Prvních 100

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199285/big_prvnich-100-5U2-199285.jpg 3.7476

Prvních 100 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , CooBoo

The 100, 2013

Kniha Prvních 100

micha-ella

Mám SF ráda, ale tohle mě nebavilo. Je to knížka spíš pro mládež, nakonec jsem to vzdala.

Stephaniee

Opravdu jednoduše napsaná fantasy/sci-fi knížka, u které příběh svištěl jedna stránka za druhou. Líbilo se mi jak autorka rozdělila určité kapitoly a my tak mohli nahlédnout do ostatních hlavních hrdinů a jejich myšlenek. Nic moc zajímavého se tam nestalo, i přesto jsem si knížku užila.

Lily-fairy

Ano, je to naprosto průměrné ya se spoustou chyb. Ale víte co? Já jsem přesně tohle potřebovala. Kniha se čte lehce, postavy jsou dostatečně zajímavé (ať už je máte rádi nebo ne) a námět taky. Takže pokud si chcete odpočinout, ideální.

Epes

Celkově čtivá Young Adults kniha, na další díly se zatím nechystám.

KnihomolkaAnna

Na sérii jsem se už dlouho chystala, ale nic extra jsem nečekala. Když jsem se ke knize konečně dokopala, trochu jsem změnila názor.
Vůbec to nebyl špatný výkon, řekla bych knižní průměr. Možná to autorka trochu přehnala s počtem hlavních postav, pletla jsem si obzvlášť Clarke a Glass.
Jinak kniha čtivá, děj moc pěkný, částmi trochu zmatený.

ChristineS
04.10.2020

V knihovně jsem po knize šmátla s velkým nadšením a nadějí, co se z toho vyklube. Jako milovnice seriálu jsem byla ovšem dosti zklamaná. Věděla jsem, že to nebude stejné od filmové verze, ale že to bude až takhle jiné a splácané, to jsem netušila. Knihu jsem dočetla, ale druhý díl zůstal netknutý a nemám v plánu v něm pokračovat. Možná, že kdybych neznala seriálovou linku, možná, že bych byla z knihy nadšená... Ale jen možná.

s1ombrehimawari
22.04.2020odpad!

Fuf. Viděla jsem seriál, který se mi líbil, tak jsem šmátla po předloze. Největší chyba jaké jsem se mohla dopustit... Styl psaní -100 z 10. Postav je tu oproti seriálu tak jedna šedesátina. Děj? Žádný. Zápletka nezápletka. Klišé klišé klišé.

Jass
22.02.2020

No... tak tohle je oproti seriálu skutečně soft verze... jako vážně, většina problémů tu neexistuje a... no já nevím, jsem trochu zklamaná, chtěla jsem si trochu zmenšit absťák před další sérií, ale většina mých oblíbených postav v knize ani neexistuje... No, ale pořád jsem to přečetla, jako pokud je vám 14./15. (nebo tak nějak) a neviděli jste seriál tak by se vám to snad i mohlo líbit...