Skleněné peklo

Skleněné peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15594/bmid_sklenene-peklo-jNq-15594.jpg 5 375 70

Katastrofy série

Román o požáru mrakodrapu je nejen dramatickým líčením osudů lidí, ale i zároveň kritikou praktik soukromých stavebních společností. Autoři se snaží zaostřit varovně kritický pohled na některé zneklidňující jevy soudobého života Ameriky. Pro tento cíl zpracovávají množství dokumentačního materiálu. Chtějí ukázat, co vše se může přihodit, když stavební společnost zanedbá bezpečnostní předpisy. Spolu s dramatickým líčením požáru mrakodrapu sledujeme i osudy lidí propojených s existencí budovy.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Svoboda

The Glass Inferno , 1974

baji42
13.03.2024 5 z 5

Vynikající román, četla jsem 2x a 2x viděla také filmovou podobu. Ani po létech neztratilo dílo nic ze své kvality. 100% a doporučuji!!!

Rapeh
21.12.2023 5 z 5

Klasika která je skvělá. Výborně popsány boj s ohněm. Nevím jestli je lepší film nebo kniha

Olous1
04.12.2023 5 z 5

Tady snad ani není co dodat, skvělá kniha. Film ještě lepší. Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a samozřejmě zdobí mou velkou knihovnu.100%.

Jiho226
01.11.2023 5 z 5

Skvělá klasika, výborně zpracované téma boje s živlem, napínavé a poutavé čtení.

maryska09
21.10.2023 5 z 5

Dnes už klasika, která nic neztrácí na kvalitě. Perfektně vylíčená situace vzniku požáru i následného boje s šelmou, která požírá vše na co přijde. Doporučuji všem

Zemlja
08.10.2023 4 z 5

Napínavé čtení. Hrdinství některých postav, lidé proti živlu. Klasika.

Radimka
30.09.2023 4 z 5

Svého času pecka. Román o požáru mrakodrapu a osudech lidí, kterých se to dotklo. Četla jsem už dávno, nevím, jak bych se tvářila dneska při takové záplavě akčních knih.

Timkim
30.09.2023 4 z 5

No panečku, to byla zase pecka. Asi nemusím už psát, že film jsem neviděl, proč já tu televizi mám...???
Začátek je poměrně pomalý a všechny postavy se musí náležitě představit, aby jste si aspoň jednu oblíbili. Střed je jako naskočit na rozjetý vlak a velice mě to bavilo, především srovnání požáru se šelmou. No a konec.....autorům evidentně trochu docházel dech, stejně jako šelmě obživa. Suma sumárum, happyend tam byl, většina přežila, poučení ze změny plánu, snížení a šetření za každou cenu taky....těch 90% si zaslouží.

Lele61
16.07.2023 5 z 5

Napínavý thriller o hašení požáru mnohopatrového mrakodrapu je typickým příkladem výborně napsaného katastrofického románu, který zároveň kritizuje nekvalitní způsoby práce stavebních firem. Je dobře znám i z filmového zpracování.

Kabuky
01.07.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

Janizoun
05.06.2023 5 z 5

Je to hodně dávno co jsem viděla film, líbil se mi. Knihu jsem objevila v knihobudce, četla jsem jí teď poprvé a kniha u mě opět vede. Pro mě nyní jedna z nejlepších katastrofických knih, co jsem četla. Všem doporučuji.

Filatov
11.05.2023 4 z 5

Dlouho to vypadalo, že půjdu na pět hvězd, ale v polovině se situace otočila. Zpočátku mě bavilo, jak se oheň začíná šířit a jeho připodobnění k šelmě. Poznával jsem všechny postavy děje, ale nakonec už jsem dočítal ze setrvačnosti i když asi i kvůli tomu, že závěr znám z filmu. Postav bylo mnoho, občas jsem se ztrácel kdo je kdo.

heavy66
18.03.2023 5 z 5

Dokonale popsaná katastrofa požárem zasažené výškové budovy! Poprvé jsem román četl, jako hoch školou povinný. Pamatuji se, že jsem se nemohl od čtení odtrhnout.
Vidím-li ve zprávách podobný případ, vzpomenu na Steva McQueena, Paula Newmana, a bezejmenné hrdiny z hasičských sborů, kteří musí jít tam, odkud se ostatní lidé snaží uniknout!

jarin58
28.02.2022 4 z 5

Dobře napsané,lepší než filmové zpracování.

knihovnička007
07.02.2022 4 z 5

Líbila se mi. Více v rezenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Hodnotím velice kladně. Mám ráda tenhle druh literatury. Je to napínavé, jsou propracované postavy, jejich myšlení a názory na věc. Katastrofický scénář z pohledu různě postavených lidí, zákoutí mrakodrapu, skrytá místa a lidská nedokonalost a touha po mamonu, vedoucí k požáru a lidským obětem.

MíšaS.
14.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Film je samozřejmě vizuální záležitostí, kdežto v knize dostane více odborných údajů, ale mě to nevadilo. Také se mi líbil text z pohledu ohně.
Poseidon a Skleňák jsou dvě místa, kde bych se fakt nechtěla ocitnout, takže předposlední knížka ČV 21 :D :D .

Monika1717
25.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha o požáru v mrakodrapu. Stavební firmy se chtějí ukázat - dům je špatně vyprojektovaný, stavba je ošizená, bezpečnostní opatření nikoho nezajímají. Ale jen do té doby než začne hořet a dojde ke katastrofě, při níž lidé umírají v plamenech.

ninano
11.12.2020 5 z 5

Výborná katastrofická kniha, která se dočkala i neméně kvalitní filmové podoby.

Jack Bauer
08.11.2020 5 z 5

První kniha těchto autorů, kterou jsem zhltnul jak malinu. Krásně propracované, detailně popsané, neskutečně napínavé, nervy drásající zážitek z knihy si pamatuji dodnes. Rovněž tak je skvělý film, ale kniha je vždy lepší.

boj o přežití zfilmováno požáry

Autoři knihy

Thomas N. Scortia