Záhada hlavolamu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury. -- by Giro Osmé vydání. V roce 2005 dotisk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248/zahada-hlavolamu-248.jpg 4.72159

Stínadelská trilogie 1.

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Olympia

Záhada hlavolamu, 1941

Kniha Záhada hlavolamu

Aleh

Nedávno jsem sledovala nesčetněkrát opakované televizní zpracování této klasiky o pražské čtvrti Stínadla a nestárnoucím hlavolamu v podobě ježka v kleci. Kdo to (z mé generace) nečetl nebo alespoň neviděl v televizi, ten jako by nebyl. Na atraktivitě vyprávění přidává i pochmurná atmosféra doby, v níž Záhada hlavolamu vznikala, v televizi umocněná skvělým zpracováním, úspěšným provedením a nezapomenutelným obsazením všech rolí. Je to úžasná příležitost k návratu do doby našeho dětství.

Christien

Knížka je prostě božská.❤️❤️❤️

MilanCFC

Klasika všech klasik. Ba přímo fenomén mezi kluky. Foglarovi se až neuvěřitelným způsobem podařilo zachytit a dát na papír tajuplnou atmosféru kolem Stínadel, o kterých se snad nepřestane nikdy číst. A byl opravdový zážitek projít si v Praze jejich údajnou lokaci.

Halt468

Krásná kniha doporučuji.

Sedma81

Skvela klasika.

rodak

Opět jsem podnikl výlet do dětských let.S nádherným již devátým vydáním této knihy.K těmto příběhům se občasně vracím a budu vracet.

PetrCepek
18.12.2019

Mám úplně první vydání. Nedám!

pavels36
07.12.2019

Prostě klasika české dobrodružné scény. I po 20 letech si rád přečtu knihy od pana Foglara. Škoda jen že dnešní čeští spisovatelé nejdou v podobném duchu a stopách