Společně s Alexem tvořili dokonalé kombo. Jack je přátelský, vtipný, milující, ale i velmi chápavý. Takže se těším na jeho příběh.

22.08.2023 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Při čtení této knížky jsem měla občas problém nedat si něco sladkého či jít do ledničky pro pivo.

Blair mi byla sympatická, i když si myslím, že někdy to až moc hrotila. Ale jinak se mi zamlouvala. Byla opravdu vynalézavá, co se týče dortíků nebo pořádání akcí.

Ronana jsem si hned zamilovala. A kdo by se do toho dřevoblbce nezamiloval, že. Nejen, že mě zaujal svým zjevem, ale i svým chováním. A líbilo se mi na něm jeho vzta rodině a především pak k dědovi.

Co mi moc nesedělo, tak byla obálka. Vůbec to nešlo k postavám.

Určitě knihu můžu doporučit. Hezké oddechové a milé počtení, při kterém možná dostane chuť na sladké.

29.03.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Na tohle pokračování jsem netrpělivě čekala, protože konec jedničky byl šílený a já tohle nutně potřebovala.

Během celého čtení nám autorka postupně odkrývá částečky svého příběhu a my tak poznáváme minulost našich hrdinů. A právě minulost je svým způsobem ovlivňuje, ať už přímo či nepřímo.

Postavy jsme tak mohli poznat z jiných stránek, a to z těch lepších, ale i horších. Jsem ráda, že jsme tu měli Aidenův pohled. I když je to parchant všech parchantů, tak jsem v něm zahlédla i náznaky lidské bytosti, která má city.

Myslela jsem si, že předchozí konec byl šílený. Mno, tak jsem se spletla. Protože tenhle konec?! To byl hotový masakr!

Takže kde je další díl!? Smutně koukam, nutně potřebuji vědět, jak to dopadne. Ach, to bude zase čekání.

Pokud jste četli předešlý díl, tak si myslím, že víte do čeho jděte. Protože tohle není žádný romantický příběh zalitý sluncem a s jednorožci, ale temná a drsná dark romance.

29.03.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Na tuhle knížku jsem byla neskutečně zvědavá, přece jen zaplavila ve velkém Instagram. A musím říct, že jsem se do knihy zamilovala.

Jedná se o romantický příběh, který v sobě nese silná témata, jakou jsou znásilnění, drogy, alkohol, šikana a problémy v rodině.

Hlavní postava Ava byla znásilněna některým ze svých spolužáků. Ale z osudné noci si pamatuje jen útržky. Po roce se vrací zpět do školy a je odhodlána přijít na to, kdo to udělal a domoci se spravedlnosti. Avu jsem za její odvahu a sílu obdivovala. Tím, čím si prošla, tak to by nikdo z nás nechtěl zažít. S touhle holkou se život vůbec nemazlil a házel jí klacky pod nohy. Ale ona se tomu všemu postavila čelem a zvítězila nad tím.

Druhým hrdinou je Knox, kapitán Žraloků. Na první pohled nebezpečný týpek, který v sobě však skrývá hodně bolesti. Když ho člověk pozná, tak zjistí, že je to hodný, milý, obětavý a milující kluk. Který by udělal pro ty, co miluje, vše.

Sbližování Avy s Knoxem bylo tak miloučké, až z toho měl člověk motýlky v břiše. Jejich chemie fungovala na jedničku. Těm dvoum bylo souzeno být spolu.

Knihu bych určitě doporučila. Tohle rouhodne stojí za přečtení.

03.03.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Kdykoliv vezmu do rukou knihu od Mariany Zapaty, tak vím, ze to bude dokonalost. A v tomto případě tomu tak bylo. Srdcem proti zdi je úžasný příběh, do kterého jsem se bezmezně zamilovala. Jinak to ani nešlo. ️

Vanessa i Aiden byli úžasní a dohromady tvořili dynamickou dvojici. Vanessa mi neskutečně sedla. Přesně tohle je ten typ hrdinek, které mám ráda a fandím jim. Milá a obětující se žena, která má už něco za sebou a nenechá se jen tak něčím zlomit. Za to má můj obdiv. Aiden byl ze začátku na to, aby ho někdo bacil palicí po hlavě, ale nakonec se to zlomilo a i on si mě získal. Pak už z něho bylo sluníčko. Také jsem si oblíbila Zaca, spolubydlícího a kamaráda, který mě bavil.

Romantická linka byla úžasná a pomalá, jak je u Zapaty zvykem. Díky tomu se člověk těšil, až se to konečně rozjede. A když to přišlo, tak nestačil juchat, neboť scény s výtahem, bouřkou a Vánocemi jsou pro romantické duše jak stvořené. ️

Srdcem proti zdi můžu jen doporučit. V knize najdete dokonalé postavy, slowburn romantiku, hate to love linku, humor. Myslím si, že tahle kniha Vás nezklame.

Hodnocení: 5⭐️/ 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook #spoluprace #humbookblogeri ️

13.06.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Přiznám se i bez mučení, že kdyby nebylo skvělého seriálu na Netflixu, tak bych se nejspíš do této série vůbec nepustila. Pravdou je, že zmiňovaný seriálu nasadil laťku hodně vysoko. A já se do toho celého zamilovala, protože to prostředí, kulisy, kostýmy a hudební doprovod vytvořily něco úžasného. Proto jsem byla zvědavá, jaká je knižní předloha.

Dalo by to se to shrnout tak, že je to klasická historická romance, která se zabývá hlavními hrdiny a jejich city. A musím říct, že se mi to četlo velmi dobře. Bylo to čtivé a vtipné. Daphne a Simon byli úžasní a jejich společné chvíle jsem si užívala.

Myslím si, že romantické duše si touto knihou či celou sérií přijdou na své. Já tomu totiž propadla.

29.03.2022 5 z 5