Slůník Slůník komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knížka napsaná s velikou láskou k přírodě, literatuře i lidem. Nezapomenutelně poetické popisy života v mokřadu, všechna čest překladatelce. Krásný a opravdový příběh, který uvízne nadlouho v paměti.

23.05.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Co všechno vydrží jedna "obyčejná" ženská. Od knížky jsem moc nečekala a hodně dostala.

04.03.2023 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Jazyk neoddělitelná součást čtenářského zážitku, ve spisovné češtině by to byla jiná kniha. Trochu deprese z toho, jak málo pochopení dokážeme pro druhé mit.

08.06.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Mrzí mě, že se nedozvím, jak bych příběh vnímala bez toho všeho, co bylo zveřejněno. Po celou dobu četby jsem slyšela smutný, rezignovaný, unavený hlas bezejmenné hrdinky. Jako by mluvila za všechny trpící a odmítané. Neposlouchá se to dobře, přesto je správné, že ji autorka nechala promluvit.

27.05.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

"Láska ale musí být silnější než nenávist..." Autorka vytvořila příběh, jehož hrdinka tuto větu říká jako hlubokou životní pravdu, nikoli jako klišé. Kéž ubývá lidí, kteří musí tváří v tvář válce dokazovat svoji lidskost...

13.03.2023 5 z 5

Před přečtením mě starověký Egypt absolutně nezajímal... Jeden z formujících čtenářských zážitků.

06.04.2019 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Roztomilé :-) Jsem názoru, že divadelní hra ožívá svými představiteli, ale text zas nejlépe tlumočí původní záměry autora.

29.07.2022 4 z 5

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Vřele doporučuju jako lék při ztrátě životního optimismu.

17.11.2019 5 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kouzelný příběh, s městečkem i postavami vykreslenými tak živě, jako byste u nich opravdu strávili Vánoce.

26.12.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Sl. Marplová nezklame!

28.07.2019 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Neodvažuji se ani hádat, kolik procent textu odpovídá realitě. Nabízí toho mnoho a je nečekaně dramatický.

31.07.2023 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Musím ocenit, jak přirozeně autorka propojuje poznávání země a jejích tradičních jídel s příběhem - funguje obojí!

10.01.2022 4 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Nejlepší knížka o víře, jakou jsem kdy četla!

02.08.2021 5 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Vracet se ke čtení této knihy bylo jako vstupovat do osvěžujícího říčního proudu. Kromě velmi živého příblížení doby Viléma Dobyvatele nadčasově vypovídá o síle lásky a tolerance.

03.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Plakala jsem...

17.11.2019 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Knížka, která láme srdce.

11.03.2019 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Jak na vánoční náladu, snadno a rychle :-)

09.12.2023 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Film se mi moc líbil, a tak jsem od knížky nečekala, že ještě něco přidá. Chyba - jako téměř vždy. Vnitřní život hrdiny, zajímavá kompozice - a v neposlední řadě plné pochopení složitosti všech kroků na cestě za záchranou.

11.04.2023 4 z 5

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Pravá vánoční atmosféra, jako stvořené pro fanoušky Jane Austenové.

30.12.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Závěrečná scéna z pohledu Rotha možná trochu příliš sladká, ale celkový koncept Strážci x démoni a záhadní Alfy - ráda se v dalším dílu dovím víc.

23.08.2022 4 z 5