Milenci a vrazi

Koupit

Román zachycuje životní osudy zaměstnanců ústeckého průmyslového závodu Kotex.
2. vydání (po dvaceti letech) je doplněno doslovem PhDr. Miloše Podhorského, který je vlastně recenzí na Párala a jeho dílo.

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94117/milenci-a-vrazi-94117.jpg 4307
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Melantrich

Kniha Milenci a vrazi

SSTknihy
07.11.2018

Jsou červení a modří. Ti červení mají všechno, jsou na vrcholu, jsou bohatí, mají krásné domy, užívají si života. Muži jsou úspěšní, ženy krásné. Alespoň tak to vidí ti dole – modří. Ti, kteří nemají nic, jen sami sebe, své sny, touhy a ambice. A tak se ti modří snaží dostat na pozice těch červených, aniž by tušili, že vrchol, na který se šplhají je plný nudy, zoufalství, kompromisů, vyhoření, stesků po dávných časech a neschopnosti něco změnit. Když to modří konečně pochopí, je už bohužel pozdě, už jsou oni sami těmi červenými. A ze samého nicotného dna se k nim derou noví modří...
Můj rozhodně nejoblíbenější Páralův román, skvěle propracovaný, výborné charaktery. Doba a prostředí možná poněkud zastaralé, ale jinak se na tom koloběhu nic moc nezměnilo.

Damato
30.10.2018

Možná se ani nedivím, že mladší generace Páralovi nerozumí - kdo tu dobu nezažil, neumí si představit, jak pravdivě ten tehdejší život vykresluje do nejmenších detailů. Když jsem jako malá holka jezdívala o prázdninách na výlet na Větruši, bylo to tam zaostalé, ponuré, takové "papundeklové " - přesně tak, jak to Páral umí popsat. Kdo si pamatuje doby, kdy i "vesničtí papaláši" ale totálně přehlíželi cokoli dělnického ví, jak pravdivě je tahle doba popsána . A že tam byly pěkný podrazy a křivárny, to víme všichni. Teď se dějí , pravda, taky a pořádný křivárny, ale přeci jen- není nám o fous lépe?

lapagerie
26.09.2018

Milenci a vrazi mě baví. I tak malý prostor, jako je jeden dům, poskytuje množství nejrůznějších osudů a povah. Od rodiny vedoucího pracovníka Gráfa, žijící v "luxusu" a přesto nespokojené, až po protřelou Maddu, využívající každou příležitost k získání toho, co zrovna chce. Démonický Alex, andělský Julda, snaživý Bořek, manželé, marně se snažící získat "byt pro Tušla" a další figurky vás provedou svými životy. Postupně se mění pod vlivem zkušeností, někd velmi tvrdých.
Milenci a vrazi jsou prostě top.

zluk
23.08.2018

Zajímavě načrtnuté charaktery, které nenudí. Občas se mihne něco k zamyšlení. Páral má svůj nezaměnitelný styl.

los
10.07.2018

opět Páralova nápaditá kompozice
uchvátil mne závěr, v němž se umocní paralela osobního a globálního prostoru, intimních lidských vztahů s politickým obrazem světa
pro mne nejlepší Páral

Irena150
17.05.2018

Vašeň, nenávist.... na začátku vztahy, láska, sex.... na konci smutek

Sídlištník
22.03.2018

Podle mého názoru, nejlepší Páralův román, doporučuji.

HoyaCarnossa
05.10.2017

Že by byla kniha špatná, to nemůžu říct. Ale že by byla dobrá?
Hezky se četla, občas byla lehce nudná, zdlouhavá. Lehce depresivní. Ale na druhou stranu, krásně popsala to, jak to bylo. A tak to má být.