Noc na Karlštejně

Koupit

Tato divadelní hra je zasazena do doby Karla IV. na právě vystavěný hrad Karlštejn, který se má stát místem klidu pro českého panovníka. To je však narušeno nejen příjezdem bavorského vévody, ale i porušením králova zákona, který zakazuje všem ženám přístup na hrad. V jedné noci se zde objevují nezávisle na sobě hned dvě ženy, neť purkrabího Alena a královna Alžběta.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2428/big_noc-na-karlstejne-09V-2428.jpg 3.8919

Kniha Noc na Karlštejně

Zuzanak4
06. prosince

Přečtěte si to. Je to nesmírně poetické a pěkné. Ten film jsem nikdy neměla ráda, ale tahle kniha je úplně jiná. Lepší, takže se vlastně bude líbit všem.

Anna 13
27. listopadu

Měla bych se stydět, když to pro mě bylo čtenářské utrpení?

Vlastně vůbec netuším, co k tomu napsat... Sama od sebe bych po této klasice nikdy nesáhla. To, že se bavit rozhodně nebudu, jsem poznala z již prvních pár stran.

Jazyk pana Vrchlického mě vnitřně nerozechvěl, byť jsem si po celou dobu uvědomovala jeho spisovatelský talent. Asi jsem byla vnitřně tak naštvaná, že se tím musím prokousávat, že jsem neměla sílu ocenit jeho nápaditost a zoufala si, kolik "vtipných" zápletek budu muset ještě přetrpět.

Dobře, tak už konečně vím, o čem je ta slavná Noc na Karlštejně... Ale už nikdy víc, prosím...

Bakana
11. listopadu

Příjemná záležitost, co pohladí po duši.
Zfilmovaná verze mi přijde ještě o něco vtipnější, ale i originál je skvostné dílo :-).
Přece jen ty ženské mají větší fortel, než chlapi. A je s nimi větší legrace, ovšem kromě těch dvou bazilišků Petra a Štěpána :-).

wendulka0502
06. listopadu

Co k tomu říct, film znám nazpaměť a tak jsem si chtěla přečíst i předlohu. A jako bonus splnit i jedno z témat čtenářské výzvy.

TerezaKlima
04. listopadu

Ač jsem se snažila začíst, styl psaní mě vůbec nebavil. Po knize jsem sáhla ze zvědavosti, jestli se podobá filmu.

annes
03. listopadu

Poprvé asi musím říct, že za mě film lešpší než kniha...

Ivka14

Každý zná film a proto jsem se rozhodla si tuhle knihu vybrat i k maturitní četbě. Jen k tomu chybí ty písničky a bylo by to už skoro jako film :)

Hakate

Noc na Karlštejně miluji jako filmové zpracování, potěšilo mě, když jsem narazila na knižní verzi. Nebylo to vyloženě špatné.