Stephaniee Stephaniee komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha mě bavila, ale bylo hodně situací, u kterých jsem se s hrdinkou neztotožňovala a její rozhodování mi nebylo po chuti. Nelíbilo se mi jak byla situace zamotaná a zničeho nic se stal zázrak a bylo všechno opět v pořádku. Autorka si s tím mohla dle mého více pohrát. Každopádně konec byl zajímavý a jsem zvědavá jak celý tento příběh dopadne.

14.10.2021 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Příjemná young adultovka, zajímavý svět, jen mi přišly některé pasáže moc uspěchané a lehce vyřešené. Autorka si s nimi mohla více pohrát. Četlo se to rychle, spíše oddechové čtení.

30.09.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

První dva díly jsem četla před dávnější dobou, takže mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a připomněla si o co šlo, každopádně stačilo pár stránek a příběh letěl neskutečnou rychlostí. Skvěle zakončená trilogie. Žádné zklamání, pouze spokojenost.

12.09.2021 4 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Moc hezké čtení. Lehce napsané, takže se to čte opravdu rychle.

30.08.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Nebylo to nic co bych běžně četla, ale líbilo se mi to. Příběh plynul rychle a bylo to v celku příjemné čtení.

18.08.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Já potřebuji pokračování! A to nutně! Tohle byl opravdu skvost. 3. díl je nacpaný akcí, nebezpečím a je v něm odhaleno mnoho tajemství, u kterých jsem zůstala s otevřenou pusou. Za mě série patří k nejlepším fantasy knížkám, které jsem četla. Po skvěle zpracovaném světě a postavách se mi bude moc stýskat.

12.08.2021 5 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Pohodový druhý díl od kterého jsem nečekala nic extra a to se mi taky dostalo. Průměrné, za to opravdu rychlé čtení, které mě bavilo a slupla jsem ho za jeden den jako malinu. Ale na to, jak obyčejný příběh to byl, mi bude chybět.

03.08.2021 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Opravdu jednoduše napsaná fantasy/sci-fi knížka, u které příběh svištěl jedna stránka za druhou. Líbilo se mi jak autorka rozdělila určité kapitoly a my tak mohli nahlédnout do ostatních hlavních hrdinů a jejich myšlenek. Nic moc zajímavého se tam nestalo, i přesto jsem si knížku užila.

01.08.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak tohle byla jízda. Jsem ráda, že jsem knihu nečetla v době vydání a nemusím tak čekat na další díl. Druhé díly zpravidla nebývají tak dobré, ale opak je pravdou. Rozhodně nebudete zklamaní.

29.07.2021 5 z 5

Ukradený potenciál Ukradený potenciál Claudio Depeyrac (p)

V knize se dovídáme věci, které většinou všechny dávno víme, jen si je neuvědomujeme a nikdy jsme nad nimi takto do hlouky neuvažovali. Autor vše shrnul do jedné khihy, kde všechno skvěle popsal. Jak fungujeme, proč a případně co změnit.

09.07.2021 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Moc milá povídková maturitní jednohubka. Ještě před přečtením jsem viděla film a tak se to četlo opravdu jedna báseň. Film i knihu určitě doporučuji.

16.06.2021 4 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

První díl mě uchvátil rozhodně více, než druhý, ale pořád mě to bavilo. Na konci si s vámi autorka dost pohraje (nebo alespoň se mnou ano), takže hodnotím 3,5*.

16.06.2021 3 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Povinná četba, kterou jsem přečetla na jeden nádech.

01.05.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Já smekám. Výborně zpracovaná kniha, která otevírá oči. Doporučuji přečíst hlavně lidem, kteří si stěžujou jak se máme špatně, že nemůžeme do kaváren, kin apod. (V době korony) Knihu určitě nečtu neposledy.

01.05.2021 5 z 5

Zlatý poklad Zlatý poklad Vladimír Pikora

Dostala jsem ji jako dárek k svátku od rodičů, když mi bylo 11, ale přečetla jsem ji až teď v 17 a musím říct, že mi ujasnila pojmy jako inflace, lichva... apod. Co ji ale musím vytknout, a odráží se to i v hodnocení, je jednolitost pohádek. Jinak je to skvělá vzdělávací knížka, která mi přiblížila doteď neznámé pojmy. Určitě doporučuji!

14.04.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Kniha se četla jedna báseň. I když se tam nic moc nedělo, autorka i tak dokázala čtenáře upoutat a na konci se to pořádně rozjelo. Všechny postavy jsem si oblíbila a těším se co bude dál.

05.04.2021 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Kniha pobavila, přivodila jiné myšlenky. Sarah mám ráda a její komiksy jsou až nadmíru trefné. Přesto musím ubrat dvě hvězdičky, jelikož ze série je to nejslabší kousek. To ovšem neznamená, že si ho nemáte jít ihned přečíst. :)

16.02.2021 3 z 5