Hrrr na ně!

Ze zeměplošského moře se zvedla větrná korouhvička a teď najednou každý ví, kam vítr vane. Vynořila se nová země a staré spory. A když se dvě armády vydají na pochod, velitel Elánius z ankh-morporské Hlídky má jen několik hodin na rozřešení zločinu tak strašného, že do konce neexistuje ani zákon, který by ho postihoval. Ten zločin se jmenuje "VÁLKA". Elánius proti zlým protivníkům, kteří se ho snaží dostat... a to jsou lidé, kteří stojí na jeho straně. Nepřítel by mohl být ještě mnohem horší. A v jeho diáři je v kolonce "Dnes nezapomeň" napsáno - umřít! Ale dělat by to raději neměl, protože největší vynálezce a nejmazanější politik světa se už vydali na bojiště s malým balíčkem, který má zaručeně zastavit boj... * Zeměplocha jde do války, a to s armádami sardinek, válečníků, rybářů, mihulí a alespoň jedním oddaným průvodcem vojenského tábora. Úžasná Zeměplocha, kniha 21., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/471/zemeplocha-hrr-na-ne-471.jpg 4.5775

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 21.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno · Talpress

Jingo · 1997

Kniha Hrrr na ně!

zuzana4291

U tohoto hodnocení bych potřebovala půl hvězdičky. Kniha je opět dobře napsaná, ale téma války mě moc nechytlo. Karotka opět překvapuje svou "královskou" mocí mluvit. A Elánius je prostě Elánius. A to nemluvě o dalších postavách v této knize. "vybruslení" z celé války je příjemně překvapivé.

burg

Čtenářská výzva 2019.
Pratchettova schopnost přesně pojmenovat jádro věci, či použít správné přirovnání přesně v ten pravý moment je naprosto obdivuhodná, ale jako u spousty jiných jeho titulů jsem se zkrátka ztrácel v ději. Je to snad tím, že knihy nejsou uspořádány do kapitol, ale děj skáče jako zajíc mezi broky?

aruba

Moc povedená, vtipná knížka na stále aktuální téma. Až doteď jsem četla jen díly s čarodějkami a s Mrakoplašem, ale evidentně to byla chyba, protože Hlídka v čele s velitelem Elániusem má taky něco do sebe.

druzickaster

Dávám pět, ale je to spíš čtyři a půl. Nějak moc politiky i když chápu o co autorovi šlo. Válka je absurdní a nesmyslná a stačí dva pitomci a je vymlováno - o tom není pochyb, ale přišlo mi to takové nějaké překombinované a zbytečně natažené. Musím uznat, že staří známí byli výborní i Jednasedmdesátihodinový Ahmed mě velmi zaujal, vtipy se nešetřilo atd., ale je tam prostě nějaké to ale. Dám si asi chvilku oraz od Zeměplochy a uvidíme co dál.

Mergirus

Krásná a úchvatná kniha. Hlídku miluju a Samuel Elánius je můj velký hrdina. Bavila jsem občas lidi v MHD, když jsem vyprskla smíchy, ale tomu se nedalo zabránit. Zároveň je ale zarážející ta nadčasovost. A, i když je to i pro mě překvapení, tak si mě čím dál tím víc získává i lord Vetinari. Fandím Nobymu, aby si k sobě našel nějakou tu polovičku.

valda

Z moře mezi Ankh-Morporkem a Klačí se vynoří kus smradlavé bažiny. A to neznamená nic jiného než válku o to, komu tento páchnoucí močál připadne. Na jedné straně tedy stojí Klačané se svými vládci a Jedenasedmdesátihodinovým Ahmedem a druhé Lord Vetinary s Leonardem Da Quirm. A mezi nima se nějak ocitne městská hlídka se svým velitelem Elániusem.
Z toho je už asi všem, co trochu znají příběhy ze Zeměplochy jasné, že tentokrát si Pratchett vzal na paškál veškerou absurditu války. A to celkem ve velkém stylu, nechybí bitvy v poušti, na vodě i pod vodou :-) A pokud máte rádi Hlídku, tak si jí užijete do sytosti.

Berca.000

prostě skvělé jako vždy

marek1084

Elánius a Vetinari rozehrávají skvělou partii, kde jde jako obvykle o existenci Ankh-Morporku tak, jak jej známe.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Zeměplocha hlídka

Terry Pratchett