Bludičky

Bludičky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25223/bludicky-25223.jpg 4 109 12

Policejní seržant Daniel Page se vydá po stopách své nezvěstné manželky. Zavedou ho až do texaského městečka, kde se každý večer zjevují nad krajinou tajemná světla. Na místě seržant znepokojeně zjistí, že nestojí jen před úkolem zachránit od jejich neblahých účinků svou ženu, ale že o jejich podivnou ničivou sílu projevily zájem i speciální vojenské výzkumné laboratoře.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Alpress

The Shimmer , 2009

danny_21
26.04.2021 3 z 5

Autor hustokrutěpřísného Johnyho R. a jeho příspěvek do žánru sci-fi nedopadl úplně podle očekávání, tak jak slibovala anotace, přeci jen jsme od Morrela zvyklí na jinou tématiku, kterou má zmákou. Musím říct, že jsem se nedokázal pořádně začíst a naladit se na auru tajností kolem záhadných světel, které dokáží zhmotnit lidské touhy jak positivní, tak negativní, stejně jako jsem i přistupoval k hlavním postavám, jejich osudy a bádání v Novém Mexiku mi byly tak nějak lhostejné. Tak příště Davide zase do obvyklých vod, víc než lepší průměr z toho nevykouzlím - 60 %

jprst
15.09.2019 5 z 5

Trochu jiný Morrell, ale opět dobrý, za přečtení rozhodně stojí.

evka66
24.01.2018 5 z 5

David Morrell nejoblíbenější spisovatel.Mam od něj hodně knih a rada se k němu vracím.Jeho knihy jsou plné napětí.

hana4834
16.01.2018 4 z 5

skvělí příběh dopředu se dá jen těžko odhadnout jak bude pokračovat

raty
21.08.2017 4 z 5

Zvláštní ale velmi dobře propracovaný námět, připomínající konspirační teorii. David Morrell umí překvapit a zaujmout.

Prateri
22.10.2016 3 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, původně jsem myslela, že to vzdám, pak jsem koukla na komentáře a ty dobré mě donutily číst dále, ale stejně to byla muka. Asi je to tím, jakmile se v knize objeví vojenská levárna a tajní agenti, tak dostávám kopřivku. Světýlka mi nevadila.

macekd
04.05.2014 4 z 5

Tento autor mne prostě nezklame nikdy, kdo chce napínavý thriller od začátku do konce, ať neváhá.

Val
28.07.2013 5 z 5

Za posledních pár měsíců rozhodně nejrychleji přečtená kniha - 4 dny. Určitě to není jen o tom, že jsem měla na čtení dost času. Ani si nemyslím, že to není typická morrellovka. Morrell se vždy vyloženě zakousne do tématu o kterém je schopen do detailu zjistit i nezjistitelné a pak napíše bravurní knihu. Podle mě nic nenechá náhodě. Kniha byla dostatečně tajemná, dle mého i dostatečně drsná a co se mi na autorovi moc líbí je závěrečné osvětlení - co ho zaujalo, proč to napsal, kam kvůli tomu jel .... apod. Dle mého luxusní.... Smekám ...

čef
15.08.2012 5 z 5

Kniha se dobře čte, námět je trochu sci-fi, zajímavá je návaznost na reálné události. Děj má spád, závěr je částečně otevřený. Celkově hodnotím pozitivně.

OT-PI
27.07.2012 2 z 5

Snad jediná Morrellova kniha která mě příliš nebavila. Opravdu to není "klasický " Morrell.

astarte
22.07.2012 3 z 5

Kniha není zase až tak špatná, ale od Morrella jsem čekala něco jiného. Když si půjčuji jeho knihy, mám chuť na něco "drsného", což jsem v této knize postrádala. Určitě jsem již od autora četla lepší knihy.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst. Určitě tomu nepomohlo, že jsem měla čas jen patnáct minut cestou do práce a pak jsem musela čtení na více než dva týdny přerušit. Každopádně když jsem konečně měla čas, vtáhlo mě to do děje přesně tak, jak to umí jen tenhle autor :o)
Trochu se to vymyká běžné tvorbě DM, je to mystické, tajemné a trochu děsivé. Určitě to stojí za přečtení.