Povídky z jedné kapsy

kniha od:


Koupit

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162/povidky-z-jedne-kapsy.jpg 4.31081
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Povídky z jedné kapsy

Přidat komentář
RADOST
04. května

Nostalgie dávných časů, které plynou jaksi pomaleji a přívětivěji. Pochopení i pro černá zákoutí lidské duše. Skvělé charakteristiky osob. Nenásilné poučení, špetka nadhledu a vtipu. To vše vyjádřeno nádhernou bohatou češtinou.
Povídky, ke kterým jsem se vrátila po padesáti letech a znovu oceňuji jejich lidskost a krásu.

kuky921
02. dubna

Perfektní povídky, krásné a kouzelné počteníčko ....


Ronnie68
02. dubna

Kniha rozhodně stojí za přečtení ... ale je pravda, že některé povídky mě bavily více a jiné trochu méně ... ale zas tak špatné čtení to rozhodně nebylo ...

harena
14. února

Čapkovy detektivní povídky jsou plné pochopení pro lidské slabosti a blbosti, plné laskavosti, jemného humoru a radosti ze života. Každý den jsem si ke kávičce přečetla tři až čtyři povídky a těšilo mě, že si je ještě po těch desítkách let pamatuji. Modrá chryzantéma, Zmizení herce Bendy, Ukradený spis a další jsou nezapomenutelné. Ke knížce se člověk může vracet celý život. Jestliže jste nečetli, určitě doporučuji.

Crimble
05. února

Vcelku příjemné čtení, ale od Čapka jsem čekal trochu víc. Pár povídek znamenitých, jinak malinko nuda.

palka452
11. ledna

Geniální člověk

DancerAnnBooks
04. lednaodpad!

Tohle byla špatná volba čety k maturitě. Nic nudnějšího jsem asi nečetla. Četlo se mi to špatně, protože ta čeština, kterou pan Čapek psal, se nedá číst. Ze všech kapitol se mi líbily asi dvě, protože tam byl aspoň trochu zajímavé. Literatura pana Karla Čapka prostě není pro mě. Hodnotím 0/5.

PeterBahn
27.12.2020

Moc příjemné a čtení, zvláště když ležíte po operaci v nemocnici. Platí i o knize Povídky z druhé kapsy…:-)

1