Triumf trpaslíků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zdá se, že válka o Skrytou zemi je u konce. Mír se vrací a národy upevňují své přátelství, aby dokázaly jednotně čelit jakémukoliv nebezpečí. Elfové však spřádají ve svých starých říších nebezpečný svazek. A v Šedých horách je nalezeno lidské dítě ze Země za horama, které hovoří řečí alfů. Dívka získává zvláštním způsobem náklonnost mnoha obyvatel Skryté země, zatímco trpaslíci se k nově příchozí chovají nedůvěřivě. Když je v horách spatřen jeden nesmírně mocný nepřítel, ukáže se, že dívka má tajemství, které změní budoucnost národa trpaslíků. Bude muset dojít k poslední bitvě? A je vrátivší se Tungdil skutečně onen legendární hrdina bojovníků se sekerami?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242212/big_triumf-trpasliku-Ut8-242212.jpg 4.5119
Série:

Trpaslíci 5.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Der Triumph der Zwerge, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Triumf trpaslíků

špulo
07. května

Vrátiť sa po čase do tohto sveta malo svoje čaro. Komu sa tu páčilo, nemá prečo váhať. Kto jaksi váhal, môže aspoň skúsiť. A kto predtým skúšal a nešlo to - ruky, nohy preč!

Luigi1
28.05.2020

Výborně zpracované myšlení osob i Elfů k nalezenému děvčeti


RyonMathrin
03.12.2019

Bez znalosti předchozích dílů nemá smysl číst.
Všem, kdo byste o četbě série uvažovali, doporučuji rozhodně 1. a 2. díl. Zbylé 3 bych označil za takové trochu vyklusávání, které ocení spíše skalní příznivci (tady to dostává nový význam :-), prostě milovníci malých fousatých bojovníků).

Poslední část Trpaslíků je obstojné čtení, i když to na můj vkus v několika věcech drhlo. Ale nejdřív pozitiva:
Napínavost a pestré dějové zvraty jsou jako vždy velmi dobré, to nelze upřít. Akce je taky dobře zvládnutá. Některé nápady originální, svěží, zejména ty ohledně magie. Pravý Tungdil, jeho přátelé a motivace - o tom se četlo dobře.
Teď ty horší věci, zůstanu nejprve u postav:
Osoby nejsou mnohdy zapamatovatelně popsány a v některých případech jsem musel hledat, o koho jde. Beligata a Gosalyn se mi pletly, občas použít opis místo vlastního jména by vše zpřehlednilo. Styl autora mi nesedl, například popisy a přechody mezi místy byly občas zmatečné. Taky mi vadilo, kolik umíralo postav - nejen bezejmenných vojáků, ale i hodně vedlejších hrdinů. Je to nějaká divná móda poslední dobou... fantasy přece může být drsná a zároveň to nemusí být jatka. V neposlední řadě uměle vytvořená krátká trpasličí přísloví/moudra, kterými autor věnoval každému samostatnou stránku, aby jimi proložil kapitoly: Z necelých dvaceti mělo šťávu snad jen jedno, ostatní byla jako když pucuje okno sekerou (válečnou). Bylo na nich strašně poznat, jak křečovitě byla vytvořena.
Shrnuto: v setrvačnosti dočtené pětice knih spíše potěšilo než urazilo, ale pokud Heitz ještě časem napíše další pokračování, ke kterému si v závěru připravil dvířka, už se na to nechystám.

Agrim
09.06.2019

Dobrý,dobrý,dobrý.

Pája20
21.10.2018

Prostě super. A konec ten si můžeme jen domyslet co se dělo ve Skryté zemi dál...

Palorizek85
02.07.2018

Nádherný závěr celé série s dramatickým rozuzlením. Už se těším na legendy alfů :)

Jaru66
12.11.2017

K Trpaslíkům jsem se dostala teprve letos, takže jsem všech pět dílů přečetla hned po sobě. Triumf trpaslíků je výborná kniha, ale oproti předchozím dílům se děj poněkud táhne, některé událostí jsou příliš zdlouhavé, párkrát jsem se musela nutit do čtení, aby se to už trochu pohnulo. Ale závěr s evidentní možností pokračování je skvělý!

Miro.slav
09.10.2017

Trpaslíci to dotiahli až k triumfu. Teraz stoja osamotení proti zaslepenej celej Skrytej zemi. Markus Heitz sa vypracoval, to vidno. Tento príbeh je plný zvratov, podozrievania a falošnosti. Osobne som rád, že Tretí získali konečne priestor – Rognor a Hargorin boli úžasní! Ďakujem aj za osvetlenie toho, čo sú žadári – v ďalšej knihe sa s nimi už asi nestretneme (veľká škoda, mal som ich rád). No a Acronta, či Dorón Ashont – na jednej strane som bol rád, že títo moji obľúbenci dostali priestor aj tu, no trochu som bol sklamaný z toho, ako ich Markus Heitz vykreslil (čakal som od ich spoločenstva skrátka niečo iné – v „Legendách Alfů“ však zohrali vynikajúcu úlohu). A v neposlednom rade – Tungdil Zlatoruký! Je späť, konečne! A dokonca sa osvetlilo aj to, kto ním bol v „Osude trpaslíků“ - takým vývojom, aký nám predstavil Markus Heitz som navýsosť spokojný (fandil som nepravému Tungdilovi v „Osude“, mal som rád jeho temnosť a tajomno, ale Tungdil to nebol – alebo áno?! Ktovie.) Odporúčam (a určite siahnite aj po „Legendách Alfů“ – veľa sa tam vysvetlí a doplní).

P.S.: Dúfam, že sa dočkáme aj šiesteho dielu (a že bude stáť za to!)

1