Jak jsem vyhrál válku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nesmrtelný válečný román, v němž válku bere vážně snad jen jeho hlavní protagonista, poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody. Donkichotský Goodbody se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost, ale čtenář záhy pochopí, že jde o absurdní počínání – válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/549/jak-jsem-vyhral-valk.jpg 4.31164
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Naše vojsko
Originální název:

How I Won the War, 1963


více info...
Nahrávám...

Komentáře (202)

Kniha Jak jsem vyhrál válku

Hemingway178
09. března

Srdeční záležitost. Jedna ze dvou knih, ke kterým se pravidelně vracím, a jediná, u které mám i na popáté záchvaty smíchu.

MARTh
04. března

Knihu jsem poprvé četl jako náctiletý tuším kolem roku 1989 či 1990 poté, co jsem ji objevil u rodičů v knihovně, a pamatuju si, že jsem se tehdy bavil. Tak jsem si řekl - poté co jsem v antikvariátu narazil na vydání z r. 1987 (bratru za krásných 80 Kč) - že ji zkusím znovu, abych zjistil, co to se mnou po letech udělá. No a....za mě super, nádhera, úžasný suchý anglický humor, nebylo snad stránky, která by ve mě nevykouzlila úsměv, tichý smích či hlasité huronské chechtání. Fakt moc dobré zábavné čtení...kdyby takhle probíhaly všechny války, myslím by byl svět mnohem lepší, klidnější, bezpečnější, veselejší a přívětivější (jen škoda, že tomu tak není).... Dávám zábavných 5*


bruntal
21. ledna

Skvělá kniha, často jsem se smál nahlas.

Stephaniee
15. ledna

Tato kniha mě opravdu moc neoslovila..:(

vvikingg
15.11.2022

anglický Švejk,, výborná kniha

Iva066
03.08.2022

Za mne skvěle napsaná kniha, vtipná, hlavní hrdina je Sheldon své doby:-)

toni-az
10.07.2022

Taková britská kombinace Hlavy XXII a Švejka. Nicméně ani jednomu z nich to nesahá ani po kotníky. Humor trochu za každou cenu se stále dokola omílanými stejnými tématy. Audiokniha namluvená amatérsky, navíc strašně rušily přidané ruchy.

Suma sumárum, nebýt tam pár zábavných kapitol (Italové, tramvajové bomby, koupě mostu), tak by to byla úplná ztráta času.

betička
03.05.2022

Chtěla bych říct úžasná odpočinková kniha a to taky je, jen kdyby nebyla o válce ... je však pravdou, že pokud se nad tyto válečné hrůzy nedokážeme povznést pomocí humoru, tak nás ta absurdnost, beznadějnost a hrůznost dokáže srazit na kolena a semlít.
Musela jsem se smát při popisu scény, kdy Goodbody čte vojákům pověst o zlatém rounu z knihy pro 7leté děti a ti to poslouchají s dovětkem Hajaja na dobrou noc...
Některé slovní obraty a spojení se mi nesmazatelně zapsali do mysli -
Veze vám nejlepší špatné ženy v celém Tunisu...
Jste velký srandista. Nezasmáli se tak od té doby co jim spadl muezín z minaretu...
Zkoušeli jsme na ně střílet skrz strop a oni na nás skrz podlahu.
Našlo se však i dost myšlenek, které jsou k zamyšlení a ne jen pro pobavení čtenáře např. každý národ je odpovědný za své vládce.
V každém případě jsem přesvědčena, že jsem ji nečetla naposled.

1 ...