Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Androidova pomsta Androidova pomsta Jean-Pierre Garen (p)

Krátké čtivé příběhy - trochu šablonovité, ale hezky to odsejpá.

30.11.-0001 5 z 5

Sloup ohně a jiné příběhy Sloup ohně a jiné příběhy Ray Bradbury (p)

Nejlepší a rozhodně vybočující povídkou je Kosa. Běhal mi při ní mráz po zádech, hlavně v závěru. Přečtěte si!

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Po přečtení lesa mytág jsem tak nějak čekala, že další knihy budou pokračováním příběhu jeho postav, ale nestalo se tak. Celé se to točí kolem Ryhopského lesa, ale už to není takové.

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Mystické věci, ukrývající se ve skulinách současnosti je téma, které mě hodně oslovuje. Ryhopský les se nachází v dnešní Anglii a má zvláštní vlastnosti. Uvnitř je mnohem větší, než zvnějšku a není snadné se do něj dostat. Žijí v něm Mytága, zhmotnění mýtů od těch nejstarších až po dnešek.
Tahle kniha je nejlepší z celé série.

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Znečištění, něco jako drogová závislost a lidská slabost. Skvělá kniha.

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Asi nejslabší počin dílny S/R. Tentokrát si zahráváme s virem.

30.11.-0001 3 z 5

Výbuch Výbuch Thomas N. Scortia

Zajímavé je, že zmíněný tunel se staví proto, že letecká doprava je ochromena blíže neurčenou katastrofou a lidé se tedy létat bojí - nepřipomíná Vám to něco?

Ponorka Ponorka Thomas N. Scortia

Špatně vymyšlené, utajené cvičení v kombinaci s hloupostí, chamtivostí a arogancí - typické pro autory fyzika a novináře.

Prométheus v plamenech Prométheus v plamenech Thomas N. Scortia

Že autoři Skleněného pekla napsali ještě další čtyři knihy jsem se dozvěděla od kolegy asi před čtyřmi lety (SP jsem četla před třinácti :o)) a hned mi také Prométhea půjčil. Opět přehlídka lidské chamtivosti, arogance a hlouposti. Na druhé straně jejich oběti - nejdojemnější byla stařenka s holubem v ruce, následně umírající na ozáření. Pánové autoři si zaslouží metál.

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Film je opravdu hezčí - jednodušší. Hezcí herci a spousta složitých, nedějotvorných scén vypuštěna.

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Asi nejlepší z pětice knih, kterou tito dva pánové společně napsali. Líbí se mi jejich styl sledování jednotlivých vláken příběhu a následné postupné spojování vláken dohromady. Vylíčení postupu požáru jako živé bytosti je skvělé. Nejdříve jsem viděla (před mnoha lety) film a při svém pobytu v nemocnici (také již před mnoha lety) jsem v knihovničce oddělení našla i knihu. Shltla jsem ji na posezení.

Černá planeta / Nemesis z hvězd Černá planeta / Nemesis z hvězd Hans Kneifel

Z černé planety si nepamatuji skoro nic. Za to nemesis z hvězd mi utkvěl v hlavě velmi dobře. Nádhera, skvělé, rozhodně si přečtěte.

Duna Duna Frank Herbert

Není to jednoduché čtení, ale stojí to za to. Jedna z knih, které na mě zanechaly hluboký dojem.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Mazaně napsané pokračování, kdy vypravěčem je syn hlavního hrdiny předchozího příběhu a časově je to umístěno o 20 let později. Takže je vlastně dokonale logické, že to není napsané úplně stejným stylem.
Opět pěkně vylíčené děsivé stránky lidstva tváří v tvář silné evoluční konkurenci.

30.11.-0001 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá kniha, trochu zamyšlení nad lidstvem a jeho dominancí. Hodně jsem se bála volného pokračování jménem Noc trifidů, ale je to napsané mazaně - z pohledu syna hlavního hrdiny a časově o 20 let později, takže změna stylu je vlastně logická a žádoucí.

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Fantastická věc, četla jsem už několikrát. Paralela mezi absolutním zlem a nacisty. Děsivé věci, které se dějí v Pevnosti. Opravdu člověku běhá mráz po zádech. Nejsem příznivec hororů, ale tohle je kniha s velkým K. Rozhodně ale nedoporučuji podívat se na film. Je z roku 1983, takže ubohé triky bych mu odpustila, ale to, že překopali a zprasili tak úžasnou knihu, tedy ne!

Dračí skok Dračí skok Anne McCaffrey

Celou sérii mám hrozně ráda - je to možná trochu pro děti, ale opravdu nááádherné.

Acorna Acorna Anne McCaffrey

Zajímavé, tuhle knihu jsem četla již před velmi dlouhou dobou a ačkoliv mám ráda sérii o dračích jezdcích, nikdy jsem si tuhle knihu s autorkou nespojila (pamatovat si autory knih je pro mě trochu problém :o))

Osud trpaslíků Osud trpaslíků Markus Heitz

Je fajn, že autor nesklouzl k "nesmyslně Happy" endům a že ani hlavní hrdina nemusí být klaďas nad klaďasy, ale co je moc, to je moc.

30.11.-0001 2 z 5

Pomsta trpaslíků Pomsta trpaslíků Markus Heitz

Trochu nastavená kaše a těžení z úspěchu té první.

30.11.-0001 3 z 5