Skleněné peklo

Skleněné peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15594/bmid_sklenene-peklo-jNq-15594.jpg 5 375 70

Katastrofy série

Román o požáru mrakodrapu je nejen dramatickým líčením osudů lidí, ale i zároveň kritikou praktik soukromých stavebních společností. Autoři se snaží zaostřit varovně kritický pohled na některé zneklidňující jevy soudobého života Ameriky. Pro tento cíl zpracovávají množství dokumentačního materiálu. Chtějí ukázat, co vše se může přihodit, když stavební společnost zanedbá bezpečnostní předpisy. Spolu s dramatickým líčením požáru mrakodrapu sledujeme i osudy lidí propojených s existencí budovy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Svoboda

The Glass Inferno , 1974

Richie1
21.04.2014 5 z 5

Moje první kniha od autorské dvojice mě hned napoprvé nesmírně bavila a udržovala v napětí. Později jsem knihu četl ještě dvakrát a vždy jsem si četbu užíval.
Popis požáru mrakodrapu od jeho nenápadného vzniku až po běsnící a všeničící živel, se kterým požárníci marně bojují, je natolik sugestivní, že čtenáře postupně vtáhne do děje a nepustí ho až do konce. Osudy lidí uvězněných nad smrtelně nebezpečným ohněm jsem prožíval, jako bych byl s nimi. Skleněné peklo doporučuji prožít (= přečíst :-) každému.
17.5.2015 - přečteno počtvrté.

aychend
14.06.2013 5 z 5

Vynikající kniha, díky které budete ještě hodně dlouho přemýšlet nad jejím obsahem a možná se budete i bezpečněji chovat v blízkosti ohně. Hlavně vám nabízí obrovskou spoustu zajímavých lidí všech možných profesí a povah s jejich osobními osudy... Nejednou mě zamrazilo v zádech a přiznejte se, komu z vás zůstalo oko suché na konci, když jeden z hasičů vešel do haly a prohlásil: "Kluci, koukejte, kdo se potuloval po pětatřicátým patře!"

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Velmi napínavá kniha, která popisuje, že z hořícího mrakodrapu se fakt nemáte moc šancí dostat.

yfire
04.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Pracuju jako hasič a musím uznat, že od reálu moc rozdílu není (až na to, že jsem takový oheň naštěstí nezažil). Původní povolání autorů se nezapře při popisu té spousty fyzikálních i chemických jevů.

Ikkju
19.06.2012 5 z 5

Nejvíc mě dostala pasáž, kdy se oheň rodil z jiskřičky v kousku pucvole. Dokonce tak, že jsem zbytek dětství zasvětil pyromanství, naštěstí pro mě i pro okolí však s žádnými vážnějšími následky x).

jprst
03.04.2012 4 z 5

Přes tuto knihu vedla moje cesta k četbě katastrofického žánru i ostatním dostupným knihám těchto autorů, ale tuto považuji za jejich nejzdařilejší.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Klasika katastrofického žánru a předloha pro skvělý film.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Asi nejlepší z pětice knih, kterou tito dva pánové společně napsali. Líbí se mi jejich styl sledování jednotlivých vláken příběhu a následné postupné spojování vláken dohromady. Vylíčení postupu požáru jako živé bytosti je skvělé. Nejdříve jsem viděla (před mnoha lety) film a při svém pobytu v nemocnici (také již před mnoha lety) jsem v knihovničce oddělení našla i knihu. Shltla jsem ji na posezení.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

A je škoda, že je kniha zapomenutá, protože stojí za přečtení. Zajímavé střídání kapitol, jedna o postupu požáru, který je tady prezentován skoro jako živá bytost - šelma, a další o osudech jednotlivých postav.

javirgo
30.11.-0001 5 z 5

Už skoro zapomenutá , ale ve své době byla kniha i film , natočený v roce 1974 se Steve McQueenem a Paulem Newmanem, dost populární .

boj o přežití zfilmováno požáry

Autoři knihy

Thomas N. Scortia