Prvních 100

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199285/prvnich-100-5U2-199285.jpg 3.7433

Prvních 100 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, CooBoo

The 100, 2013

Kniha Prvních 100

Thalin

Jen málo kdy se mi televizní zpracování líbí víc, než to knižní, ale tady tomu tak bylo. Knížka mě docela zklamala. Velmi jednoduše napsaná, tak moc, že jsem si k žádné z postav nevytvořila prakticky žádný vztah, což u seriálu neplatí. Jsem ráda, že se seriál knihou spíše jen inspiroval a skoro se jí nedrží. Některé postavy, které mám v seriálu ráda, jsem v knize moc nemusela. Taková Octavia mi ničím zajímavá nepřišla (Ještě, že v seriálu je úplně jiná) a linka s Glass mi připadala jen jako nudná romantická limonáda, která, kdyby tam nebyla, tak to děj nijak nepoznamená.

kajusjoch

Oproti seriálu je kniha o hodně slabší, ale je to jednoduché a oddechové čtení. Kdybych měla vybrat, bohužel je seriál na prvním místě. Jelikož ale The 100 žeru, líbila se mi i kniha a těším se na další díly, aspoň můžu srovnávat.
Seriál: 10/10
Kniha: 6/10

xkaspark

Kniha je hodně čtivá, ale velmi se liší od seriálu, který je točený podle knížky. 99% pasáží je jinak, slouží opravdu jen jako nápad, který pak tvůrci seriálu rozvíjí dle své fantazie.

Knihomolka97

Seriál jsem sledovala asi před rokem a půl, skončila jsem v polovině druhé série a zatím jsem se dál nedostala. Ale mám v plánu ho dokoukat, určitě. :-D
Nedávno jsem knížky objevila knihovně a půjčila si je.
Nutno říct, že se dost liší od seriálu. Postava, kterou jsem v seriálu milovala v knize ani není. :-D A našly by se i další chybějící postavy. Nicméně mě to bavilo, mohlo by to být klidně o něco delší ale co už. Přečetla jsem ji během pár hodin. Vyprávění z pohledu více postav Clarke, Bellamy, Wells a Glass zajímavé. Dobře se to četlo. Každý z nich měl svoje problémy, neřešila se jen jedna postava.
Druhý díl si v nejbližší době určitě přečtu, další pokračování v angličtině nechám osudu. :-D

Tridenti

Po shlédnutí seriálu jsem od knihy chtěla jednoduše víc. Nedočkala jsem se žádných velkých zápletek, více jak polovina mých oblíbených postav ze seriálu chyběla (což je ale čistě moje chyba, měla jsem nejdřív číst knihy). Opravdového děje je tam na mě skutečně málo, nejspíš je to tím, že autorka napsala relativně krátkou knihu z pohledu 4 postav.
Každopádně je to úplně jiný než seriál, takže budu číst dál, jen proto, že mě zajímá, kam se děj bude vyvíjet.

LadyD

Hodně dlouho jsem se na tuto knihu chystala, a teď, když jsem ji konečně přečetla, doslova za jedno odpoledne, musím říct, že jsem velmi spokojená. Jelikož jsem fanoušek seriálu, který je točen pole těchto knih, byla jsem na knihu zvědavá. Moc se mi zalíbila, mrzí mě, že v češtině jsou pouze první dva díly, ale to mě neodradí od toho si pokračování přečíst v angličtině, protože jsem opravdu velmi zvědavá, jak se bude odvíjet dál. Jelikož se dění v knize docela liší od seriálu, tudíž jsou to v podstatě dva rozdílné příběhy, hrozně mě to zajímá.
Rozhodně doporučuji. Je to skvěle napsané, čtivé, prostě fajn. Jak říkám, knihu jsem přečetla za jedno odpoledne.

nadenka13

skvělé

Lucik100

První jsem viděla seriál a knihu jsem hned začala shánět. Kniha je oproti seriálu dost velkým zklamáním. Autorka měla skvělý nápad, ale zpracovat a propracovat už to tak nezvládla.