Dáma v modrém

Kdo by chtěl za ženu hašteřivou starou pannu? Slečna Jane Lowndesová se hrdě považuje za intelektuálku, bojuje za práva žen a do manželského chomoutu rozhodně nespěchá. Svůj břitký humor nejraději používá ve slovních přestřelkách s Garrettem Uptonem, kterého považuje za nesnesitelného zhýralce. Když se ale ti dva sejdou na oslavě svatby jejich nejlepších přátel a na maškarním plese si omylem vymění polibek, něco velmi důležitého se změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385433/dama-v-modrem-ien-385433.jpg 4.3119

Hravé nevěsty 3.

Vydáno, Ikar (ČR)

The Unlikely Lady, 2015

Kniha Dáma v modrém

Jara.v

Tahle kniha je srovnatelná s prvním dílem. Hodně humoru a trefných narážek. Je hezké jak Jane objevuje svou krásu a touhy i přes zapřisáhlé pravidlo, že se nechce vdávat.

Jurajovamaka

Musím súhlasiť.Tato knižka je plná humoru,lásky a hlavné postavy sa navzájom predbiehajú v podpichovani.Aj keď vie človek od začiatku aký bude asi dej a iskrenie medzi postavami knižka vás určite nesklame.Pre mňa je knižka super relax a dokonca si ju viem predstaviť bez erotiky.V niektorých mi to dokonca trošku kazí celkový dojem knižky.Romantika nemusí byť hneď zvalcovaná sexom.V dnešnej dobe si nevieme predstaviť dvorenie muža ako gentlemana a myslím,že nám ženám to trošku chýba...
O D P O R Ú Č A M ❤✌

Maruš.D

Za mě docela zklamání. Od prvního dílu jsem se na tuto dvojici těšila nejvíce a musím říct, že to bylo takové blah..
začátek super, škorpení mezi sebou nechybělo a já se bavila. Jenže pak, když se začali romanticky sbližovat, se to kouzlo vytratilo a hlavně u Jane jsem se začala nudit. Zápletka s vdovou byla super, ale ten konec mě ne zrovna příjemně překvapil. Čekala jsem trochu víc za tím dopisem. Rozhodně to nebylo špatné čtení, jen jsem si nasadila do hlavy jak super příběh to bude a mé očekávání se moc nenaplnilo.

Kessy1990
20.12.2020

Opět úžasné. Vtipné, romantické. Tento díl je nejzdařilejší. Už se těším na další díl.

Zomy
28.10.2020

Valerie Bowman se mezi mé oblíbené autorky nezařadí, ale Dáma v modrém se jí povedla. Ještě na začátku jsem byla otrávená, že budou holky zase hodně intrikařit, ale nakonec si vystačily s jednou menší lží, děj hezky plynul a Garret s Jane byli fajn pár.
Přidávám se k názoru, že je to zatím rozhodně nejpovedenější dílo ze série.

Stephanie92
29.08.2020

Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů a to se mi moc často nestává. I když je to třetí díl a já první dva nečetla, vůbec to nebylo na škodu. Nějak to asi návaznost nemělo.
Z knihy mám opravdu dobrý dojem, přesně takovéhle oddechové čtení jsem potřebovala. Nic náročného, ale přesto poutavé a zajímavé. Nejdříve jsem si myslela, že to nebude nic pro mě, ale hlavní hrdinka byla, tak nevšední a líbila se mi svými poznámky, že jsem se ve finále od knihy neodtrhla a přečetla jedním dechem. Mohu opět doporučit.

evik75
04.08.2020

Pro mě jednoznačně nejlepší příběh z celé trilogie. A výtka ohledně nedostatečného popisu šatů postav pro názornější vykreslení scén, kterou jsem zmínila u prvního dílu, tady určitě neplatí. I když více takového popisu přibylo ve druhém dílu, v tomto už to bylo bezchybné, snad i proto, že šaty zde hrály nemalou roli.

alzbeta4340
31.07.2020

Mnohem povedenější než předcházející díl. Svižně napsaná, vtipná historická romance bez rušivých dramatických - špionských, pirátských nebo nedej bože nadpřirozených zápletek. Do života Jane, knihomolky a staré panny, a Garretta, muže, který Jane neustále popichuje, se míchá pouze hromada příbuzných a známých.