Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Kouzla milují žár mého těla Kouzla milují žár mého těla J. D. Robb (p)

Mám ráda první a čtvrtou autorku, takže jsem byla velmi potěšena, když jsem tuhle knihu objevila a rozhodně mě nezklamala.

To zvíře v něm To zvíře v něm Shelly Laurenston

Už při čtení anotace na zadní straně mi bylo jasné, že to bude pěkná blbost :o)
A taky jo, ale roztomilá :o) Ideální pro milovníky dlačích romancí, na deštivé odpoledne v posteli.

Bludičky Bludičky David Morrell

Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst. Určitě tomu nepomohlo, že jsem měla čas jen patnáct minut cestou do práce a pak jsem musela čtení na více než dva týdny přerušit. Každopádně když jsem konečně měla čas, vtáhlo mě to do děje přesně tak, jak to umí jen tenhle autor :o)
Trochu se to vymyká běžné tvorbě DM, je to mystické, tajemné a trochu děsivé. Určitě to stojí za přečtení.

30.11.-0001 5 z 5

Pohádkový svět nám trochu potemněl. Přestože mi příběh přijde trochu nevyvážený, shltla jsem no na na pár nadechnutí.

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Romantika říznutá fantasy. Nijak složitá zápletka (celou dobu tak nějak víte, jak to dopadne), vášnivá láska, oddané přátelství, čest... Překlad lepší, než u druhého dílu. Příjemné počtení. K anotaci bych dodala, že hlavní hrdinka se jmenuje Shay, ne Shaw.

30.11.-0001 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Zbytečně dlouhé. Některé pasáže a úseky bych zredukovala - občas se to trochu vleklo. Ředitelka Umbridgeová byla neskutečná, asi bych ji musela zaškrtit.
Na mém žebříčku oblíbenosti opět vedou Weasleyovic dvojčata :o)
Nelogické mi přišlo používání Veritaséra - proč ho před čtrnácti lety nepoužili na Smrtijedy, kteří se vymlouvali, že jednali pod vlivem kletby Imperius? Proč Harry nikdy dřív neviděl testrály, kteří tahali školní kočáry, když byl svědkem smrti svých rodičů? To autorka trochu nedomyslela.
SPOILER Nejlepší prvek v závěru je rozhodně oblouk, za kterým zmizel Sirius! KONEC SPOILERU
Dávám nedostatečnou překladateli - Sirius se skloňuje Siria, Siriem, Siriovi - ne Siriuse, Siriusem a Siriusovi - fuj!!!

30.11.-0001 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Neskutečně mě vytáčela Rita Holoubková a obvyklá nablblost všech okolo, kteří byli opět ochotní uvěřit každému blábolu, který si kdo vymyslel.

30.11.-0001 4 z 5

Občas nechápu, proč se vlastně Harry tak strašně těší do Bradavic, když se ho tam neustále pokouší něco nebo někdo zabít a je tam Snape, Filch a spol. Ve všech dílech, co jsem zatím přečetla mě nejvíc štvou nesmyslné tresty za hlouposti a ochota kohokoliv kromě Brumbála, uvěřit první debilní domněnce, která mu vytane na mysli. Nejsympatičtější z celé skrumáže postav jsou pro mě jednoznačně Weasleyovic dvojčata.

Poklad černého delfína Poklad černého delfína Jaroslav Foglar

Jedna z posledních, co jsem četla celou. Dál už mi připadaly všechny na jedno "brdo".

Nováček Bubáček píše deník Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Taková, zdá se mi netypická ptákovinka.

Modrá rokle Modrá rokle Jaroslav Foglar

Měli jsme jako kreslený seriál od Saudka - víc mi asi utkvěly obrázky a méně příběh.

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Asi nejslabší z celé trilogie, ale i tak dobré čtení.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Vontovky jsou podle mě to nejlepší, co Jestřáb napsal.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Rychlé šípy jsem coby dítko hltala z kreslených seriálů v sešitovém vydání, které jsme podědili po mamce. Všechny "vontovky" stojí za přečtení, ikdyž ostatní tvorba bratra Jestřába mě moc nebrala.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Tento útlý sešit mám ráda - byl jeden z prvních, který jsem přečetla a trochu se vymyká pro mě poněkud šablonovité tvorbě tohoto pána.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý rok ve škole rozhodně méně harmonický, než ten první. Divím se, že se netěšil na prázdniny - Dursleyovi sice děs, ale zase tolik mu o život neusilovali.

30.11.-0001

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Romantika střihnutá upírskou fantasy. Hanebný překlad - nejvíce mě dostala hláška, že zabezpečení domu bylo lepší, než u "Forta Noxe". Vývoj vztahů postav byl na mě trochu rychlý a málo uvěřitelný.
Ale čte se to celkem dobře, docela to "odsejpá" a kdo má rád zamilované knížky, určitě si přijde na své.

30.11.-0001 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nejsem z těch, kteří by na ní vyrůstali - na to přeci jen vyšla moc pozdě. Ale má to spád, kouzlo a fantazii - nedivím se, že vzbudila takovou mánii.

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Na Noční klub to nemá, ale autorův styl zachován a možná i trochu graduje.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Pěkné, svižné, vtipné a morbidní pokračování rozvyprávěného příběhu. Chtěla bych takového Kocoura :o)