Pomsta trpaslíků

Pomsta trpaslíků https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386/bmid_pomsta-trpasliku-Vfx-386.jpg 4 322 21

Trpaslíci série

3. kniha série Trpaslíci. Už pět cyklů vládne ve Skryté zemi klid a mír. Trpaslíci si zvykají na soužití s Třetími, kteří pohřbili svou nenávist vůči ostatním trpasličím kmenům. Elfové vysílají své vyslance do lidských království i k trpaslíkům s nabídkou spolupráce a nezištné pomoci. Lot-Iananova štola se stala klidným domovem pro Tungdila a Balyndis. Skřeti jsou vyhubeni, alfové také. Zlo bylo poraženo. Zdá se, že Skrytá země si to nejhorší už prožila… Jenže zdání klame. Nedůvěra trpaslíků vůči Třetím stále trvá. Nezištná pomoc elfů sleduje úplně jiné cíle. Tungdilovo soužití s Balyndis je těžce narušeno velkou tragédií. Také není zdaleka jisté, že nepřežil ani jeden skřet či alf. A kromě toho začínají mizet diamanty, které chrání lidé i trpaslíci. Sice jen jeden má tu ohromnou magickou moc a nikdo neví, který to je, ale až budou ukradeny všechny, tak už bude pozdě… Skrytou zemi opět čeká těžká zkouška. Pomoc přichází, jen z nečekaného směru… Není však už pozdě?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Die Rache der Zwerge , 2005

JohnMiller
09.05.2023 3 z 5

Tretí trpaslíci varia z vody. Je to môj názor a božechráň aby som to niekomu chcel nanútiť, no príde mi, že v prvých dvoch častiach autor vystrieľal tak trocha nerozvážne všetky nápady a tým v podstate umŕtvil potenciál ktorý tento svet mal. Moje hodnotenie sú 3* takže nie je to taká katastrofa ako vyznie môj skeptický názor, no chýba mi tu nejaký extra prídavok, niečoho originálneho, niečo extra. Pre žrútov fantasy ok (Podľa hodnotenia a komentárov je vidieť, že pravoverných fanúšikov táto séria má) pre mňa, ktorý si pre menej času už literatúru vyberá, je to síce fajn ale pokračovanie ma vôbec neláka.

špulo
07.05.2022 4 z 5

Autor neprekračuje svoj tieň. Ani jeho hrdinovia. Hoci je tu pár fajn nápadov či osobnostných posunov, stále nejde o niečo výnimočné. Na druhej strane si pán spisovateľ drží lajnu, aj laťku. No jak si tu teraz tie knihy pripomínam, začínam mať chuť si ich zopakovať...

Luigi1
28.05.2020 5 z 5

Stále standart super

Agrim
09.06.2019 5 z 5

Pecka.

RyonMathrin
06.03.2018 4 z 5

Další pokračování vynikající knihy. Noví, originálně vymyšlení záporáci. Hrdina Tungdil z předchozích knih prožívá úpadek (osobní krizi) a musí se z toho vyhrabat. Hrdinové se dostávají do nové, předtím zcela neznámé země. Strhující, čtivé, napínavé pokračování.
Kdo váhá, jestli má začít číst, ať váhat přestane a pustí se do celé série. Nebude litovat.

Miro.slav
08.10.2017 4 z 5

Skrytá zem odrazila ďalšie nebezpečenstvo v podobe božských avatarov. Všetko vyzerá tak, že konečne zavládne mier, no to je iba klamlivé zdanie. Tentoraz nepriateľ vzíde z vlastných radov obyvateľstva Skrytej zeme. Tungdil aj s Boïndilom Dvojčepelom sa vydávajú vyšetrovať podivné správanie zženštilých šikmých uší. To, na čo tu narazia mnohým vyrazí dych (osobne som mal chuť vtrhnúť do Âlanduru a zrovnať to tam so zemou). Aby toho nebolo dosť, po celej Skrytej zemi pochodujú čudné polo-stroje a kradnú imitácie kryštálu, ktorý mali avatari (medzi nimi sa totiž niekde ukrýva aj originál) a nakoniec sa zistí, že Nagsor Inàste nakoniec predsa len dáko prežil. A mnoho-mnoho iného... Samotný koniec človeka dokonale priklincuje, keď nevie, čo sa stalo s hlavným hrdinom. Vynikajúca kniha. Odporúčam.

frantisek6180
14.08.2017 5 z 5

Paradoxně první kniha ze světa trpaslíků na kterou jsem narazil a právě tento díl mě donutil si koupit a přečíst i všechny ostatní, lze jen a jen doporučit ! ;-)

Palorizek85
07.08.2017 4 z 5

Třetí kniha byla zajímavá. Sice pro mě nedosahovala úrovně prvních dvou, ale i tak mě nadchla. Na můj vkus tam byl ale již mírný odklon od klasické fantasy Tolkiena směrem k Warcraftu.

Hellrampage
17.01.2017 5 z 5

V treťom dieli príbeh pokračuje v Skrytej zemi po ďalších piatich rokoch po druhej knihe. Zo začiatku je kniha vláčna, pomaly sa dozvedáme informácie o Tungilovi a jeho družke, výrazne sa rozšíri aj dejová linka s Neuveriteľným Rodariom, ktorý bude sypať tentoraz hlášky viackrát než Pruďas. Nové monštrá vám potrápia predstavivosť a dali knihe väčší šmrnc. Už pri prvých náznakoch útokoch možno budete vedieť, kto to všetko zlo má na starosti, koniec knihy vám to definitívne potvrdí. Konečne sa dostanú naši hrdinovia za Skrytú zem, aj keď len tak na okraj. Aj keď autor to s chudákom Tungdilom trochu preháňal, musím uznať, že táto kniha (séria) si skutočne zaslúži vysoké hodnotenie.

"Jestli v tomhle voze na neco sáhnete, budete muset v budoucnu používat druhou ruku, abyste si utřel prdel."
Kdybyste byl hovnem, tak smrdíte tak mocně, že by každému na míste upadl nos."
- Neuvěřitelný Rodario, císař všech herců

"Jednou přišla k trpaslíkovi Smrt a chtěla si ho odvést s sebou, trpaslík se však pevně zapřel botami o skálu, na níž stál, vzpurně nakrabatil obočí a řekl ne. Tak smrt zase odešla."
- stará moudrost z jihu Sangreinu

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Výborné fantasy

Skupa
14.10.2016 5 z 5

Opět azase přečteno takřka jedním dechem Markus mě hodně moc baví :-)!!!!!!!

Plague
03.09.2016 5 z 5

zatím nejlepší kniha ze série trpaslíků (ještě mi chybí triumf). Děj není tak předvídatelný jak u prvních dvou dílů a tempo knihy se pořád mění.

myselin007
03.01.2016 5 z 5

Jsem malinko překvapená s komentářů níže, podle mě je to jedna s nejlepší fantasy knihy. Podle mého je Heitz německý génius. Všechny díly máji svojí laťku, která upadá jen sem tam. Všem nadšencům Tolkiena doporučuji.

TAIBRA_COPAN
31.12.2015 4 z 5

O malinko slabší než předchozí díly , ale stále dobrá fantasy .

vlkodlaq
24.08.2015 3 z 5

No trochu se to konečně rozjíždí. Po svých nechvalných komentářích dílů předchozích jsem se přece jen pustil do trojky a čtení to bylo značně příjemnější než předchozí dva díly. Pomatené náboženské žvatlání pokračuje, ale už tak nevadí a více se tu hlásí o práva spádnější děj a lepší čitelnost. Je poznat, že je Heitz už více vypsaný a pozitivně se to projevuje i na jeho stylu (i když ty překlady jsou pořád docela ostuda, vedlejší postavy se v každém dílu jmenují trochu jinak (Boindil/Boďndil..), pořád na skoro každé stránce najdete nejaký ten překlep nebo dokonce gramatickou chybu).
Teď už jsem si čtením Heitze jistější a pouštím se do čtyřky, nový temný Tungdil zaujal a nutí číst rychleji :-)

lanusinka
14.07.2014 4 z 5

Ufff, tak jsem se tím nakonec prokousala. Ale dalo mi to zabrat. To co jsem napsala k minulýmu dílu bylo tady ještě markantnější, prostě přes originální příběh se ne a ne začíst. Ale dala jsem to a nelituji. Líbí se mi, jak je hlavní hrdina šedá postava, která má svoje slabiny. A Pruďas opět pobavil. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat...

puplik
12.09.2013 5 z 5

Nejslabší díl celé trilogie. I tak jsem si ovšem Trpaslíky zamiloval. Zatím nejlepší knihy,které jsem kdy četl :)

koksoza
11.07.2013 5 z 5

Tento díl jsem přečetla za noc. Líbil se mi, tak jako první a moc se těším na další. Podle syna je poslední nejlepší.

Krišot
23.04.2013 4 z 5

Moc sem se bál, že série bude mít sestupnou tendenci, ale ono se z toho vyklubalo hodně tuhé a zábavné fantasy. Jelikož mi záporáci dost připomínají můj oblíbený steampunk mixnutý s trochou Frankensteina, nemůžu, než se radovat. Pomsta trpaslíků na mě působila dospěleji a krvavěji než předchozíí díly.

Pernak
16.01.2011 5 z 5

Velkolepé bitvy plné nečekaných zvratů. Opět skvělé čtení mistra fantasy M. Heitze.

trpaslíci

Markus Heitz