Záhada hlavolamu

Hlavní roli v knize hraje chlapecký klub Rychlé šípy, již dříve čtenářům známý z komiksů. Foglar v knize poprvé představuje záhadnou čtvrť Stínadla a organizaci Vontů, hlavolam zvaný „ježek v kleci“ a ztraceného vynálezce Jana Tleskače, motivy později využité v dalších knihách, které se následně staly téměř kultovní součástí české kultury. -- by Giro Osmé vydání. V roce 2005 dotisk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248/zahada-hlavolamu-248.jpg 4.72507

Kniha Záhada hlavolamu

Mája777

Vrátila jsem se do dětství. Tenkrát jsem četla s baterkou pod peřinou a strašně moc jsem příběhy Rychlých šípů prožívala. No a dnes. Už nečtu pod peřinou a potají, ale tyto knihy mají stále své kouzlo a pan Foglar dokázal, že se k nim stále vracíme a se zatajeným dechem čteme stále :).
(18. 4. 22 - 8 380 - 20)

Mistři

.....prostě legenda...

ivoiro

To byl nádherný návrat do mladosti.

Jerry H

Ani nevím, co dodat. Příběh party kluků ze staré Prahy, kteří jsou na stopě něčemu v té době velkého. Mě hlavně zaujala ta čtivost, napínavost, lidskost a de facto i jednoduchost a stejně to má i po tolika letech náboj. Bez jediného sprostého slova, bez cizího slova, tak nějak v duchu česti, svornosti, bratrství a fair play. Takové to: přijít ze školy, udělat úkoly, hodit tašku do kouta a jít za dobrodrůžem. Krásná to doba :-)

OldaB

Pořád skvělé. Četl jsem po hodně letech, takže jsem si děj hezky oživil. Ten příjemně ubíhá, postavy v podstatě ikonické. Foglar mistrně mixuje napětí, kamarádství, ale i humorné situace.

Ketrin.TR

Tohle je prostě základ každé knihovny! Ač holka, tak příběhy Rychlých Šípů jsem doslova žrala a jako puberťačka jsem je četla pořád dokola. Tajemný příběh záhadného hlavolamu a jeho strůjce na vás dýchá krásnou, až děsivou, atmosférou a vy si přejete jediné; patřit do té party správných kluků, sedávat s nimi v klubovně, pobíhat po ztemnělých uličkách Stínadel a zažívat všechny ty útěky pryč od reality všedního dne.

Pytlík

Nejlepší Foglarova kniha. Četl jsem ji poprvé v 11 letech, totálně mě to zasáhlo a taky asi pro další život dost ovlivnilo. Stínadla jsou zde ještě záhadná a nebezpečná, děj komplikovanější než v jiných foglarovkách, zároveň ale logický a uvěřitelný (samozřejmě až na to létající kolo).

sulovanela

Fantastická kniha. Příběh jsem četla kdysi jako dítě a jsem ráda, že jsem se díky této výzvě ke knize znovu dostala. Je to tajemný příběh, který má spád a i teď jako dospělá jsem ho četla jedním dechem.