Válka trpaslíků

od:

Válka trpaslíků

2. kniha série Trpaslíci. Trpaslík Tungdil se svou Ohnivou čepelí a dvojčata Boïndil a Boëndal zničili zlo ohrožující Skrytou zemi. Ale není jim dopřáno klidu. Klan Třetích – zabijáků trpaslíků – spřádá nové intriky. Jejich ďábelský plán na zničení křehkého spojenectví elfů a trpaslíků se postupně naplňuje. Jenže za h... celý text

2. kniha série Trpaslíci.
Trpaslík Tungdil se svou Ohnivou čepelí a dvojčata Boïndil a Boëndal zničili zlo ohrožující Skrytou zemi. Ale není jim dopřáno klidu. Klan Třetích – zabijáků trpaslíků – spřádá nové intriky. Jejich ďábelský plán na zničení křehkého spojenectví elfů a trpaslíků se postupně naplňuje. Jenže za hranicemi Skryté země se objevil nový nepřítel. Neznámý a neporazitelný. Božští avataři přinášejí naprostou zkázu a jistou smrt. Ruka trpaslíka, elfa ani člověka je nedokáže zničit. Blíží se opravdový konec Skryté země?
Přeložil Zdeněk Sladovník. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385/valka-trpasliku.jpg 4.3231
Série:

Trpaslíci (2.)

Originální název:

Der Krieg der Zwerge (2004)

Žánr:
Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Přidat komentář
frantisek6180
09. srpna

Podle mě obzvláště vydařená kniha ze světa trpaslíků, moje nejoblíbenější, škoda jen, že děj nabírá grády až po tolika stranách ;-)

Palorizek85
01. července

Brilantní, napínavé, fascinující. Víte jak máte někdy strach z pokračování? Tady ho mít nemusíte. Pokud se Vám první díl líbil, druhý si zamilujete a na konci i slzu uroníte. Mohu jen doporučit.

Camparos
20. března

Skvěle napsané pokračování Tungdila a jeho přátel při další záchraně Skryté země. Velmi dobře se kniha čte. Pokud se vám líbil první díl, určitě neváhejte a přečtěte si to!

Hellrampage
17. ledna

Epické, hrdinské, smutné, zábavné a môžete si domyslieť ešte ďalšie vlastnosti tejto trpasličej knihy. Druhý diel je lepší a ďaleko komplikovanejší s množstvom detailov (aj keď niektoré detaily autorovi ušli) a predišiel prvý diel o veľký kus. Na konci knihy sa okrem Tungdila a ostatných nebudete hambiť za slzy ani vy...

"Prvních deset patří mně, aby bylo všem jasný."
"Chovej se slušně, nebo tě rozsekám jako petržel."
Boïndil Dvojčepel zvaný též jako Pruďas :-)

whiolet
01.12.2016

Výborný příběh, strašně mě bavil

Skupa
22.09.2016

Ja taky nechápu negativní názory začal jsem číst v pondělí a ve čtvrtek jsem více jak za polovinou stejně čtivé ne li víc jak první díl.Podobné fantasy jsem ještě nečetl velmi mě to nadchlo o dost více než Ulldart a ten mě taky bavil :-)

myselin007
03.01.2016

Jsem malinko překvapená s komentářů níže, podle mě je to jedna s nejlepší fantasy knihy. Podle mého je Heitz německý génius. Všechny díly máji svojí laťku, která upadá jen sem tam. Všem nadšencům Tolkiena doporučuji.

vlkodlaq
16.07.2015

Znatelný pokles oproti prvnímu dílu. Vyumělkovaný příběh značně kolísá čitelností, příliš mnoho dějových linií a jmen jen zhoršuje přehled a o to míň mě to vtahuje do děje. Předvídatelné části nudí, ty neočekávané jsou jaksi proti tomu, co by člověk chtěl číst. Dočíst do konce jsem se musel chvílemi nutit. Národy (ať už lidé, trpaslíci, elfové, alfové nebo skřeti) jsou v podstatě tupá stáda neustále meloucí o tom, co ten či onen bůh chce či nechce, naprosto postrádají jakoukoli svobodnou vůli, jsou k prasknutí plní předsudků a zajetých klišé, už mi v knize chybí (možná jen zatím) nějaký náznak, že to tak má být i v našem světě a náboženským podtónem mi to nepřijde až tak odlišné od chyby tisku s názvem strážná věž. Nebýt tohohle pomateného žvatlání, hlášek a průpovídek úplně mimo mísu a logiku, bylo by to velmi příjemné čtení.

Možná se ještě pustím do třetího dílu, ale nic jiného od Heitze už jednoznačně ne, evidentně je silně věřící a tuhle svoji ''vlastnost'' předává v upravené podobě i do své tvorby, která je díky tomu mnohem méně stravitelná (a docela leží v žaludku).

dexeded
17.10.2014

Je mi líto, první díl jsem přečetla a líbil se mi. Ale tenhle mě jaksi nechytl ...tedy ani nedočteno.

lanusinka
06.06.2014

Nějak jsem se nemohla do téhle knihy začíst. Ne že by nebyl příběh zajímavý, ale chybělo mu to "něco," co vás přinutí číst za každou cenu až do pozdních hodin v posteli pod dekou. Co se mi hodně líbilo bylo postavení velkého epického příběhu Tungdila proti příběhu Andokai a Narmory, kde šlo sérii naschválů a pomsty, která vyústila v tragédii v ten pro postavy nejhorší možný okamžik...

marapavelka
15.05.2014

Tak tohle mě moc nebavilo.

Telly
19.04.2014

Super knížka. Rozhodně doporučuji přečíst.

DreamR
06.01.2014

Ani druhý díl nezklamal a opět se jedná o výborné čtení.

puplik
12.09.2013

Výborné pokračování. Úžasná knihy

koksoza
11.07.2013

Tak mám přečteno a to jedním dechem za necelých 20 hodin. Zatím si taky stojím za tím, že první díl byl vynikající a tento je trochu slabší.

Krišot
23.04.2013

Druhý díl mé oblíbené série se nese ve stejném duchu jako první. Hrdinové jsou hrdinští, zbraně ostré jak rukavice Freddyho Kruegera a ve Skryté zemi je pořád co objevovat. Akorát si musím trochu postěžovat na volbu záporáků (avatarů). Nee, že by mi nějak moc vadili, ale vedle Lot-Ionana z prvního dílu mi připadají trochu málo bad ass.

Pernak
11.01.2011

Druhý díl fantasy o trpaslících je opět skvěle napsaný příběh, který se čte skoro sám.

Senza Jenka

Celá série má bohužel sestupnou tendenci, co se kvality týče. Druhý díl nebyl ani zdaleka tak dobrý, jako první.