Jak si zamilovat Vánoce

kniha od:

Jak si zamilovat Vánoce https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445392/bmid_jak-si-zamilovat-vanoce-Bju-445392.png 4 248
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Vánoce jsou pro Emmii Sandersovou jedním slovem… láska. Miluje na nich úplně všechno: třpytivé ozdoby, blikající světýlka, voňavé perníčky a zelené jmelí, ale především možnost být se svými blízkými. Vánoce ji ještě nikdy nezklamaly, vždycky ji naplní radostí, štěstím a nadějí. O Vánocích si prostě připadá jako lepší verze sebe sama. Jen kdyby tak dokázala probudit vánoční náladu i ve svém příteli! Jenže Grant má v právnické kanceláři neustále práce až nad hlavu a nezbývá mu čas ani chuť na kouzlo zimních svátků. A tak Emmie usoudí, že je třeba maličko ho postrčit správným směrem. Jenže její plán už od samého začátku vychází trochu jinak, než byl zamýšlen...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Finding Christmas , 2019


více info...

Komentáře (90)

Komentáře 90 Recenze 4

Evka27
Evka27
28.09.2023 4 z 5

Ladím vánoční romantiku už teď na podzim. Milá jednohubka.

SimulinaT
SimulinaT
19.06.2023 5 z 5

Příjemná oddychovka k vánočním svátkům.


BlaV.
BlaV.
27.05.2023

slaďárna - pohádka jak dělaná na Vánoce

LuciMarkova
LuciMarkova
08.01.2023 3 z 5

Předvídatelné od první stránky, ale tohle jsem o Vánocích potřebovala. :) K navození vánoční atmosféry to bylo super!

Marika Vanova
Marika Vanova
02.01.2023 4 z 5

Je to sladké, jako ta jejich vánoční cukrátka.

Krlu
Krlu
31.12.2022 4 z 5

Z každé stránky knížky doslova stříká vánoční atmosféra. Je kouzelné knížku číst. Jen na mě tě vánoční atmosféry bylo až moc, v podstatě pořád dokola vše zmiňované, trošku přehnané a docela to zpomalovalo děj, který byl i tak od samého začátku předvídatelný. Každopádně mě knížka bavila hodně, mám vánoce ráda a užívala jsem si ji celou, i když jsem chtěla děj popohnat.

Tereza0107
Tereza0107
30.12.2022 4 z 5

Taková Vánoční jednohubka se správně romantickým příběhem, co se lehce čte a téměř od začátku je jasné, jak příběh dopadne. Postavy jsou sympatické, i když ta stále dokola zmiňovaná Emiina posedlost vánoční výzdobou, věnci, stromečky, světýlky a ozdobičkami mě dost otravovala a když už jí někdo pomilionté řekl, že je prostě "vánoční královna", až jsem protáčela oči.
Na druhou stranu popis a atmosféra Vánočni vísky, se mi moc líbili, až jsem si říkala, že kdyby něco takového bylo i u nás, snad se zajedu podívat.
Sečteno podtrženo knížka sice není úplně můj šálek horké čokolády s extra marshmellouny navíc, ale tak jsou přeci Vánoce, že? A knížka má navíc krásnou obálku, tak jsem jí prostě slupla.

Damonka12
Damonka12
24.12.2022 4 z 5

Skvělá vánoční romantika. Doporučuju na navození vánoční atmosféry.

Jurajovamaka
Jurajovamaka
23.12.2022 5 z 5

Som rada, že sa mi do rúk dostala táto vianočná kniha, ktorá v sebe ukrýva romantický príbeh o láske a čare Vianoc.....
Kniha je vhodná na spríjemnenie si vianočného obdobia, odporúčam k nej šálku výborného čaju, horúcej čokolády, alebo vianočného punču...
Tak ŠŤASTNÉ A VESELÉ

mekkejla
mekkejla
17.12.2022 3 z 5

Je to sice prvoplánové, konec vás napadne asi na dvacáté straně, ale i tak je to pěkné. Bylo by fajn, kdyby bylo víc lidí takto milých. Jedna hvězda letěla dolů za self promo ohledně Vánočního prince.

hanap
hanap
10.12.2022 3 z 5

Milé čtení o vánocich a přípravách na ně, také o soucitu s chudými a hlavně o lásce.

PeťulaV.
PeťulaV.
04.02.2022 5 z 5

Po Vánočním táboře je tohle moje už druhá přečtená knížka od této autorky a musím říct, že jsem si její příběhy naprosto zamilovala. Jediné, co mě mrzí je, že jsem se k nim dostala až teď, když už je po Vánocích. Obě ty knížky jsou kouzelné a na zahřátí u srdíčka a nasátí vánoční atmosféry úplně dokonalé. Jedny z nejhezčích vánočních, co jsem zatím četla. Ještě teď se mi sbíhají sliny na tu jejich horkou čokoládu, vánoční perníčky a pečené kaštany ;-) Obě knížky jsou plné Vánoc, radosti, vánočních tradic, lásky, cukroví a ozdobiček, zkrátka všeho, na co si jen o Vánocích vzpomenete. Každý ten příběh je sice jiný, ale spousta věcí se v obou knížkách hodně podobá. A asi jen proto, že zrovna Vánoční tábor jsem četla jako první, tak se mi i líbil o kousíček víc. Třetí příběh už se pokusím nechat až na příští Vánoce, ale už teď se moc těším, tak snad vydržím. Každopádně doporučuji.

Any26
Any26
08.01.2022 5 z 5

Krásná knížka o tom, jak prožít opravdu vánoční Vánoce. A musím říct, že se mi to líbilo víc jak Vánoční tábor. -- KOUZELNÉ️

Eliot30
Eliot30
03.01.2022 4 z 5

Ke konci trochu kýčovité, ale hezké :)

Hatshepsut
Hatshepsut
31.12.2021 4 z 5

Je to hodně o vánocích a hlavní hrdinka je opravdu velkým nadšencem tohoto svátku. Až takovým dětským způsobem. Na druhé straně to o vánocích být má, tak proč to kritizovat? Takže pokud Vánoce milujete, tak s chutí do toho!

denisa8946
denisa8946
30.12.2021 5 z 5

Krásná knížka na závěr roku. :)
Od této autorky jsem už četla Vánoční tábor a taky se mi moc líbil. Jak si zamilovat Vánoce je knížka doslova přetékající vánoční atmosférou.
Docela mě mrzí, že jsem si ji nepřečetla hned ze začátku prosince, protože by mi určitě navodila tu správnou vánoční atmosféru, která se letos nějak nechtěla dostavit. Nebo by bylo fajn mít u nás taky takovou Vánoční vísku jako v příběhu. :)
Příběh byl předvídatelný, ale stejně jako Vánoční tábor byl originální. Hlavní postavy mi byly sympatické a hlavně mě bavila Emmie se svojí plánovací aplikací. :D
Opět oceňuji poslední stránky knížky, kde najdeme vánoční tipy a recepty. :)
Za mě #musthave knížka na Vánoce. :)

wendulka0502
wendulka0502
28.12.2021 3 z 5

Milý sladký vánoční příběh. Nadšená z něj nejsem, ale účel splnil.

jesterka.as
jesterka.as
22.12.2021 5 z 5

Krásné vánočně pohodové čtení. Na toto období jak dělané. Knihu, teplou deku, sníh za oknem... Prostě pohoda :)

Ila1971
Ila1971
21.12.2021 4 z 5

Mile, pohodove vánoční čtení.Romantika,spousta světýlek,vůní a pohody.

bafuskyBaf
bafuskyBaf
21.12.2021 5 z 5

To byla tak hezká a milá knížka s vánoční tématikou a samozřejmě s láskou...Myslím, že to nebude jediná přečtená knížka od této autorky.

Renike
Renike
16.12.2021 5 z 5

Co k tomu říct? Číst tuhle knihu o Vánocích bylo super. Vše tam bylo, co také ráda dělám během adventu. Jen mi ten Grant neseděl, kdo nemá rád Vánoce, u mě taky neprojde :)))

H.Anetka000
H.Anetka000
12.12.2021 5 z 5

Takove miloucke, nenarocne, vanocni cteni.:-)

tatafa
tatafa
07.12.2021 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce je velice čtivě napsaný romantický příběh plný klišé a stereotypů a celý děj dokážete odhadnout již po přečtení několika prvních stránek.

Knížku lze doporučit všem, kteří si chtějí odpočinout u velice jednoduchého romantického příběhu o osudové lásce, nasát trochu vánoční atmosféry nebo se dozvědět více o tradicích amerických Vánoc.

Románu lze vytknout naprostou nereálnost vykreslené zápletky. Červená knihovna je sice charakteristická svými růžovými brýlemi a přehnaným optimismem, ale tato knížka je podle mne až příliš sladká a přehnaná. Osobně mi na příběhu vadilo, že zde bylo až moc Vánoc.

Knížku bych ohodnotila 3/5 a takto na úvod adventního času vřele doporučuji k přečtení. :)

Kekik
Kekik
02.12.2021 4 z 5

Když nechám promluvit mé drsnější já, tak by názor na knihu zněl takto: Přeslazený, kýčovitý, nemožně vánoční příběh, v kterém je snad třetina knihy jen o popisech cukroví, stromků, světýlek, výzdob, výzdob, výzdob a... Výzdob.
Ale naštěstí ve mně převažuje romantická duše, a také ta část, která má Vánoce moc ráda, a tak když odhlédnu od té kýčovitosti, tak mohu s upřímností napsat, že se mi příběh líbil. Je to má druhá kniha od autorky, a líbila se mi více než Vánoční tábor. I když ta vánoční atmosféra je zobrazena až moc. Ale s tím jsem do toho šla. A že mě to navnadilo na Vánoce je také pravda. Takže vlastně kniha splnila svůj účel. Moc chválím za psího kamaráda.
A určitě bych ráda vyzdvihla obálky. Všechny knihy této autorky mají u nás nádherné obálky. Na další knihu se určitě chystám.
Líbí se mi, jak si autorka ke konci knihy udělala reklamu na sebe sama. Ještě v průběhu čtení jsem si říkala, že bych se konečně mohla podívat na film Vánoční princ, který na mě vyskakuje již druhým rokem na Netflixu. Po této vlastní autorčině reklamě se na něj určitě letos podívám. A ráda bych shlédla i další autorčiny filmy. Třeba se mi to někdy podaří.

gossipavlina
gossipavlina
28.11.2021 2 z 5

Dočíst slaďárnu tohoto kalibru mě stálo dost úsilí. Ani nevím, proč jsem ji nezahodila hned v začátku . Jedno velké klišé, kdy téměř doslova od první stránky víte, jaký bude mít konec. Asi že je ten předvánoční čas, tak jsem víc trpělivá a vstřícná.
Hlavní hrdinka Emii nemohla být dospělá, protože to roznèžňování se nad každým světýlkem mi připadalo na úrovni malé, naivní holčičky.
Jenom doufám, že všechny vánočně laděné knihy nejsou stejné.....

Ranuncul
Ranuncul
01.11.2021 odpad!

Nedočtené. Takovou blbost už jsem dlouho nečetla!

m.valova
m.valova
24.08.2021 4 z 5

Zvolila jsem jako prázdninové letní čtení a jsem spokojená.Vánoční téma by samozdřejmě bylo lepší v období adventu,ale ne vždy je čas...krásný příběh,vánoční víska a taková krásná představa kouzelných vánoc i když i hlavní hrdinové si také musí projít životními zkouškami a útrapami,než dojdou svého štěstí.

Nixa
Nixa
19.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla v období Vánoc a fakt jsem si to užila. Řekla bych, že to byla jedna z nejlepších vánočních knížek co jsem četla!

LenSiri84
LenSiri84
14.04.2021 5 z 5

Milá knižka, ako stvorená na oddychové čítanie počas vianočných sviatkov pri jedení koláčov. :)

MišuleP
MišuleP
14.03.2021 4 z 5

Krasny romanticky pribeh s nadechem vanoc.
Jako oddechovku muzu jen doporucit.

Mikik
Mikik
12.03.2021 3 z 5

Neurazí, ale ani nijak extra nenadchne. Miluju Vánoce a často se při nich chovám jako malé dítě, ale to co zde občas předváděla hlavní hrdinka, bylo už i na mě někdy moc. Ale oceňuji nádherně vykreslenou vánoční atmosféru, vůni perníčků a všudepřítomného pejska :-).

Radomilka
Radomilka
18.02.2021 5 z 5

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala :) je to ta pravá kniha pro milovníky Vánoc. Určitě si přečtu znova před Vánoci. Jasně, konec je naprosto předvídatelný prakticky od začátku, ale přesně tak chcete, aby to skončilo :) takové pohlazení po duši (příjemná změna, kterou jsem po přečtení Zrcadlového muže potřebovala :D )

tanecnica
tanecnica
14.02.2021

Předvánoční romantika, jak má být. Na knížky téhle autorky se těším celý rok, bez nich Advent není úplný. Je to sladké, je to milé, je to absolutně předvídatelné. Je to přesně to, co čekáte. A pokud v předvánočním čase sáhnete po tomto typu knížky, dostanete přesně to, co chcete :-)

blackoutzuzi
blackoutzuzi
04.02.2021 3 z 5

3,5 hvězdičky
Tohle je přesně to sladké, zamilované vánoční klišé, které má duše potřebovala :D
Četlo se to neuvěřitelně lehce, příběh je neskutečně milý, plný Vánoc, sněhu a lásky a jestli hledáte opravdu nenáročnou literaturu bez závažných témat, je tohle to pravé :)
Tuhle knížku si rozhodně připište na svůj vánoční seznam knih.

Arsi007
Arsi007
28.01.2021 2 z 5

Zabalit se do deky, zapálit si svíčky na adventním věnci, pustit světýlka na stromečku, dát si svařák a vychutnat si vánoční atmosféru. To je jediný správný způsob, jak číst tuto knihu.

Hlavní hrdinka mi ale bohužel nebyla sympatická. Kdyby jí bylo 13 let dala by se její naivita, urážlivost a přitroublost brát jako roztomilé, ale u dospělé ženy mi to přišlo až moc dětinské. Kdežto hlavní mužský hrdina byl zachycen jako dokonalý, empatický, vtipný, ale dotěrný romantik. Osobně by mě někdo takový až možná děsil. Pardon ???????? Nicméně je to těžká romantika plná kýče za časů svátků a tak je kniha i prezentována takže čtenář ví, do čeho jde.

IG: @hanybooks

locin
locin
10.01.2021 5 z 5

Začala jsem číst předvánoci, ale bylo toho toliko, že jsem dočetla až mezi svátky. A je to naprosto přesně ta kniha kterou si o Vánocích číst chcete. Moc krásně popsané trávení svátku a všechny tradice. Asi bude mou pravidelnou o Vánoce. Ne určitě bude :D

Evule *
Evule *
10.01.2021 5 z 5

Moc hezká vánoční knížka s příběhem, i když jsem ji četla až teď po Vánocích.

Annkag
Annkag
05.01.2021 3 z 5

Milé čtení na Vánoční období.
Áno,bylo to předvídatelné ale dalo se to.
Cesta jakou se dvaja hrdinové do Seba zamilovávají byla hezký opsaná.Líbil se mi omyl na cestě za pokladem.
Ale či má dostalo a z chuti jsem se zasmál bylo jak si ke konci knihy autorka udělala reklamu na Vánočního prince a na Vánoční tábor.
Bylo to super úsměvné.

Danago
Danago
04.01.2021 4 z 5

Tak z této knížky na vás nádherně dýchne vánoční atmosféra. Možná až moc, ale mně to nevadilo. Očekávala jsem to. Milé čtení i když jsem ji četla v lednu stejně mi ty Vánoce zase vyvolala . Je to předvídatelná romantika , ale ne přehnaně , autorka se snaží aby vše bylo pěkně vyvážené. Jsou zde krásná slova a Vánoční vesnička , tam jsem se úplně viděla. Ano je to americké, ale co by se asi od americké autorky dalo čekat s tím se musí počítat.
A ten recept a rady na konci knížky je taková hvězdička na vánočním stromečku.

ikul
ikul
04.01.2021 3 z 5

Tahle kniha se opravdu nedá číst jindy než v předvánočním období, kdy je naše duše plná zvláštní vánoční atmosféry a je schopná povznést se do prostředí cukrových tyček, sněhových koulí a perníčků. Ta kniha je sladká i přes nepříznivý osud aktérů. Kniha je vlídná a neublíží. Ale opravdu jen o vánocích.

Štítky knihy

Vánoce romantika

Autorovy další knížky

Karen Schaler
americká
2019  75%Vánoční tábor
2020  80%Jak si zamilovat Vánoce
2021  76%Láska k Vánocům
2022  81%Královská vánoční pohádka
2023  0%Vánoční přání

Kniha Jak si zamilovat Vánoce je v

Právě čtených4x
Přečtených323x
Čtenářské výzvě39x
Doporučených16x
Knihotéce268x
Chystám se číst183x
Chci si koupit54x
dalších seznamech13x