Spravedlivý hněv

kniha od:

Spravedlivý hněv https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41051/bmid_spravedlivy-hnev-t2l-41051.jpg 4.4 172

Legendy Alfů série

1. díl >

Alfové jsou nebezpeční, krutí a nevyhýbají se žádné válce. Nepřátelé z nich mají strach, otroci je bezvýhradně poslouchají. Temné bytosti však skrývají netušená tajemství a jejich moc není neomezená. Říše alfů je v ohrožení a dva povahou zcela odlišní bojovníci, Sinthoras a Caphalor, obdrží úkol získat pro svůj národ služby démona. Brzy se však ukáže, že každý z alfů přitom sleduje vlastní plány. Boj o moc, čest, vášeň a moc je přivádí do největších nebezpečí – a ve hře je osud jejich národa.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Die Legenden der Albae: Gerechter Zorn , 2009


více info...

Komentáře (35)

Komentáře 35 Recenze 0

ondras666
ondras666
19.08.2022 5 z 5

Povedená fantasy pohledem záporáků. A konec vás nutí hned přejít na další díl.

Luigi1
Luigi1
05.09.2020 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal.Moc pěkné čtení mile překvapili skřítkové i Alfové Uvidíme jak se popasujou s těžkým úkolem Caphalor a Sinthoras,kteří jsou každý úplně jiný.Mají zachránit alfskou říši.


kalache
kalache
30.08.2020 3 z 5

...nehněvám se,ale není to můj šálek...

Kee
Kee
16.09.2019 4 z 5

Řekla bych, že je poměrně náročné napsat knihu ze "strany záporáků" a udržet jejich charaktery natolik zajímavé a komplexní, aby čtenář chtěl vědět, co bude dál. Zvlášť když je Spravedlivý hněv co se týče počtu postav spíše komorní záležitostí, tudíž stojí a padá na svých představitelích. Plusové body u mne Heitz má za to, že své hrdiny Sinthorase a Caphalora vyvíjí spolu s příběhem, že se na každé straně neprojevují jako koncentrované 100% zlo (ale tyto proklady jsou zde proto, aby Vám za pár otočení připomněli, že Heitzova álfská rasa se vyžívá v krutosti).

Álfský svět a kultura jsou poměrně dobře vystavěné, stejně tak příběh, ale nemohu se ubránit dojmu, že to šlo o něco lépe. Některé dějové posuny a některé charaktery (zvláště ty podléhající šílenství) byly chaotické až lehce vynucené... myslím si, že šílenství postav lze budovat pečlivěji a o to uvěřitelněji.

Agrim
Agrim
09.06.2019 5 z 5

Pecka.

smithynka
smithynka
25.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Trpaslíci se mi líbili o trochu více, ale i Alfové mají něco do sebe. Člověk je vidí hned v jiném světle :).

Palorizek85
Palorizek85
12.03.2019 5 z 5

Co napsat - žádná recenze nemůže plně vystihnout tak výbornou knihu. Alfové v trochu jiném světle - "záporáci" z trpaslíků ožívají tak, jak by nás to při čtení trpaslíků zřejmě nikdy nenapadlo. Skvělé!

Pája20
Pája20
17.01.2019 5 z 5

Markus Heitz opět nezklamal. Úžasný závěr Legend Alfů. Bylo pěkné se podívat na příběh Skryté země z jiného úhlu pohledu. Osobně na mě Alfové udělali velký dojem sice ta jejich brutalitu je fakt brutální :D neboli spíše jejich umění vyrábět z kostí a malovat z krve :D prostě parádní ... Skládám poklonu jak u serie Trpaslíci tak u Legendy Alfů.

Charlie119
Charlie119
24.06.2018 5 z 5

Zajímavý koncept, zajímavý příběh. Postav není přemíra a vše slušně odsýpá. Tohle se povedlo.

Suou
Suou
17.01.2018 5 z 5

Skvelá kniha, pamätám sa ako toto bola jedna z mojich prvých kníh :3
Asi si dám rereading :D

Miro.slav
Miro.slav
10.10.2017 5 z 5

Keď Markus Heitz začal písať o alfoch, vydal sa u mňa na veľmi tenký ľad! Pôvodne som mal v úmysle bojkotovať túto ságu, pretože som vždy radšej fandil trpaslíkom zakutým v oceli, než dekadentným elfom (je jedno či už normálnym alebo temným). Nakoniec som ale na odporúčanie siahol po príbehoch Malusa Temnej čepele (temného elfa zo sveta Warhammeru) a div sa svete, nakoniec som musel siahnuť aj po Heitzových „Legendách“! A nebol som vôbec sklamaný!

Alfovia sú skrz-naskrz opakom toho, čo mám rád na tvrdohlavých trpaslíkoch, no aj napriek tomu mi alfovia učarovali. Hlavne tá predstava Dsônu ako pochmúrneho a temného mesta, kde sa potĺkajú tiene a alfovia vyzerajúci ako snehobiele smrtky. To, čo knihe dodalo šmrnc bolo aj to, že kniha podávala pohľad na dej v „Trpaslíkoch“ z iného pohľadu a vo veľa prípadoch sa niektoré situácie dosť podrobne vysvetlili. Mne osobne sa však najviac pozdávala pevnosť žadára Gålrana, všetky jeho technické vychytávky a to, ako tajomne pôsobil (naozaj som si ho predstavoval ako padlého trpasličieho boha Vraccasa). Taktiež aj kráľovstvo ľstivých fflecxov mi dosť dlho ostane v pamäti. Heitz na alfoch ukazuje, že už spisovateľsky viac dozrel (aspoň mne sa to zdalo na štýle písania). Kniha nepostráda dynamiku, ktorú jej dodáva hlavne totálna diferencia medzi Sinthorasom a Caphalorom – Caphalor mi bol nielen v tejto knihe, ale aj v tej druhej, oveľa viac sympatický, než typicky alfský Sinthoras. Odporúčam.

Nekro
Nekro
16.09.2017 3 z 5

Po skvelej trilógii Trpaslíci, ma Alfovia nezaujali. Je ťažké stotožniť sa z rasou, s ktorou už dopredu viete ako to dopadne. Napriek tomu má Spravodlivý hnev niekoľko skvelých momentov.
Možno by bolo lepšie čítať chronologicky.

frantisek6180
frantisek6180
12.09.2017 5 z 5

Další skvělé dílo od M. Heitze, pro fanoušky série neopominutelné a pro ostatní i možná varianta jak k autorovým knihám přičuchnout, zvláště první třetina knihy se mi obzvláště líbila!

Jirka92333
Jirka92333
12.07.2017 4 z 5

Dej mě strhnul na tolik že jsem knihu zhltnul během chvilky. Tenhle spisovatel mě vždy dokáže naplno vtáhnout do děje. O to více je to umění když nejsem fanouškem temné strany. A přesto jsem si knihu užil maximálně!!

Zapinka
Zapinka
21.03.2017 5 z 5

Super! Vždy jsem tíhla na tu temnou stranu :D takže pro mne jednička! Po trpaslících jsem si tuto ,,jízdu"opravdu užívala každou stránkou víc a víc.

BorknagarSK
BorknagarSK
07.02.2017 5 z 5

Jednoducho povinná jazda po Trpaslíkoch!!! Krutá nádhera! 5/5

Suou
Suou
13.01.2017 5 z 5

Jedno veľké VAU :D kniha ma očarila a strašne ma bavila.
Menší problém bol s menami a s názvami... to som sa musel stále pozerať na minulé stránky. Dej bol veľmi napínavý a nevedel som ako to dopadne.
Postavy mali vlastnosti, ktoré som dovtedy ešte nevidel, napríklad boli kruté. Vždy som čítalo dobrote postáv. Nemôžem povedať, že sa mi to páčilo, ale bolo zaujímavé ako sa správali k ostatným rasám hlavne k ľuďom.
Zaujímavý zvrat bol keď sa tam objavil ten démon a keď sa tam objavila tá otrokyňa.
Vrelo odporúčam. Hodnotenie: 5z5

whiolet
whiolet
01.12.2016 5 z 5

Alfové pro mě byli novinkou co se ve světě fantasy týče o to více mě bavila jejich krutost. Krásně napsané fantasy

Skupa
Skupa
16.11.2016 5 z 5

A prostě krása hned jdu na druhy díl :-) !!

buhehe
buhehe
14.06.2016 3 z 5

Dobré krvelačné nápady, místy je však kniha až moc vláčná, táhlá a nudná.

Jekysek
Jekysek
31.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od Heitze - a rozhodně nebyla poslední!
Zpočátku jsem měla problém se vžít do světa, různé rasy které neznám z jiných knih mi daly zabrat, ale záporáky jsem si zamilovala hned.
Líbí se mi, že alfové vědí, jak o nich smýšlí další rasy, jsou namyšlení, sebevědomí a pak často dostanou tvrdou lekci v podobě nových nepřátel, kteří jim srazí hřebínek.
Jsou brutální, libují si v krvi, obklopují se uměním z kusů těl, milují mučení a pohled na oběti. Přesto mají (někteří...) rodiny, lásky a city. Caphalor se stal okamžitě mým oblíbencem, a poté (SPOILER) co ztratí ženu a dceru, navíc tím totálně zvráceným způsobem (KONEC SPOILERU) jsem si ho zamilovala ještě víc. Sinthoras... byl od začátku prostě svůj. Čím víc se ale zjemňoval, tím méně jsem mu věnovala pozornosti.
Raleeza a její příhody skvěle čtenáři přiblíží život v alfské společnosti.
Shrnu to... co si budeme nalhávat, holky mají vždycky slabost pro parchanty no ne? :P

Benjiki
Benjiki
02.01.2016 2 z 5

Možná bych měl chuť i na další díly, jen kdyby Alfové nebyli takový zmrdi, neschopný vyvolat kapku sympatie. Jo, je zajímavý nahodit pohled na druhou stranu barikády, ale musí to člověka zaujat. U mě se to nepovedlo, jen ty křídla jsou cool. 4.5/10. Ale neberu to jako ostudu autora, mně to prostě nesedlo.

Aaron Lewis
Aaron Lewis
15.09.2015 4 z 5

Docela zvláštní. Chvílemi mi to přišlo jako groteska, respektive nebrala jsem to moc vážně. Je to zvláštním stylem vyprávění, který mi přišel takový těžkopádný a zaprášený (představte si zahuštěnou místnost těžkým tmavým nábytkem a kobercem, se zataženými závěsy). Je to překladem?... Hlavní hrdinové jsou navíc nesympatičtí a takový nic moc (jako samozřejmě celý národ, a ne není to tím, že jsou na straně "zla") a chybí mi i nějaký ten humor. Bere se to moc doslovně a přesto mě zajímá, jak to dopadne a proto čtu i další díl... Opravdu zvláštní:).

gwen666
gwen666
07.08.2015

Senza Jenka - Ježíšek ale dárky pod stromeček nedává .-)

Attia
Attia
05.04.2015 4 z 5

Rozjezd byl pomalejší, jen těžko jsem se v knize orientovala, ale uběhlo pár stránek a já propadla beznadějně kouzlu krutých Alfů i celému Ishím Voróo. Moc se mi líbila různorodost ras, dosazení záporných postav do rolí vypravěčů i popis smyšlené země.
Kniha se sice četla pomalu, ale určitě se mi líbila.

unnamed-soldier
unnamed-soldier
17.12.2014 3 z 5

Markus Heintz sice není vrchol fantasy žánru, ale jeho alfy si nechám líbit. Přivítal bych je i v jiných fantasy knihách, to se ovšem už nedá říct o Cuc'flkeckcích, šunkoflecích a jim podobných (jako by nešlo využít gnomů, nějakých skřítků, šotků nebo tak něco).

Pravděpodobně neoslní ani nezklame.

Eslem
Eslem
17.07.2014 1 z 5

Anotace vábí nás, co rádi fandíme bad guys coby hybné síle děje, která je ve správném provedení vynalézavější a stylovější než dobráci, a přitom samozřejmě smolná nebo slabší, což vzbuzuje soucit nebo burcuje ochranářské pudy. Jenže, padouši musí mít úroveň.
Tohle zdaleka není jediné dílko, které lidi degraduje na podřadnou kořist a primitivní tupce, aby vzápětí extraktem z lidské arogance vyplnilo slupku (např.) černookého elfa, přihodilo vražednost filmového Legolase, (pochybnou) vynalézavost McGyvera a navrch zdůraznilo, že jde o úžasného umělce, jehož Múzou je sama Smrt. Raleehu to možná fascinuje, ale jelikož výtvory z lidských ostatků byly běžnou součástí dějin, od číší z lebek zabitých nepřátel po široký rozmach tohoto uměleckého směru v dobách holocaustu, mezi námi opravdu nejde o nic obdivuhodného ani nového pod sluncem.
Pravda, z nasládlých elfů se dnes člověku už dělá šoufl, ale tahle záporná pakáž je na tom v absolutní hodnotě úplně stejně. Autor se dojemně snaží brnkat na romantickou strunu aspoň masochistkám – oba temní hrdinové týrají a mrzačí dvě ženské a ony je na oplátku čím dál víc zbožňují. Humor ani rafinovanost tady pro mě zkrátka nefungují a neodpustím si ani logické nedostatky – viz Sinthoras, který si vycucá koně z prstu, nebo souboj Raleehy s Timanris a jeho dost neuvěřitelné následky.
Za zmínku stojí další společný jmenovatel nejedné knihy (často s nálepkou bestselleru) vydané poslední dobou – odfláknutý překlad (čekám, že upír noci napasovaný na masožravého koně je taky jeho výplodem) a korektura, jako by snad jazyk pro knihy už nebyl nijak zvlášť důležitý.
Pro mě dobrý pokus, který se ale nepovedl.

Zmitko.m
Zmitko.m
23.05.2014 5 z 5

Jedinečná kniha, kde hlavním hrdinou je zlo...Pohled na svět očima zla v podání Alfů.....Minimálně se vyrovnává Trpaslíkům...

Nelishka
Nelishka
11.02.2014 5 z 5

Opravdu velmi chytlavá knížka, pokud jste přečetli celou sérii trpaslíků.
V této knize se mi líbí styl jakým je příběh napsaný a celkový dojem na mě působí víc než pozitivně.
Zkrátka patří mezi mé velice oblíbené knihy.

puplik
puplik
24.09.2013 5 z 5

Velice kvalitní pokračování Trpaslíků :) prostě můj nejoblíbenější autor

Štítky knihy

trpaslíci démoni álfové fantasy

Autorovy další knížky

Markus Heitz
německá, 1971
2005  88%Trpaslíci
2008  83%Ritus
2016  90%Triumf trpaslíků
2009  87%Osud trpaslíků
2010  88%Spravedlivý hněv

Kniha Spravedlivý hněv je v

Právě čtených3x
Přečtených299x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených25x
Knihotéce185x
Chystám se číst76x
Chci si koupit27x
dalších seznamech1x