Zlatý poklad

Bohatě ilustrovaná kniha pohádek známých ekonomů a autorů několika bestsellerů. Pro děti ve věku přibližně 6 až 13 let.Vše se tu točí kolem peněz. Příběhy se hemží pohádkovými bytostmi, vychytralými podvodníky, moudrými i méně moudrými lidmi i zvířátky: Je lepší schovat zlato pod polštář, nebo raději do skřítčí banky? Odnese si čert Honzu do pekla, protože si špatně přečetl smlouvu o půjčce, nebo Honza přijde zavčasu k rozumu a čerta přechytračí? Naučí se Daniel od trola, jak se vyhnout riziku, nebo ho spolkne mořská obluda? Vysvobodí rozpustilá Bára staré lichváře od kletby, nebo sama skončí mezi strašidly? Jedno ale mají všechny pohádky společné: Laskavým a nenásilným způsobem vysvětlují základní pojmy finanční gramotnosti. Z knihy je možné pochopit, jak se v životě chovat, aby se čtenář nikdy nedostal do jakýchkoliv finančních obtíží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268009/zlaty-poklad-268009.jpg 4.65
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, NF Distribuce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
E.V.A
20.12.2015

Souhlasím s komentářem od Helianthus. Koupila jsem tuto knihu vnučce, protože autoři píší krásnou čtivou formou všechny knihy o ekonomice. Knihu jsem si stihla přečíst, než jí dám "Ježíškovi" a mohu ji doporučit každému, i dospělým. Navíc je za super cenu.

Helianthus
18.12.2015

Kniha pohádek, kde jsou velmi pěknou a nenásilnou cestou vysvětleny pojmy finanční gramotnosti a hlavně zásady chování, tak abychom se nedostali do problémů. Jediné s čím nesouhlasím je, že je kniha určena jen pro děti. Občas mám dojem, že by si ji mělo přečíst hlavně spousta dospělých.