Vánoční hostina lady Osbaldestoneové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po smrti manžela lady Therese Osbaldestoneová strávila tři roky na cestách, až se nakonec rozhodla usadit na venkovském sídle Little Moseley v Hampshire. Ještě si sama nebyla jistá, zda se po smrti manžela diplomata a po životě plném vzrušení a zážitků rozhodla správně a nebude se mezi vesnickou komunitou nudit, když se jí na prahu objevila trojice malých vnoučat; dcera jí je svěřila do péče po dobu, než se uzdraví jejich otec. Therese se ocitla před náročným úkolem: děti dorazily bez vychovatelky a ona sama byla sice milující matka, ale o její vlastní děti se vždy staraly zástupy chův a domácích učitelů. Nebyla si jistá, jak děti zabavit, aby se jim nestýskalo a navíc aby si na pobyt u urozené babičky odnesly milé vzpomínky. Shodou okolností se ve vesnici záhadně ztratilo početné husí hejno, jež mělo všem místním rodinám zajistit vánoční hostinu. Vánoce bez husy byly nepřijatelná představa pro všechny, proto se Therese rozhodla zapojit děti do pátrání po osudu hejna. Při tom dobrodružství poznává místní lidské osudy a zvládá přitom dělat i dohazovačku, což je její celoživotní koníček. Zatímco se Therese daří úspěšně sbližovat krásnou slečnu Eugenii Fitzgibbonovou a zasmušilého samotáře lorda Christiana Longfellowa a současně zajistit dětem báječnou zábavu a dobrodružství, v pátrání po husím hejnu nedělá žádné pokroky. Vánoce se rychle blíží a málokdo věří, že se husy objeví včas, aby vesnice nepřišla o tradiční vánoční hody. Lady Therese Osbaldestoneová se na svém venkovském sídle opravdu nenudí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445451/vanocni-hostina-lady-osbaldestoneov-hyW-445451.jpg 4.147
Série

Lady Osbaldestoneová 1.

Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Baronet
Orig. název

Lady Osbaldestone's Christmas Goose, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Vánoční hostina lady Osbaldestoneové

Přidat komentář
havrmoni
20. března

Vánoční příběh jak má být. Laskavý, trochu humorný a plný lásky. Moc povedený příběh o lady O., přítelkyni rodiny Cynsterových.

Lka
27. února

Krásný dojemný příběh, který pohladí po duši nejen o Vánocích. Určitě se budu těšit na další pokračování ...


Kuci12
16. ledna

Trochu, jako anglický Kája Mařík a děti z Bullerbynu. Všechny postavy jsou kladné a když ne, po pár stránkách se napraví. Milé, nenáročné, ale bez překvapení.....ok jedině ty husy mě překvapily.

janasim
13. ledna

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové je milé čtení určené přesně pro čas vánoční. Pohodová, klidná romance. Hlavní zápletka a následné patrání bylo vtipné. Já jsem spokojená. Odpočinkové čtení béhem vánočních příprav.

Rodaw
07. ledna

VÁNOČNÍ HOSTINA LADY OSBALDESTONEOVÉ
Hodnocení Knihánkova: 3 ⭐
Pohodové vánoční čtení... :-) Upřímně se moc těším na to, až si letos, v roce 2021, přečtu druhý díl (a třeba vyjde/vyjdou ještě i další!). Na začátku knihy je uveden poměrně dlouhý seznam obyvatelů z vesničky, kde se příběh odehrává. To mi přišlo poměrně zbytečné, ale fajn... Samotná zápletka je trošku zvláštní (a nebo minimálně morbidní :D): ztratí se hejno hus a tudíž je ohrožena večeře... v tomto byl i konec takový morbidní :/ :D. Kniha je příjemná. Hezky a plynule se čte, je napsána tak noblesně. Příběh se odehrává na začátku 19. století a to bylo rozhodně jednou z největších předností knihy, moc se mi to líbilo... vznešená doba, kdy muži byli gentlemani a ženy dámy, prostě stará doba:). Děj byl jednoduchý, předvídatelný, ale byl. Spíš než vánoční atmosférou na mě kniha dýchla atmosférou "sousedskou" (komunita malého městečka, bohatí i chudí - ale tak nějak všichni táhnou - spolu - za jeden provaz). Vánoční tématicky bych tedy klidně ještě přidala více, třeba se dočkám v dalších dílech:). Takže tedy příjemné, odpočinkové a nenáročné čtení. Bylo to fajn. Nepřekvapí, nenadchne, neurazí :).
Více na mém YouTube :-).

Medasek
07. ledna

Hezká knížečka, vhodná pro navození vánoční nálady. Milá, úsměvná a jednoduchá.

eva.haf
05. ledna

Nenáročné čtení s vánoční atmosférou. Čekala jsem více anglického humoru...

monika0356
01. ledna

Milé!! Na Vánoce a svátky jako dělané.

1

Doporučujeme

Vévoda a já
Vévoda a já