Skleněné peklo

Skleněné peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15594/bmid_sklenene-peklo-jNq-15594.jpg 5 375 70

Katastrofy série

Román o požáru mrakodrapu je nejen dramatickým líčením osudů lidí, ale i zároveň kritikou praktik soukromých stavebních společností. Autoři se snaží zaostřit varovně kritický pohled na některé zneklidňující jevy soudobého života Ameriky. Pro tento cíl zpracovávají množství dokumentačního materiálu. Chtějí ukázat, co vše se může přihodit, když stavební společnost zanedbá bezpečnostní předpisy. Spolu s dramatickým líčením požáru mrakodrapu sledujeme i osudy lidí propojených s existencí budovy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Svoboda

The Glass Inferno , 1974

viweb
23.09.2020 4 z 5

Poutavé čtení, doporučuji

castkov
20.06.2020 5 z 5

Skvělé čtení... Rozhodně lepší než sfilmovaná verze!!!

Luigi1
09.05.2020 5 z 5

Tuto knihu a film jsem četl se zaujetím,protože jsem chvíli dělal hasiče a tak jsem se dovedl vcítit do děje,který bych nechtěl prožít,ale smekám před těmioi lidmi kteří nasazujou své životy aby zachránily nejem materiálové hodnoty ale i životy.Máme to i doma,jsem na ně hrdý.

Manyna
30.01.2020 5 z 5

Já nějak pořád nevím, proč jsem tuhle klasiku všech klasik tak dlouho odkládala, asi jsem do ní musela dorůst. :) Je to děsivý, tragický a depresivní, ale úžasně napsaný.

RMarkéta
28.01.2020 5 z 5

Film z roku 1974 je naprostá kultovní klasika, hvězdně obsazená. Požár mrakodrapu je tu věrohodně vykreslen, až sugestivně. Jsem měla pocit, že jsem se tam ocitla taky. Líbilo se mi přirovnání ohně k šelmě. To opravdu sedí. Netušila jsem, že existuje tato kniha.

Landys
05.01.2020 4 z 5

Jezis ten zacatek me silene nudil. Myslela jsem, ze kvuli tomu fakt knizku nedoctu. Ale pak se to rozjelo a za me super napinavy pribeh!

Janadvorackova
03.01.2020 3 z 5

Stejně jako u "Čelistí" je tohle další kniha, jejíž unylé zpracování zapříčinilo vznik koukatelného filmu.
Bohužel tady, než se seznámíte se všemi aktéry pozdější tragédie, to tak dlouho trvá, že na polovinu dočista zapomenete.

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Napínavý příběh z kategorie katastrofických požárů mrakodrapů. Mimochodem i pěkný film.

Hedunie
03.11.2019 5 z 5

Opět nezklamali. Serie drobných selhání vedoucí ke zhoubnému konci - tak nějak může vzniknout velký průšvih i ve skutečnosti.

lumpíkcz
06.08.2019 5 z 5

To uš je opavdu dávno co jsem to četl :-)

andrii24
17.05.2019

Když pálí "dobré" bydlo, horkou hlavou postaveno bylo, lehne popelem i ten nejvyšší, stojící Titanic. Spustí se ranní závěsy vodních perel, jež zchladí ohnivé rány, ale neuhasí svědomí harpagonskému majiteli.

pingu1
06.03.2019 5 z 5

Četla jsem už kdysi, byla moc pěkná. Líbil se mi film :-)

harena
04.03.2019 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha, která sice vyšla už před nějakou dobou, ale stále umí čtenáře vtáhnout do děje.. Patřila do naší knihovny, několikrát půjčená, až se jednou nevrátila. Kupodivu se povedl i film, tak si ji i tak připomenu.

Radka1911
26.02.2019 5 z 5

Velice čtivá a napínavá kniha, vrátila jsem se k ní po letech a opět mne zcela vtáhla do děje. Doporučuji i film na její motivy se Stevem McQueenem a Paulem Newmanem v hlavních rolích.

Shashlick
19.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha, která vás pomalu vtáhne do děje a nepustí až do úplného konce.

Dela111
14.02.2019 5 z 5

Z pěti knih tohoto autorského dua je pro mě Skleněné peklo nejlepší, přispívá k tomu i námět. Rozjezd je trochu pomalejší, ale trpělivost se vyplatí. Dějově je kniha bohatá, vedle hlavní linie sledujeme i osudy lidí, kteří uvízli v tomhle "skleněném pekle".
Kniha je jedna z mála, u které musím říct, že film se mi líbil víc. Je výpravný, vizuální zpracování hořícího mrakodrapu je působivé a k tomu vynikající herecké obsazení. Ovšem kniha rozhodně stojí za přečtení.
A když už jsme u tohoto tématu, neodpustím si napsat, že všichni hasiči jsou skuteční borci, zaslouží si obdiv, úctu a samozřejmě poděkování.

zuzana4291
09.12.2018 4 z 5

I když se autoři snažili čtenáře hned prvními slovy navnadit, co se bude dít. Bohužel od první stránky až do 1/4 knihy se prakticky nic neděje a čtenář se někdy až moc zdlouhavě seznamuje s jednotlivými postavami. Pak ovšem nastane zlom a máte pocit, že knížku nemůžete odložit a už se nemůžete dočkat, jak to bude dál.

boxas
22.10.2018 5 z 5

Přestože kniha vznikla už před řadou let, je stejně napínavá a strhující a stále patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru vzniklo. Jsem ráda, že díky Čtenářské výzvě jsem se k ní po letech zase vrátila.

BlackBlade
25.01.2018 3 z 5

I když kniha byla svým způsobem drsná a napínavá, mrknu se raději na film s herekými esy tehdejší doby, jako je Steve McQueen a Paul Newman. Z toho filmu jsem byl "podělanej" mnohem více, než u knihy.
Asi jeden z mála příběhů, kde byl film lepší, než kniha. Alespoň z mého úhlu pohledu. Proto dávám hodnocení jen 3/5.

ddkk
19.11.2017 5 z 5

Kniha i film velmi dobré, doporučuji obé.

boj o přežití zfilmováno požáry

Autoři knihy

Thomas N. Scortia