Spravedlivý hněv

Alfové jsou nebezpeční, krutí a nevyhýbají se žádné válce. Nepřátelé z nich mají strach, otroci je bezvýhradně poslouchají. Temné bytosti však skrývají netušená tajemství a jejich moc není neomezená. Říše alfů je v ohrožení a dva povahou zcela odlišní bojovníci, Sinthoras a Caphalor, obdrží úkol získat pro svůj národ služby démona. Brzy se však ukáže, že každý z alfů přitom sleduje vlastní plány. Boj o moc, čest, vášeň a moc je přivádí do největších nebezpečí – a ve hře je osud jejich národa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41051/big_spravedlivy-hnev-t2l-41051.jpg 4.5159

Legendy Alfů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Die Legenden der Albae: Gerechter Zorn, 2009

Kniha Spravedlivý hněv

Luigi1
05.09.2020

Tak tohle jsem nečekal.Moc pěkné čtení mile překvapili skřítkové i Alfové Uvidíme jak se popasujou s těžkým úkolem Caphalor a Sinthoras,kteří jsou každý úplně jiný.Mají zachránit alfskou říši.

kalache
30.08.2020

...nehněvám se,ale není to můj šálek...

Kee
16.09.2019

Řekla bych, že je poměrně náročné napsat knihu ze "strany záporáků" a udržet jejich charaktery natolik zajímavé a komplexní, aby čtenář chtěl vědět, co bude dál. Zvlášť když je Spravedlivý hněv co se týče počtu postav spíše komorní záležitostí, tudíž stojí a padá na svých představitelích. Plusové body u mne Heitz má za to, že své hrdiny Sinthorase a Caphalora vyvíjí spolu s příběhem, že se na každé straně neprojevují jako koncentrované 100% zlo (ale tyto proklady jsou zde proto, aby Vám za pár otočení připomněli, že Heitzova álfská rasa se vyžívá v krutosti).

Álfský svět a kultura jsou poměrně dobře vystavěné, stejně tak příběh, ale nemohu se ubránit dojmu, že to šlo o něco lépe. Některé dějové posuny a některé charaktery (zvláště ty podléhající šílenství) byly chaotické až lehce vynucené... myslím si, že šílenství postav lze budovat pečlivěji a o to uvěřitelněji.

Agrim
09.06.2019

Pecka.

smithynka
25.04.2019

Skvělá kniha. Trpaslíci se mi líbili o trochu více, ale i Alfové mají něco do sebe. Člověk je vidí hned v jiném světle :).

Palorizek85
12.03.2019

Co napsat - žádná recenze nemůže plně vystihnout tak výbornou knihu. Alfové v trochu jiném světle - "záporáci" z trpaslíků ožívají tak, jak by nás to při čtení trpaslíků zřejmě nikdy nenapadlo. Skvělé!

Pája20
17.01.2019

Markus Heitz opět nezklamal. Úžasný závěr Legend Alfů. Bylo pěkné se podívat na příběh Skryté země z jiného úhlu pohledu. Osobně na mě Alfové udělali velký dojem sice ta jejich brutalitu je fakt brutální :D neboli spíše jejich umění vyrábět z kostí a malovat z krve :D prostě parádní ... Skládám poklonu jak u serie Trpaslíci tak u Legendy Alfů.

Charlie119
24.06.2018

Zajímavý koncept, zajímavý příběh. Postav není přemíra a vše slušně odsýpá. Tohle se povedlo.