Povídky z jedné kapsy

Povídky z jedné kapsy

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162/povidky-z-jedne-kapsy.jpg 4.31068
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Fragment (ČR)

Chambertin

Klasika. Prostě PAN Čapek.....

planet129
28.12.2017

Nebylo dobré rozhodnutí se do knihy začíst během čtecí krize. Po 2 týdnech jsem se proto rozhodla ji odložit. Některé povídky byly povedené, jiné se zabývaly blbostmi. Celkově byla kniha nudná a nezajímavá

Lessana
05.11.2017

Až ma mrzí, že to musím napísať, ale mňa Povídky z jedné kapsy vyslovene sklamali. Nezaujali ma ani štýlom, ani námetmi, nehovoriac o (ne)vyústeniach jednotlivých mini príbehov. Pripadalo mi, akoby autor prišiel (prácne - rozumovo, teda bez tvorivého osvietenia) na jeden námet, vyžmýkal z neho, čo mohol, použil ho hneď v niekoľkých poviedkach, ale vždy mal akosi problém s vypointovaním. Z poviedok veľmi cítiť, že neboli písané s ľahkosťou. Jednotlivé príbehy nemajú hĺbku, nič vlastne nehovoria a po ich prečítaní má človek pocit, že ani nevie, čo vlastne čítal...

hroneczek
31.10.2017

Opět jedna z mála knih povinné četby, která se mi moc líbila a přečtu si ji ráda znovu.

SmallLucia
12.09.2017

Povídky, které mě vždycky na konci dostaly. Čapek je prostě můj oblíbený autor.

BeyondHorizon
03.09.2017

Povídky byly relativně čtivé, ale vůbec si je nepamatuji. Nijak mi tato kniha nepřirostla k srdci a když by se mě někdo zeptal, nevím co bych o ní řekla.

daniela2975
31.07.2017

Tuhle knížku jsem četla kdysi dávno na základce a pořád jsem ji nemohla dostat z hlavy. Tak jsem si ji před nějakou dobou koupila na bazaru a mám z ní radost.

Beltrix
07.07.2017

Stejně jako v Povídkách malostranských Jan Neruda, tak i Karel Čapek v Povídkách z jedné kapsy dokázal skvěle postihnout typické české postavičky a figurky. Mistrovsky zvládl na pár stránkách čtenáře vtáhnout a pak zase naprosto přirozeně z povídky "propustit".

Apoška
24.06.2017

Nojo povinna cetba

Žurinka
24.05.2017

prostě PAN ČAPEK

tygřík2
10.04.2017

Karel Čapek je jedna z mých literárních lásek. (Jeho styl nedokážu popsat jinak než slovem DOMA. Je při něm tak dobře jako tam.)
Povídky z jedné i druhé kapsy jsou jako náhrdelník z malých jiskřivých temně červených českých granátů. Mohu je číst po sté a pořád se mi budou líbit. Chytré, poetické, trochu filozofické a hlavně laskavé. Prostě pan Čapek...

KarinJotova
06.03.2017

Knížka se mi líbila (já osobně miluji detektivky). Přišlo mi zajímavé jak se v díle uvažuje nad postoji člověka ve vztahu ke skutečnosti. :-)

Setapouch
18.02.2017

Tohle bylo fajn, tohle bylo.. vážně moc fajn.
Osobně doporučuji kousek Rekord :)

miri.f
05.02.2017

Co na to říct? Původně jsem knihu vzala do ruky jen z toho důvodu, že se mi nechtělo číst literaturu faktu, které je nyní má knihovnička plná. Naopak, měla jsem chuť na nějaký příběh. Tím větší překvapení mě čekalo, když jsem se během několika předešlých hodin nedokázala od této knihy doslova odtrhnout. Vlastně mě to nepřekvapuje z hlediska velikosti autora. To spíš já tak nějak unikala všem knihám povinné četby, když jsem ještě chodila do školy. Dnes přemýšlím, zda se k nim skutečně postupně nedopracuji... V tomto případě 4* a budu doufat, že seženu i Povídky z druhé kapsy.

daja9361
02.02.2017

Pan Čapek to je geniální pán.

Lanisa1966
29.01.2017

Karel Čapek... Co k tomu dodat, milá klasika, která neublíží, ale ani nenadchne.

Blancheerka
26.01.2017

Kniha je soubor povídek většinou s detektivní a policejní tématikou. Spisovatel se dívá na věci mnohokrát s lehkým nadhledem a píše úsměvným stylem. Nejvíce se mi líbily povídky Poslední soud a Sbírka známek

sarka45
18.01.2017

Tuhle knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy 2017, jako knihu oblíbenou mými rodiči. Můj tatínek si pana Čapka velice vážil a jeho dílo miloval. Nedivím se mu. Povídky jsou nádherné, veselé i smutné, z některých až mrazí, dýchá z nich nostalgie starých časů. Jsou psány bohatým krásným jazykem, kterým pan Čapek vládl zcela bravurně. Navíc byl mistr v odhalování lidských charakterů, které vždy vystihl a popsal neopakovatelným způsobem. Krásná kniha.

angloumene
14.01.2017

Čapkovi detektivní příběhy mám o něco raději, než jeho velká utopistická díla. Namísto předestírání katastrofických myšlenek se soustředí na vykreslení charakterů hlavních postav a tak jsou tyto povídky často výrazně méně ploché.
Navíc komu by se nelíbily obvykle veselé detektivní příběhy, tentokrát z našeho českého prostředí.

tatafa
07.01.2017

Poměrně čtivé povídky, které mne ovšem nijak nenadchly ani nezaujaly.

Anne Leyyd
25.12.2016

Čapkův styl je perfektní. Čtivý, okamžitě chytí a vtáhne do děje. U některých povídek mi přišlo až škoda, že skončily tak brzy, jiné jsem zase dost dobře nepochopila... Vím, že se ke knize jednou určitě vrátím a třeba se na ně budu dívat zase jinak :-)

MotorkaN
30.11.2016

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě a můžu jedině doporučit!
Skvělý byl vždy hlavně konec povídky.

RosaLucis
11.11.2016

Kniha byla neuvěřitelná! Napínavá, čtivá a chytrá. Čapek se dokáže pozastavit nad jinak obyčejnými věcmi a udělat z nich něco mimořádného.

ses3
09.11.2016

Povídky jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě. Jsem ráda, že jsem od Čapka něco přečetla a nemohu říct, že by byly vyloženě špatné, ale že bych si knihu koupila nebo ji doporučila dál, to asi ne....

ledaver
08.11.2016

Kniha předčila moje očekávání. Některé povídky byly průměrné, ale u některých jsem se naopak zasmála, či ve mě vyvolaly lítost a smutek. Díky tomuto střídání mých pocitů jsem toho názoru, že je to výborné dílo. Každý si podle mě nějakou tu ''svou'' povídku najde, takže já za sebe určitě doporučuji.

Air15
05.11.2016

Povídky z jedné kapsy - to jsou chytré a lehké jednohubky, které na malém rozsahu pobaví a zároveň donutí k zamyšlení nad lidskou povahou. Škoda, že Čapek nikdy nenapsal klasický detektivní román.

Ellissabeth
02.11.2016

Povídky se čtou rychle. Některé jsou hodně vtipné, některé moc smutné. Povídky jsou ze života, o lidských vlastnostech, moudrosti a hlouposti. Jazyk mě z počátku hodně nudil a musela jsem si "zvyknout". Ale rozhodně je to plnohodnotné dílo. Dnešnímu čtenáři si většina povídek může zdát neoriginální, ale myslím, že ve "své době" originální byly dost. :-)

Tynule
04.09.2016

Zajímavá kniha. Moje maturitní četba

Langosh
02.07.2016

Pěkná kniha, velmi čtivá. Zajímavé povídky, snad všechny jsou z prostředí policie, soudů a podobně. Moje první kniha od Čapka a jeho styl mě zaujal. Aspoň tuto knihu napsal čtivě a zajímavě. Uvidíme další knihy, které od něho budu číst. Škoda jen, že ty povídky jsou krátké. Mám radši dlouhé příběhy.

wesulle
26.06.2016

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě 2016. Neurazí, nenadchne.