Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Zkrocení vévody Zkrocení vévody Gayle Callen

(SPOILER) Adam není typický vévoda - dokonce i jeho mladické výstřelky mají specifické pozadí. Kromě toho v armádě dospěl a zmoudřel.
Faith není typická hrdinka téhle literatury. Nejenže ji zanechala bratrova smrt bez prostředků, ale nakonec ji nutnost postarat se i o matku dohnala k zoufalým činům. Nyní, když se snaží živit jako placená společnice mladé debutantky, jí cestu zkříží novopečený vévoda, poháněný pocitem viny.
Adam se cítí být zodpovědný za smrt jejího bratra a je odhodlán Faith pomoci, i kdyby se bránila a kopala. Hezký úmysl, ale přece jen trochu manipulativní chování. Nejprve ji dotlačí do změny zaměstnání a pak i do svatby.
Kdosi ovšem vypátral, co Faith kvůli chudobě kdysi udělala a posílá nejprve nechutné anonymní vzkazy, posléze začne psát do novin... Vylučovací metodou nakonec odhalí a eliminují viníka, vyznají si lásku a všechno je krásné.
Líbil se mi Adamův přístup. Naopak jsem byla znechucena pokrytectvím Faithiny matky.

29.05.2024 4 z 5

Skandální zásnuby Skandální zásnuby Gayle Callen

(SPOILER) Líbil se mi trochu neobvyklý styl. Autorka vrhne čtenáře rovnou do děje - tušíte, že byste měli znát předcházející události, ale nevadí, když ne.
Celá ta záležitost s obraze ovšem po pár stránkách vpluje do pozadí Peterových snah přesvědčit Elizabeth, že on je tím mužem, kterého chce.
K tomu nezbytná sexuální přitažlivost a trocha nebezpečí.
Jen jsem nepochopila čin onoho malíře... Proč, když obchod selhal, nenabídl obraz nejdříve jí? Když to byl takový kamarád její sestřenice?

29.05.2024 4 z 5

Zkrocení nebezpečného lorda Zkrocení nebezpečného lorda Nicole Jordan

Ten konec byl na mě až příliš cukrkandlový.

28.05.2024 3 z 5

Svést nevěstu Svést nevěstu Nicole Jordan

Čekala jsem trochu víc, ale bylo to fajn. Sestry Loringovy jsou jak z psychologické příručky. Jejich zážitky s rodiči se přetavily ve strach a u každé to byl strach z něčeho trochu jiného.
Počínání Lily může působit zatvrzele až hloupě, ale protože znám osobu, která se rovněž po zážitku v dětství potýkala se strachem z mužů, vím, že její chování nebylo nijak nereálné. Strach, že když k sobě pustí někoho blíž, poctí důvěrou nesprávného člověka... Před tím, než se jí podařilo strach překonat, všechny negativní pocity a emoce se násobily a zhoršovaly. Pak se to prý jednoho dne zlomilo.
Lily měla štěstí, že potkala muže který o ni stál natolik, aby zabojoval. A sám rozhodně nezůstal nezměněn. Z tohohle pohledu zajímavý příběh.
Zbytek je erotická červená s přeslazeným koncem ;)

28.05.2024 4 z 5

Smaragdové objetí Smaragdové objetí Heather Graham Pozzessere

(SPOILER) Ten smaragd patří Martise. Mary, zesnulá manželka pána hradu, jej dostala pouze do úschovy. Martise ho nutně potřebuje, neboť pro udržení pozemků ve Virginii zpustošené občanskou válkou nemá jiné prostředky. Jenže se bojí, že by jí Creeghan vlastnictví drahokamu upřel, a tak se vydává za Maryinu sestru a doufá kámen nenápadně najít. A samozřejmě ji zajímají okolnosti kamarádčiny smrti.
Hrad samotný je opředený spoustou pověr, protkaný tajnými chodbami a všichni se vlastně chovají podezřele. Opravdu ten muž na pobřeží zemřel sám, nebo mu Bruce pomohl? Proč ji doktor i strýc Peter varují? Jsou jen pověrčiví, nebo jsou v něčem namočení? Opravdu ji majordomus zamkl ve sklepě omylem? A opravdu jí Elaina vybrala staré svatební šaty ženy, která ukončila svůj život skokem z věže, náhodou? Kam zmizela Clarissa? A proč v poslední době ztroskotává na Dračích zubech tolik lodí?
Lord Creeghan ovšem od začátku ví, že není tou, za kterou se vydává a co víc, ani on není, kým se zdá být.
Je to velmi hezky vybudovaný, celkem napínavý příběh. Podivně či podezřele se zachová úplně každý, takže to čtenáře udržuje v nejistotě. Kdyby to bylo méně podřízeno zákonitostem červené knihovny, byl by to super psychothriller. Nějaké ty ptákoviny (jak dlouho že byla ta mrtvola v rakvi? a žádný rozklad? pořád byla k poznání? vážně? a kámen opravdu nutně musel odjet až do Anglie?) a klišé se dají přežít. Jen název bych asi zvolila jiný - odkazuje očividně k hledanému smaragdu, ale s náplní knihy vůbec nekoresponduje. Většina děje se totiž týká úplně jiných věcí a ten kámen je jen takový šum v pozadí.

27.05.2024 5 z 5

Vítězství lásky Vítězství lásky Barbara Cartland

Krátké, roztomilé, celkem i uvěřitelné. Jednohubka na dopoledne :)

26.05.2024 4 z 5

Oddej se lásce Oddej se lásce Johanna Lindsey

(SPOILER) Celá ta záležitost se Seeligovým uvězněním a bičováním byla spíš nešťastná shoda okolností.
Dost mě znechutilo, jakým způsobem se jí snažil pomstít. Řetězy, ponižování, výhrůžky... Hnusné. Byl odjakživa k ženám milouš, tak to nedokázal dělat dlouho, ale já si nemyslím, že absence fyzických ran omlouvá rány psychické. Za to * dolů.

25.05.2024 3 z 5

Plamen a květ Plamen a květ Kathleen E. Woodiwiss

(SPOILER) Heather je jako ta pověstná třtina větrem se klátící. Slabá, zbabělá, odevzdaná... Dobře, nezískala si mě, ale všichni nemohou být neohrožení hrdinové.
Brandon je ovšem již zcela mimo moje tabulky snesitelnosti. Znásilní ji - a to opakovaně - uvězní na své lodi, rozhodne se, že bude jeho milenkou a co si o tom myslí ona je vedlejší?! "Koukej mazat (do postele)... uvidíš, že se ti to bude líbit, zatím si musíš zvykat..." COŽE?????!!!!
Pak si dovolí být celý rozhořčený, kvůli sňatku - chudáček nesnáší, když je do něčeho nucen... A že přinutil on ji, to je v pořádku?!
Nakonec tvrdí, že si ji vlastně vzal dobrovolně... A ona ho miluje. Tohle prostě neberu!
Příběh je zřejmě plodem přechodného pominutí smyslů. Mám od autorky půjčenou ještě jednu knihu, takže do ní nakouknu. Jinak s ní končím.

24.05.2024 1 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Roztomilé. Prakticky od prvních stránek víte, jak se to bude vyvíjet i jak to skončí, ale je to příjemná jednohubka.

23.05.2024 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Hezké - v některých ohledech jen málo uvěřitelné, ale četlo se to dobře. Velké plus za mrchu Isabellu.

23.05.2024 4 z 5

Potěšit dámu Potěšit dámu Nicole Jordan

Zhruba stejné výhrady, jako u druhého dílu, který jsem četla dříve. Jinak fajn romance.

23.05.2024 3 z 5

Podkoní, nebo vévoda? Podkoní, nebo vévoda? Valerie Bowman

(SPOILER) On je uražený, protože je přesvědčen, že ho chtěla jen kvůli majetku a titulu. Ona je ublížená, protože jí zlomil srdce... Co si taky má myslet jiného, když na 3/4 roku zmizel a pak jí poslal dopis, že to nebral vážně? Tak se rozhodne, že si ho vychutná.
Skoro polovina knihy dokola to samé. Pak do toho autorka hodí bombu v podobě vysvětlení, proč na tak dlouho odjel a proč ji nepožádal o ruku už před odjezdem.
Z celé knihy mě asi nejvíc bavila Mary, i když její zálibu v pryskyřnících moc nechápu :).

18.05.2024 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek Suzanne Enoch

Autorka umí pracovat s napětím a nebezpečím. Příběh je romantická klasika - jak si Honza od vedle vzal princeznu.
Nutno podotknout, že ta mi ze začátku lezla pěkně na nervy - rozmazlená, panovačná, arogantní... Ale celkem rychle ji to pustilo a pak už si stála za svým, mnohem pevnější, než on. Velký obdiv její rodině.

13.05.2024 3 z 5

Okouzlit krásku Okouzlit krásku Nicole Jordan

Spousta nevěrohodných momentů - neprovdané dívky se zavírají v knihovně s pány, potulují se pěšky i v kočáru bez gardedámy, na svatbu zvou kurtizány a přes rodinný skandál učí v dívčí škole...
Ale je to celkem příjemné, poměrně erotické čtení s dobrým koncem. Trocha klišé a přeslazený epilog se daly přežít.

12.05.2024 4 z 5

Dáma v ohrožení Dáma v ohrožení Stephanie Laurens (p)

Jako obvykle u této autorky - hlavní hrdinka není žádná nanicovatá chudinka. Hlavní hrdina je naopak velmi neobvyklý.
Celé je to zajímavé, neotřelé a originální - prostředí, motivy, činy.... A navíc se to dobře četlo. Za to si kniha 5* zaslouží.

11.05.2024 5 z 5

Poměr s Charlottou Poměr s Charlottou Amanda Quick (p)

Kniha mi připomněla jiné autorčiny počiny - Milenku a Placenou společnici. Hlavní hrdina je velmi specifický typ, hrdinka je inteligentní, přímá, praktická a nebojácná. Ve všech případech vyšetřují vraždu/záhadu, příběhy se prolíná nepřítel z minulosti a "mystické" záhady.
Přesto musím říct, že Baxter mi byl nejméně sympatický. Psychoticky introvertní jedinec, studený, jako psí čumák. Netaktní až hrubý - obzvlášť k Charlottě se "poté" choval jako hovádko. Chápu jeho důvody, ale hrubiánství a nezdvořilost se nesmí zaměňovat s racionalitou a sebeovládáním.
Jinak je to běžný autorčin styl - velmi slušná romance s detektivní zápletkou.

11.05.2024 3 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

(SPOILER) No... zajímavé, že Harrisonovy děti jsou alfové rovnou ve třech smečkách. Přijde mi těžko pochopitelné, že si poté, co Sluneční čarodějky tak bezostyšně podpořily Lvy, stále ještě někteří nedali dvě a dvě dohromady. Vydat se mimo území chráněné strážci byla také pěkná pitomost - díky tomu je vystopovali a ta věc se zatměním se jim také moc nepovedla.
Odhalení, které učinila Jordanova matka, nalezení Wesleyho, objevení měsíčních čarodějek... stalo se toho celkem dost, ale přesto je kniha jen předehrou k dalšímu dílu.

11.05.2024 4 z 5

Jak se zasnoubit s hrabětem Jak se zasnoubit s hrabětem Sally MacKenzie

(SPOILER) Příběh je hezký, i když poněkud předvídatelný. Jane má nějaké nejasné obavy z mužské nadvlády, vzteklého křiku a mateřství.
Alex se jí líbí - je laskavý, hezký, má smysl pro humor... Nicméně její strach ze ztráty svobody rozhodování je velký, ačkoliv bydlet sama není až takové terno, jak si představovala.
Nakonec se s ním pomiluje a ráno odmítne stát se jeho ženou. Pak se pár měsíců oba o samotě trápí, až jí domluví Cat. Jane Alexovi napíše, ten sedne na koně a vyrazí. Zbytek je celkem jasný.
Kniha obsahuje nezbytné rekvizity série, jako jsou místní klepny, kletba, dům pro neprovdané dámy nebo Poppy. Konec je romantický až pohádkově - všichni najdou svou lásku, kletba je zlomena, narodí se spousta zdravých mimin a všichni jsou velmi šťastní.
Nejsem sice přesvědčená, že by Alexova rodina považovala osmadvacetiletou sestru venkovského právníka za nejlepší partii pro hraběte, ale hezky se to čte.

08.05.2024 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

(SPOILER) Hlavní hrdinka to nemá snadné. Prohřešek jejího otce, který je náhodou alfa smečky Raka, zazlívají všichni jí, jako by snad byla její vina, že si upletl dítě s člověkem. Neumí bojovat, moc toho nesmí, je neustále bita... Z tohohle pohledu z toho vyšla ještě celkem duševně vyrovnaná a nedivím se, že jako nejslabší ze smečky upíná své naděje ke Konvergenci.
Tam získá svého vlka a druha (Jordana, syna alfy smečky Lva). Ten ji odmítne a ještě se ji pokusí alespoň zmrzačit, když ne zabít (jako její druh by toho neměl být schopen). Navíc vyvraždí její původní smečku a Ayla na útěku padne do zajetí Hadonošů, což je smečka vyděděná ze společenství a opředená spoustou hrůzostrašných historek.
Nakonec - jak jsem tušila - se ukáže, že sluneční čarodějky nejsou tak dobré a Hadonoši tak zlí, jak všichni tvrdí.
Ayla se stane členkou jejich smečky, chce jejich alfu, ale pouto seslané slunečními čarodějkami ji stále váže k Jordanovi - kniha končí jejím zajetím smečkou Lva.
Má to spád, prakticky žádná část mě nenudila a závěr prvního dílu člověka tak akorát správně naladí na díl druhý.
Jediné, co mi moc nesedělo, byla Aylyna říje. To tam byla plácnuto tak nějak nekonzistentně se zbytkem děje a Kadenovo chování a mluva vůbec neodpovídaly jeho předchozímu vystupování.

05.05.2024 4 z 5

Můj skotský hrdina Můj skotský hrdina Suzanne Enoch

Skoro lepší, než první díl. Trocha předsudků a zastrašování. Trocha skotské zimy. Neuvěřitelně roztomilý Connell a dva zamilovaní paličáci.

05.05.2024 4 z 5