Stephaniee Stephaniee komentáře u knih

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Tato kniha mě opravdu moc neoslovila..:(

15.01.2023 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Maturitní četba. Kniha mě bavila. :)

15.01.2023 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Četla jsem jako maturitní četbu a jako jedna z mála ze seznamu mě opravdu bavila. Krátké, ale zároveň výstižně napsané.

01.01.2023 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Neskutečně jsem se na závěrečný díl těšila a moje nadšení přetrvávalo i po přečtení knihy. Jiskra v popelu bude rozhodně patřit do jedné z mých top sérií.

16.10.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Co jsem si tak četla komentáře, tak se druhý díl moc lidem nelíbil, ale mně právě naopak. Stále čtivý příběh a sám mě překvapil po tolika negativních komentářích.

22.09.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Wow, tak tohle bylo něco. Po opravdu dlouhé době mě kniha dokázala rozbrečet. Silný příběh. Velmi čtivý. Opravdu stojí za přečtení.

01.09.2022 5 z 5

Mango nepadá daleko od stromu Mango nepadá daleko od stromu Kereen Getten

Původně jsem myslela, že to bude obyčejná odpočinková knížka, ale proměnilo se to v hlubší myšlenku.

19.08.2022 3 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Knížku jsem bohužel ani nedočetla a to se mi opravdu nestává..:/ Holt ne každému sedne všechno.

15.08.2022 1 z 5

Na dvore zo strieborných plameňov Na dvore zo strieborných plameňov Sarah J. Maas

Maasová opět nezklamala a bylo to úžasné čtení. Je to opravdu jediná autorka, která by napsala i 10 000 stránek a já bych je stejně všechny zhltala. V tomto díle sledujeme Nestinu cestu za jejím lepším já. Těším se na další díly.

14.07.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh, který vás dojme. Moc hezky napsáno, vytvoříte si cit ke všem postavám a budete věřit společně s nimi. Je to moje první knížka, kterou od autorky čtu a rozhodně ne poslední. Nemám co vytknout.

17.03.2022 5 z 5

Dlhá cesta nadol Dlhá cesta nadol Jason Reynolds

Tato kniha je opravdu jako jednohubka…má sice 300 stránek, ale je psána ve verších a na jedné stránce najdete někdy i jen 2 slova. Na to jak rychle se četla, ve mě bude ještě nějakou chvíli rezonovat. Zajímavý, netypických příběh.

10.03.2022 3 z 5

Hitler Hitler Guido Knopp

Určité části pro mě byly více, určité méně zajímavé. Určité části se mi četly lépe, určité hůře, každopádně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Dozvěděla jsem se nové informace, ale trochu z toho mrazilo, když v půlce čtení zaútočilo Rusko na Ukrajinu. Snad vše dopadne dobře a nevyeskaluje to v něco velkého, světového…

08.03.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tato knížka vypráví nádherný příběh a jsou v ní hluboké a pravdivé myšlenky, nad kterými se pozastavíte. Příběh vás vtáhne do děje a budete soucítit s hlavní hrdinkou. Určitě doporučuji.

22.02.2022 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

24 krátkých detektivních povídek sepsány do jedné knihy vtipnou formou. Za mě lehké a rychlé čtení.

14.01.2022 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Autoři skvěle vykreslili chování lidí ve stresových situacích. Napínavé do poslední strany!

07.01.2022 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Četla jsem to jako povinnou četbu do školy a musím říct, že jsem zklamaná. Podle hodnocení jsem očekávala super knihu, ale bohužel jsem se s ní jen natrápila. Hodně mi pomohl film.

26.11.2021 2 z 5

Malý kompas víry Malý kompas víry Max Kašparů (p)

Moc hezká brožurka. Krátká, naučná a je v ní shrnuto vše podstatné. Autor přidával skvělé přirovnání, podle kterých čtenář krásně pochopil pointu a podstatu. Zároveň k tomu byly občas připojené hezké ilustrace k lepší představě a pochopení daného tématu. Pro mě to bylo jedno velké obohacení a ráda si ji někdy znovu přečtu.:)

03.11.2021 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Moc hezké se podívat na to, jak to prožíval Čtyřka. Hodí vás to více do děje a propojí proč se v určitých situacích choval, jak se choval.

29.10.2021 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Neskutečně emotivní konec. Přijde mi, že autorka se posunula v psaní a tato série rostla spolu s ní. Všechno do sebe hezky zapadalo. Moc hezká sci-fi trilogie. Po světě i hrdinech se mi bude stýskat.

24.10.2021 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Tuto knížku jsem si dávkovala. Četla jsem ji nějakou dobu a po částech a po každé kapitole, kterou jsem si přečetla, jsem se cítila uvědoměle. Jen škoda, že mi to moc dlouho nevydrželo. Každopádně hezké myšlenky a za přečtení to rozhodně stojí.

22.10.2021 4 z 5