Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Zabij dítě, které se vrací Zabij dítě, které se vrací Francis Paul Wilson

Moc velkou paralelu jsem mezi Pevností a touto knihou nenašla - snad jen v tom boji dobra a zla. Na Pevnost to také kvalitativně nemá.

30.11.-0001 3 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Moje nejoblíbenější komedie od Shakespeara.

30.11.-0001 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Opět kniha, kterou by si měl přečíst každý.

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Jan Šmíd

Dva podobně laděné příběhy Jana Šmída stojí na pomezí černého románu a crazy detektivky. Zatímco ve Smlouvě s ďáblem jde ještě o celkem "nevinný" příběh účetního v realitní kanceláři, který by zůstal uvázán u svého zaměstnání až do důchodu, kdyby mu nepomohla právě ona smlouva..., Upíři jsou daleko divočejší a mají v jádru i vědeckofantastický námět o zmrazování lidí, kteří se chtějí dočkat druhého života v lepší době, ale k vlastní škodě trpí nadbytkem peněz. A právě to je vůbec neochraňuje před hloupostí, stačí, když je někdo přesvědčí, že za peníze si lze koupit všechno, že peníze je možné užívat i po smrti.

30.11.-0001

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

Za vlasy přitažený příběh plný sexuálního nevolnictví.

30.11.-0001 1 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Tuhle knihu jsem četa před devíti lety, při svém osmiměsíčním pobytu v Německu a byla pro mě doslova jako zjevení světla v temnotách. Dokonce jsem tehdy v přetrvávající euforii poslala autorovi dopis a on mi odpověděl. Mám ho dodnes schovaný :o)

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Dějiny filozofie v kostce, i když vyústění příběhu mě trochu zklamalo.

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Na Lanczovou hodně drsné.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

V čerstvých sedmnácti jsem byla na jednom motivačním kurzu, kterým se jako červená nit táhl příběh Santiaga a jeho cesty za pokladem.
Ta kniha má pro mě tím pádem jeden rozměr navíc :o)

Divoká Jasmína Divoká Jasmína Bertrice Small

Paní Smallová se vyžívá v nevolnickém sexu. Její knihy jsou plytké a jen o tom. Myslím, že jejím "dílům" by sedělo označení PORNO, více než červená knihovna.

30.11.-0001 1 z 5

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Hodně nelogické až blbé.

30.11.-0001 2 z 5

Hořké tajemství Hořké tajemství Barbara Wood

Tohle je hodně zajímavá kniha. Autorka si tu hraje s teorií o partenogenezi. Nejvíc nesmyslné mi ale přišlo pozdvižení, které to vyvolalo - církev to v příběhu jednoznačně popřela, protože by to údajně ohrozilo jejich tvrzení o neposkvrněném početí Krista. Jenže partenogeneze spočívá ve vyprodukování své vlastní kopie - tj. Marie by musela porodit holčičku, aby to vůbec na partenogenezi svést šlo :o)

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Tahle autorka píše na můj vkus trochu rozvláčně, i tak to bylo rozhodně zajímavé čtení.

30.11.-0001 3 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Jedna z nejstrašnějších výpovědí o nelidských činech lidí. Měl by si přečíst povinně každý.

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Myslím, že jahodový klátil vede :o)

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Cesta paní Kosmopilíkové mě fakt dostala.

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Stařenka Oggová a banánové daiquiri.

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Tahle kniha je skrz naskrz pratchettovská, ale také nepratchettovsky smutná... Je na ní něco... víc. Dobré vypíchnutí nesmyslnosti válčení.

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Autor vytvořil takové antišmouly s vizáží drsných skotských horalů. Boží!

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Moje první setkání s panem Pratchettem. A asi nejvíc na mě zapůsobilo. Nikdy nezapomenu slovo "inhumovat". Miluji absurdní humor a "železnou logiku" :o)