Otec prasátek

Nadešel předvečer Svátku prasečí hlídky. * Je nápadný klid. * Sněhu je dost, červenek celá hejna, ozdobený stromeček za každým oknem. Je však absolutní nedostatek velkého tlustého muže v červenobílém oblečení, který doručuje hračky... * Ten zmizel. Dětská vychovatelka Zuzana ho musí najít nejpozději do rána, jinak nejen, že nikdo nedostane dárky, ale nevyjde slunce. A naneštěstí jsou jejími jedinými pomocníky havran s oční vadou, krysí Smrť a bůh kocoviny. * A co je ještě horší, někdo leze komínem. Není to bába. Tentokrát má místo kosy pytel, ale je na něm něco smrtelně povědomého. * HO. HO. HO. * Šíří se podivné zvěsti. * A jestli se vám navíc kýve nějaký zub, buďte opatrní... Úžasná Zeměplocha, kniha 19., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/470/otec-prasatek-zVD-470.jpg 4.6956

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (20.)

Hogfather (1996)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Otec prasátek

martina.culik

Musím říct, že Zeměplocha prostě není mým šálkem čaje.
Příběh Otce prasátek se odehrává ve více dějových linkách - mě nejvíce bavila ta se Smrtěm a Zuzanou. Filozofické rozhovory mágů mně naopak moc nesedly a spíše zdržovaly od děje. Ani Časnačajovi a jeho najaté bandě jsem nepřišla moc na chuť.
Každopádně nápad a zpracování výborné a některé hlášky jsem si prostě musela zapsat.

Polinius

Občas je potřeba použít i plné hodnocení.
Poslední knihy trpí na to, že se autor u jedné myšlenky zasekne a už ji neumí opustit. V této knize je také spousta myšlenek, ale autor plynule přechází od jedné paralelní linie k druhé a na konci se všechny linie propojí.
Pokud by se měla nějaká kniha(knihy) vystřelit do vesmíru jako velvyslanec pro jiné světy, tak bych určitě nevolil tuto knihu, ale alespoň citace z knihy by v raketě být mohla.

marili

Po přečtení této knížky ze Zeměplochy jsem přesvědčená, že nejlepší postavou je Smrť. V knížce jsem našla spoustu problémů k našemu světu a to mě baví. "Vánoční" Noc prasečí hlídky si přečtu další zimu znovu, protože Otec prasátek v zastoupení je nejlepší. Ho Ho Ho!

MatoZu
22.12.2018

Nemám slov.
Četla jsem v rámci výzvy (knihu, kde se jedna z postav jmenuje jako vy) a vůbec nelituji. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout.

Žlučobij se svým nespravedlivým osudem, Smrť snažící se ze všech sil porozumět lidem, Zuzana odhodlaná zjistit co?, jak? a hlavně "PROČ zrovna ty?!", Časnačaj (čtěte prosím Ča-snač-aj!) a "upovídaný" krysí Smrť s ještě více ukecaným havranem - to byla podívaná!
Dějové linky s mágy mě popravdě nijak zvlášť nebavily, ale i oni dokázali být občas vtipní.

Nemůžu říct, že bych z knihy dostávala záchvaty smíchu, ale vtipu tam rozhodně bylo hodně. Bylo v ní taky bezpočet úžasných názorů a myšlenek. Moudra, která pronášel Smrť, jsem si někdy musela i několikrát za sebou přečíst. Rozhodně se ke knize ještě vrátím a jsem si jistá, že v ní najdu něco, co mi napoprvé unikalo...

PS: Doporučuji také film, dle mého názoru velice povedený!

MaxQ
19.12.2018

Pro mě asi nejméně uchopitelná kniha od Pratchetta. Spíše povídka rozvinutá do knihy odehrávající se během jednoho večera. I přesto je tam mnoho dalších postav a osudů, což na tak krátkém časovém úseku na mě působí... nekompaktně.

Atlantis
30.11.2018

K Otci prasátek mám lehce sentimentální vztah, který bude ovlivňovat i moje hodnocení. Dlouhé roky měla totiž tuto knihu v knihovně moje babička, která ji kdysi označila jako: "Jakási prasečina. Doslova." Já jsem ji tedy vesele ignoroval a až po delším čtení Zeměplochy mi podle stejně stylizované obálky došlo, že tato "prasečina" je vlastně jeden z dílů mé oblíbené série. Jinak jde o poěrně zdařilý díl, kde jde opět především o Smrtě a jeho lásku k lidem.

sarka9190
09.11.2018

Za mě plný počet, zatím jsem ohodnotila 3 Pratchettovy knížky a vždycky za 5, začínám od svých nejoblíbenějších:-) Tohle je pro mne s Grinchem, Krakonošem a lyžníky prostě vánoční klasika. Mému příteli Pratchett svým stylem nesedl, ale film má moc rád.

Pauvka
27.10.2018

Podle ostatnich komentaru jsem myslela, ze to bude supr kniha, ale me vubec nezaujala :/

Vánoce zfilmováno Zeměplocha

Terry Pratchett