Válka s mnohozvířetem

Kniha Válka s mnohozvířetem

heavy66

Žádné sci-fi! Žil jsem v Severních Čechách 20 let, před vydáním této knihy, a podobné matérie jsem viděl na vlastní oči.
Žádné sci-fi, ale společenský román o tom, jak devastace krajiny devastuje nitro člověka, o závislosti, lhostejnosti a poživačnosti!
Máte-li tuto knihu doma, hlídejte ji, jak oko v hlavě. V současné době zaměřené na korektnost a "správné" barvy, vyjde příště Válka s mnohozvířetem leda v samizdatu.

helena8303

Když jsem tu knihu otvírala, bylo mi smutno. Věděla jsem, že Milence a vrahy Páral už nepřekoná.
Námět výborný, nemá to chybu, ale...
Páral vystřílel všechnu munici v jedné knize a v těch následujících už jenom paběrkuje.
Prostě si nedokázal nechat nic “ na pak”.
( Kdyby to napsal kdokoli jiný, asi bych hýkala blahem. Tenhle autor nasadil látku moc, moc vysoko. Tak trochu snad i k vlastní škodě. )

gabice4

Díky této knize jsem ve čtrnácti letech začala číst (hlavně sci-fi). No, musím říct, že po několika letech z knihy nejsem moc nadšená. Asi bylo v mládí více fantazie..

Parwana
10.05.2021odpad!

(+ SPOILER) Nějak mě to nenadchlo, tak jsem po několika stranách odložila. Vztahová sci-fi fantasy z Mostu, kde z nebe prší cosi hnusného hnědého a každý to vesele dělá s každým.

Elea
28.12.2020

V současné době už klasická páralovka, která především hodně kriticky řeší mezilidské vztahy.

slaska77
23.06.2020

Zajímavá sci-fi, která byla před lety mým velkým poprvé, nejen prvním setkáním s tímto žánrem, ale i první knihou čtenou na mobilu, z dnešního pohledu zcela nepochopitelném displayi staré nokie o úhlopříčce asi 2 palce.... a takhle jsme ještě před pár lety žili. Je to jen 10 let, co bude za další? Na těchto sci-fi podobně jako třeba později čtené Válce s mloky, se mi líbí, že snad nestárnou.

parvitas
13.02.2020

Ekologická katastrofa, kde padajú z neba hnusné chuchvalce čohosi, nejakej hmoty, ktorá rastie a požiera odpad a živí sa ním... no a do toho mimomanželské a manželské problémy. Každý s každým... A ľudia sa musia "očistiť", aby porazili toto "mnohozviera". Prvá časť je zaujímavá, resp. začiatok, ale ku koncu ma to prestávalo baviť.

petr_
27.01.2020

Jako ve většině Páralových knih, hrdinové bojují se všedností, která se jim dostala pod kůži, aniž to vědí. Žijeme v totalitě, ve světe se zničeným prostředím a jen okrajově víme, že to není v pořádku. Začneme s tím bojovat, něčeho dosáhneme, ale zjistíme, že zlo nevymizelo, ale projevuje se v jiné podobě a ještě horší. Můžeme jenom přemýšlet, jestli někdy lidé dostanou dost rozumu, aby svoje problémy vyřešili správným a účinným způsobem.