Záhada hlavolamu

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury. -- by Giro Osmé vydání. V roce 2005 dotisk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248/zahada-hlavolamu-248.jpg 4.72159
Série

Stínadelská trilogie 1.

Žánr
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Olympia
Orig. název

Záhada hlavolamu, 1941

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (171)

Kniha Záhada hlavolamu

Přidat komentář
Aleh
26. února

Nedávno jsem sledovala nesčetněkrát opakované televizní zpracování této klasiky o pražské čtvrti Stínadla a nestárnoucím hlavolamu v podobě ježka v kleci. Kdo to (z mé generace) nečetl nebo alespoň neviděl v televizi, ten jako by nebyl. Na atraktivitě vyprávění přidává i pochmurná atmosféra doby, v níž Záhada hlavolamu vznikala, v televizi umocněná skvělým zpracováním, úspěšným provedením a nezapomenutelným obsazením všech rolí. Je to úžasná příležitost k návratu do doby našeho dětství.

Christien
09. února

Knížka je prostě božská.❤️❤️❤️

MilanCFC
07. února

Klasika všech klasik. Ba přímo fenomén mezi kluky. Foglarovi se až neuvěřitelným způsobem podařilo zachytit a dát na papír tajuplnou atmosféru kolem Stínadel, o kterých se snad nepřestane nikdy číst. A byl opravdový zážitek projít si v Praze jejich údajnou lokaci.

Halt468
05. února

Krásná kniha doporučuji.

Sedma81
13. ledna

Skvela klasika.

rodak
07. ledna

Opět jsem podnikl výlet do dětských let.S nádherným již devátým vydáním této knihy.K těmto příběhům se občasně vracím a budu vracet.

PetrCepek
18.12.2019

Mám úplně první vydání. Nedám!

pavels36
07.12.2019

Prostě klasika české dobrodružné scény. I po 20 letech si rád přečtu knihy od pana Foglara. Škoda jen že dnešní čeští spisovatelé nejdou v podobném duchu a stopách

1 ...