Milenci a vrazi

Koupit

Román zachycuje životní osudy zaměstnanců ústeckého průmyslového závodu Kotex.
2. vydání (po dvaceti letech) je doplněno doslovem PhDr. Miloše Podhorského, který je vlastně recenzí na Párala a jeho dílo.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94117/milenci-a-vrazi-94117.jpg 4338
Romány, Literatura česká
Vydáno, Melantrich

Kniha Milenci a vrazi

Bibionyka

Tahle kniha se Páralovi opravdu povedla, dle mého názoru jeho nejlepší. Líbí si mi zde i střídaní vypravěče a formy vyprávění, což mi v některých jiných dílech většinou vadí.

Radka1911

Můj nejoblíbenější Páralův román. Jako mladá holka jsem ve své tehdejší naivitě jeho díla moc nevyhledávala, s odstupem času v nich nacházím něco jiného než tehdy. Bylo to i moje mládí.

Kuža007

Zajímavá a asi nejlepší kniha Vladimíra Párala.

Asterixxka
16.09.2019

Četla jsem na střední - moc mě nenadchlo, četla jsem cca v 25 - bavilo mě moc, už teď se těším, až se třeba ve 40 začtu znovu a uvidím to pohledem zase té jiné generace! Aneb v každém věku lze knihu vnímat z jiného úhlu pohledu - a to je geniální!

ArwenAragorn
12.06.2019

Páral mě nikdy moc nebral, četla jsem ho spíš v době, když vycházelo málo knih a stály se na ně fronty. Ale tahle se mi docela líbila.

Dimas
11.06.2019

Tohle mě bavilo stejně jako před lety, nejspíš pro tu opravdovost...

SSTknihy
07.11.2018

Jsou červení a modří. Ti červení mají všechno, jsou na vrcholu, jsou bohatí, mají krásné domy, užívají si života. Muži jsou úspěšní, ženy krásné. Alespoň tak to vidí ti dole – modří. Ti, kteří nemají nic, jen sami sebe, své sny, touhy a ambice. A tak se ti modří snaží dostat na pozice těch červených, aniž by tušili, že vrchol, na který se šplhají je plný nudy, zoufalství, kompromisů, vyhoření, stesků po dávných časech a neschopnosti něco změnit. Když to modří konečně pochopí, je už bohužel pozdě, už jsou oni sami těmi červenými. A ze samého nicotného dna se k nim derou noví modří...
Můj rozhodně nejoblíbenější Páralův román, skvěle propracovaný, výborné charaktery. Doba a prostředí možná poněkud zastaralé, ale jinak se na tom koloběhu nic moc nezměnilo.

Damato
30.10.2018

Možná se ani nedivím, že mladší generace Páralovi nerozumí - kdo tu dobu nezažil, neumí si představit, jak pravdivě ten tehdejší život vykresluje do nejmenších detailů. Když jsem jako malá holka jezdívala o prázdninách na výlet na Větruši, bylo to tam zaostalé, ponuré, takové "papundeklové " - přesně tak, jak to Páral umí popsat. Kdo si pamatuje doby, kdy i "vesničtí papaláši" ale totálně přehlíželi cokoli dělnického ví, jak pravdivě je tahle doba popsána . A že tam byly pěkný podrazy a křivárny, to víme všichni. Teď se dějí , pravda, taky a pořádný křivárny, ale přeci jen- není nám o fous lépe?

Potížistka
Potížistka