Noc na Karlštejně

Koupit

Tato divadelní hra je zasazena do doby Karla IV. na právě vystavěný hrad Karlštejn, který se má stát místem klidu pro českého panovníka. To je však narušeno nejen příjezdem bavorského vévody, ale i porušením králova zákona, který zakazuje všem ženám přístup na hrad. V jedné noci se zde objevují nezávisle na sobě hned dvě ženy, neť purkrabího Alena a královna Alžběta.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2428/noc-na-karlstejne-09V-2428.jpg 3.8784
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Tribun EU

Kniha Noc na Karlštejně

klaraj093

Ideální jako povinná četba .. Filmové zpracování mám raději.

xolee

Kniha se krásně a rychle čte. Vhodné jako nenáročné úsměvné čtení, ale i také k zamyšlení kdy Karel IV. popisuje svůj vztah k Čechům nebo pasáže o lásce...
Jako většina jsem viděla jako první film, takže jsem si podvědomě představovala Brodského, Brejchovou atd., film je pro mě dokonalý a i knížka se mi velice líbila.

Ran

Kniha se mi četla dobře. Líbil se mi autorův styl psaní a vyprávění. Postavy, které se v příběhu objevují jsou velmi dobře napsané.

floribar

Musím se přiznat, že se mi tady víc líbil film (ale to bude asi tím že jsem film viděla první a pak až četla knihu)

verka5083

Už jako malá holka jsem si velmi zamilovala film. A zrovna nedávno jsem si řekla, že bych se měla stydět, když jsem knihu ještě nečetla. Co nejrychleji jsem to musela napravit. A nelitovala jsem. Kniha je krásná, krásné a rychlé se čte. Jsou tam momenty, které mě pobavily. Určitě se k této knížce budu vracet.

Korsika

Naposloucháno jako audiokniha.(1956). Pro rozhlas upravila Věra Vaňková, hudba - Vilém Prokop Mlejnek, režie - Jiří Horčička. Čtou - Vladimír Brabec, Karel Pavlík, Jan Pivec, Václav Voska, Jiřina Petrovická, Bedřich Bobek, Artur Šviha, Waldemar Brochard, Eduard Kašpar, Jaroslav Průcha, Otomar Korbelář, Alena Kreuzmannová.

Byla jsem zvědavá, jak moc se liší filmová verze od své knižní předlohy a byla jsme mile překvapena. Jen bylo ze začátku obtížné zorientovat se v hlasech, jelikož jednotlivý hlasoví představitelé mají poměrně podobné zabarvení hlasu i intonaci. Jinak jsem si ale příběh užila, zasmála se a cítila se jako přímo na Karlštejně.

Magdalena5

Zjistila jsem, že po několikátém přečtení, shlédnutí filmu i divadelního představení ve zlínském divadle stále nemám zápis na databázi. Využila jsem tedy e-knih a opět se začetla. Pro mě dílko k neomrzení!

misatrix

Mile me překvapilo jak věrné je filmové zpracování své knižní předloze. Obyčejně se však stává, že pro filmové účely jsou některé scény vynechány. V tomto případě je tomu přesně naopak, do filmu byly přidány scény, které v knize nenajdete. První polovina knihy se čte hůře, avšak jak zápletka vrcholí, příběh získává na dynamičnosti a závěr se čte jedním dechem.

Vitka
Vitka