Jak si zamilovat Vánoce

Jak si zamilovat Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445392/bmid_jak-si-zamilovat-vanoce-Bju-445392.png 4 293 293

Vánoce jsou pro Emmii Sandersovou jedním slovem… láska. Miluje na nich úplně všechno: třpytivé ozdoby, blikající světýlka, voňavé perníčky a zelené jmelí, ale především možnost být se svými blízkými. Vánoce ji ještě nikdy nezklamaly, vždycky ji naplní radostí, štěstím a nadějí. O Vánocích si prostě připadá jako lepší verze sebe sama. Jen kdyby tak dokázala probudit vánoční náladu i ve svém příteli! Jenže Grant má v právnické kanceláři neustále práce až nad hlavu a nezbývá mu čas ani chuť na kouzlo zimních svátků. A tak Emmie usoudí, že je třeba maličko ho postrčit správným směrem. Jenže její plán už od samého začátku vychází trochu jinak, než byl zamýšlen...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Finding Christmas , 2019

Krlu
31.12.2022 4 z 5

Z každé stránky knížky doslova stříká vánoční atmosféra. Je kouzelné knížku číst. Jen na mě tě vánoční atmosféry bylo až moc, v podstatě pořád dokola vše zmiňované, trošku přehnané a docela to zpomalovalo děj, který byl i tak od samého začátku předvídatelný. Každopádně mě knížka bavila hodně, mám vánoce ráda a užívala jsem si ji celou, i když jsem chtěla děj popohnat.

Tereza0107
30.12.2022 4 z 5

Taková Vánoční jednohubka se správně romantickým příběhem, co se lehce čte a téměř od začátku je jasné, jak příběh dopadne. Postavy jsou sympatické, i když ta stále dokola zmiňovaná Emiina posedlost vánoční výzdobou, věnci, stromečky, světýlky a ozdobičkami mě dost otravovala a když už jí někdo pomilionté řekl, že je prostě "vánoční královna", až jsem protáčela oči.
Na druhou stranu popis a atmosféra Vánočni vísky, se mi moc líbili, až jsem si říkala, že kdyby něco takového bylo i u nás, snad se zajedu podívat.
Sečteno podtrženo knížka sice není úplně můj šálek horké čokolády s extra marshmellouny navíc, ale tak jsou přeci Vánoce, že? A knížka má navíc krásnou obálku, tak jsem jí prostě slupla.

Damonka12
24.12.2022 4 z 5

Skvělá vánoční romantika. Doporučuju na navození vánoční atmosféry.

Jurajovamaka
23.12.2022 5 z 5

Som rada, že sa mi do rúk dostala táto vianočná kniha, ktorá v sebe ukrýva romantický príbeh o láske a čare Vianoc.....
Kniha je vhodná na spríjemnenie si vianočného obdobia, odporúčam k nej šálku výborného čaju, horúcej čokolády, alebo vianočného punču...
Tak ŠŤASTNÉ A VESELÉ

mekkejla
17.12.2022 3 z 5

Je to sice prvoplánové, konec vás napadne asi na dvacáté straně, ale i tak je to pěkné. Bylo by fajn, kdyby bylo víc lidí takto milých. Jedna hvězda letěla dolů za self promo ohledně Vánočního prince.

hanap
10.12.2022 3 z 5

Milé čtení o vánocich a přípravách na ně, také o soucitu s chudými a hlavně o lásce.

PeťulaV.
04.02.2022 5 z 5

Po Vánočním táboře je tohle moje už druhá přečtená knížka od této autorky a musím říct, že jsem si její příběhy naprosto zamilovala. Jediné, co mě mrzí je, že jsem se k nim dostala až teď, když už je po Vánocích. Obě ty knížky jsou kouzelné a na zahřátí u srdíčka a nasátí vánoční atmosféry úplně dokonalé. Jedny z nejhezčích vánočních, co jsem zatím četla. Ještě teď se mi sbíhají sliny na tu jejich horkou čokoládu, vánoční perníčky a pečené kaštany ;-) Obě knížky jsou plné Vánoc, radosti, vánočních tradic, lásky, cukroví a ozdobiček, zkrátka všeho, na co si jen o Vánocích vzpomenete. Každý ten příběh je sice jiný, ale spousta věcí se v obou knížkách hodně podobá. A asi jen proto, že zrovna Vánoční tábor jsem četla jako první, tak se mi i líbil o kousíček víc. Třetí příběh už se pokusím nechat až na příští Vánoce, ale už teď se moc těším, tak snad vydržím. Každopádně doporučuji.

Any26
08.01.2022 5 z 5

Krásná knížka o tom, jak prožít opravdu vánoční Vánoce. A musím říct, že se mi to líbilo víc jak Vánoční tábor. -- KOUZELNÉ️

Eliot30
03.01.2022 4 z 5

Ke konci trochu kýčovité, ale hezké :)

Hatshepsut
31.12.2021 4 z 5

Je to hodně o vánocích a hlavní hrdinka je opravdu velkým nadšencem tohoto svátku. Až takovým dětským způsobem. Na druhé straně to o vánocích být má, tak proč to kritizovat? Takže pokud Vánoce milujete, tak s chutí do toho!

denisa8946
30.12.2021 5 z 5

Krásná knížka na závěr roku. :)
Od této autorky jsem už četla Vánoční tábor a taky se mi moc líbil. Jak si zamilovat Vánoce je knížka doslova přetékající vánoční atmosférou.
Docela mě mrzí, že jsem si ji nepřečetla hned ze začátku prosince, protože by mi určitě navodila tu správnou vánoční atmosféru, která se letos nějak nechtěla dostavit. Nebo by bylo fajn mít u nás taky takovou Vánoční vísku jako v příběhu. :)
Příběh byl předvídatelný, ale stejně jako Vánoční tábor byl originální. Hlavní postavy mi byly sympatické a hlavně mě bavila Emmie se svojí plánovací aplikací. :D
Opět oceňuji poslední stránky knížky, kde najdeme vánoční tipy a recepty. :)
Za mě #musthave knížka na Vánoce. :)

wendulka321
28.12.2021 3 z 5

Milý sladký vánoční příběh. Nadšená z něj nejsem, ale účel splnil.

jesterka.as
22.12.2021 5 z 5

Krásné vánočně pohodové čtení. Na toto období jak dělané. Knihu, teplou deku, sníh za oknem... Prostě pohoda :)

Ila1971
21.12.2021 4 z 5

Mile, pohodove vánoční čtení.Romantika,spousta světýlek,vůní a pohody.

bafuskyBaf
21.12.2021 5 z 5

To byla tak hezká a milá knížka s vánoční tématikou a samozřejmě s láskou...Myslím, že to nebude jediná přečtená knížka od této autorky.

Renike
16.12.2021 5 z 5

Co k tomu říct? Číst tuhle knihu o Vánocích bylo super. Vše tam bylo, co také ráda dělám během adventu. Jen mi ten Grant neseděl, kdo nemá rád Vánoce, u mě taky neprojde :)))

H.Anetka000
12.12.2021 5 z 5

Takove miloucke, nenarocne, vanocni cteni.:-)

tatafa
07.12.2021 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce je velice čtivě napsaný romantický příběh plný klišé a stereotypů a celý děj dokážete odhadnout již po přečtení několika prvních stránek.

Knížku lze doporučit všem, kteří si chtějí odpočinout u velice jednoduchého romantického příběhu o osudové lásce, nasát trochu vánoční atmosféry nebo se dozvědět více o tradicích amerických Vánoc.

Románu lze vytknout naprostou nereálnost vykreslené zápletky. Červená knihovna je sice charakteristická svými růžovými brýlemi a přehnaným optimismem, ale tato knížka je podle mne až příliš sladká a přehnaná. Osobně mi na příběhu vadilo, že zde bylo až moc Vánoc.

Knížku bych ohodnotila 3/5 a takto na úvod adventního času vřele doporučuji k přečtení. :)

Kekik
02.12.2021 4 z 5

Když nechám promluvit mé drsnější já, tak by názor na knihu zněl takto: Přeslazený, kýčovitý, nemožně vánoční příběh, v kterém je snad třetina knihy jen o popisech cukroví, stromků, světýlek, výzdob, výzdob, výzdob a... Výzdob.
Ale naštěstí ve mně převažuje romantická duše, a také ta část, která má Vánoce moc ráda, a tak když odhlédnu od té kýčovitosti, tak mohu s upřímností napsat, že se mi příběh líbil. Je to má druhá kniha od autorky, a líbila se mi více než Vánoční tábor. I když ta vánoční atmosféra je zobrazena až moc. Ale s tím jsem do toho šla. A že mě to navnadilo na Vánoce je také pravda. Takže vlastně kniha splnila svůj účel. Moc chválím za psího kamaráda.
A určitě bych ráda vyzdvihla obálky. Všechny knihy této autorky mají u nás nádherné obálky. Na další knihu se určitě chystám.
Líbí se mi, jak si autorka ke konci knihy udělala reklamu na sebe sama. Ještě v průběhu čtení jsem si říkala, že bych se konečně mohla podívat na film Vánoční princ, který na mě vyskakuje již druhým rokem na Netflixu. Po této vlastní autorčině reklamě se na něj určitě letos podívám. A ráda bych shlédla i další autorčiny filmy. Třeba se mi to někdy podaří.

gossipavlina
28.11.2021 2 z 5

Dočíst slaďárnu tohoto kalibru mě stálo dost úsilí. Ani nevím, proč jsem ji nezahodila hned v začátku . Jedno velké klišé, kdy téměř doslova od první stránky víte, jaký bude mít konec. Asi že je ten předvánoční čas, tak jsem víc trpělivá a vstřícná.
Hlavní hrdinka Emii nemohla být dospělá, protože to roznèžňování se nad každým světýlkem mi připadalo na úrovni malé, naivní holčičky.
Jenom doufám, že všechny vánočně laděné knihy nejsou stejné.....

Vánoce romantika

Karen Schaler