Povídky z jedné kapsy

Koupit

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162/povidky-z-jedne-kapsy.jpg 4.31123

Kniha Povídky z jedné kapsy

Stephaniee

24 krátkých detektivních povídek sepsány do jedné knihy vtipnou formou. Za mě lehké a rychlé čtení.

babystar
12.10.2021

Úžasná knížka povídek. Dají se číst stále dokola, ale tentokrát jsem si je poslechla načtené našimi výbornými herci. Jsou to povídky plné moudra, jemného humoru a pochopení k lidským slabostem. Provází mne celým životem. Občas si vzpomenu na loupežného vraha Kuglera a jeho skleněnou kuličku a když napadne někdy sníh, tak se dívám, zda i v naší ulici se neobjeví záhadné stopy ve sněhu.

Vendy1993
01.06.2021

krásné čtení a kolikrát velmi vtipné ;) na tuhle knížku do smrti nezapomenu protože jsem si jí vytáhla u maturity ;) díky bohu za to :D

Jaruš7
23.05.2021

Audiokniha načtená hereckými elitami.
Není nad profesionální přednes interesantního děje, ve kterém se vždy najde něco moudra.
Časy dávno minulé, plné lidského hemžení ve vodách kalných - kriminálních, s fištróny co chtěli přechytračit svět.
Český poklad, fajnovost.

RADOST
04.05.2021

Nostalgie dávných časů, které plynou jaksi pomaleji a přívětivěji. Pochopení i pro černá zákoutí lidské duše. Skvělé charakteristiky osob. Nenásilné poučení, špetka nadhledu a vtipu. To vše vyjádřeno nádhernou bohatou češtinou.
Povídky, ke kterým jsem se vrátila po padesáti letech a znovu oceňuji jejich lidskost a krásu.

kuky921
02.04.2021

Perfektní povídky, krásné a kouzelné počteníčko ....

Ronnie68
02.04.2021

Kniha rozhodně stojí za přečtení ... ale je pravda, že některé povídky mě bavily více a jiné trochu méně ... ale zas tak špatné čtení to rozhodně nebylo ...

harena
14.02.2021

Čapkovy detektivní povídky jsou plné pochopení pro lidské slabosti a blbosti, plné laskavosti, jemného humoru a radosti ze života. Každý den jsem si ke kávičce přečetla tři až čtyři povídky a těšilo mě, že si je ještě po těch desítkách let pamatuji. Modrá chryzantéma, Zmizení herce Bendy, Ukradený spis a další jsou nezapomenutelné. Ke knížce se člověk může vracet celý život. Jestliže jste nečetli, určitě doporučuji.