Stephaniee Stephaniee komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, který vás dojme. Moc hezky napsáno, vytvoříte si cit ke všem postavám a budete věřit společně s nimi. Je to moje první knížka, kterou od autorky čtu a rozhodně ne poslední. Nemám co vytknout.

17.03.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Wow, tak tohle bylo něco. Po opravdu dlouhé době mě kniha dokázala rozbrečet. Silný příběh. Velmi čtivý. Opravdu stojí za přečtení.

01.09.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Já smekám. Výborně zpracovaná kniha, která otevírá oči. Doporučuji přečíst hlavně lidem, kteří si stěžujou jak se máme špatně, že nemůžeme do kaváren, kin apod. (V době korony) Knihu určitě nečtu neposledy.

01.05.2021 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak tohle byla jízda. Jsem ráda, že jsem knihu nečetla v době vydání a nemusím tak čekat na další díl. Druhé díly zpravidla nebývají tak dobré, ale opak je pravdou. Rozhodně nebudete zklamaní.

29.07.2021 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Moc milá povídková maturitní jednohubka. Ještě před přečtením jsem viděla film a tak se to četlo opravdu jedna báseň. Film i knihu určitě doporučuji.

16.06.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Maturitní četba. Kniha mě bavila. :)

15.01.2023 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Co jsem si tak četla komentáře, tak se druhý díl moc lidem nelíbil, ale mně právě naopak. Stále čtivý příběh a sám mě překvapil po tolika negativních komentářích.

22.09.2022 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Já potřebuji pokračování! A to nutně! Tohle byl opravdu skvost. 3. díl je nacpaný akcí, nebezpečím a je v něm odhaleno mnoho tajemství, u kterých jsem zůstala s otevřenou pusou. Za mě série patří k nejlepším fantasy knížkám, které jsem četla. Po skvěle zpracovaném světě a postavách se mi bude moc stýskat.

12.08.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Četla jsem jako maturitní četbu a jako jedna z mála ze seznamu mě opravdu bavila. Krátké, ale zároveň výstižně napsané.

01.01.2023 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Neskutečně jsem se na závěrečný díl těšila a moje nadšení přetrvávalo i po přečtení knihy. Jiskra v popelu bude rozhodně patřit do jedné z mých top sérií.

16.10.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tato knížka vypráví nádherný příběh a jsou v ní hluboké a pravdivé myšlenky, nad kterými se pozastavíte. Příběh vás vtáhne do děje a budete soucítit s hlavní hrdinkou. Určitě doporučuji.

22.02.2022 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Neskutečně emotivní konec. Přijde mi, že autorka se posunula v psaní a tato série rostla spolu s ní. Všechno do sebe hezky zapadalo. Moc hezká sci-fi trilogie. Po světě i hrdinech se mi bude stýskat.

24.10.2021 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha mě bavila, ale bylo hodně situací, u kterých jsem se s hrdinkou neztotožňovala a její rozhodování mi nebylo po chuti. Nelíbilo se mi jak byla situace zamotaná a zničeho nic se stal zázrak a bylo všechno opět v pořádku. Autorka si s tím mohla dle mého více pohrát. Každopádně konec byl zajímavý a jsem zvědavá jak celý tento příběh dopadne.

14.10.2021 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Příjemná young adultovka, zajímavý svět, jen mi přišly některé pasáže moc uspěchané a lehce vyřešené. Autorka si s nimi mohla více pohrát. Četlo se to rychle, spíše oddechové čtení.

30.09.2021 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

24 krátkých detektivních povídek sepsány do jedné knihy vtipnou formou. Za mě lehké a rychlé čtení.

14.01.2022 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Moc hezké se podívat na to, jak to prožíval Čtyřka. Hodí vás to více do děje a propojí proč se v určitých situacích choval, jak se choval.

29.10.2021 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Tuto knížku jsem si dávkovala. Četla jsem ji nějakou dobu a po částech a po každé kapitole, kterou jsem si přečetla, jsem se cítila uvědoměle. Jen škoda, že mi to moc dlouho nevydrželo. Každopádně hezké myšlenky a za přečtení to rozhodně stojí.

22.10.2021 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tato kniha mě opravdu moc neoslovila..:(

15.01.2023 2 z 5

Malý kompas víry Malý kompas víry Max Kašparů (p)

Moc hezká brožurka. Krátká, naučná a je v ní shrnuto vše podstatné. Autor přidával skvělé přirovnání, podle kterých čtenář krásně pochopil pointu a podstatu. Zároveň k tomu byly občas připojené hezké ilustrace k lepší představě a pochopení daného tématu. Pro mě to bylo jedno velké obohacení a ráda si ji někdy znovu přečtu.:)

03.11.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

První dva díly jsem četla před dávnější dobou, takže mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a připomněla si o co šlo, každopádně stačilo pár stránek a příběh letěl neskutečnou rychlostí. Skvěle zakončená trilogie. Žádné zklamání, pouze spokojenost.

12.09.2021 4 z 5