Hrrr na ně!

Ze zeměplošského moře se zvedla větrná korouhvička a teď najednou každý ví, kam vítr vane. Vynořila se nová země a staré spory. A když se dvě armády vydají na pochod, velitel Elánius z ankh-morporské Hlídky má jen několik hodin na rozřešení zločinu tak strašného, že do konce neexistuje ani zákon, který by ho postihoval. Ten zločin se jmenuje "VÁLKA". Elánius proti zlým protivníkům, kteří se ho snaží dostat... a to jsou lidé, kteří stojí na jeho straně. Nepřítel by mohl být ještě mnohem horší. A v jeho diáři je v kolonce "Dnes nezapomeň" napsáno - umřít! Ale dělat by to raději neměl, protože největší vynálezce a nejmazanější politik světa se už vydali na bojiště s malým balíčkem, který má zaručeně zastavit boj... * Zeměplocha jde do války, a to s armádami sardinek, válečníků, rybářů, mihulí a alespoň jedním oddaným průvodcem vojenského tábora. Úžasná Zeměplocha, kniha 21., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/471/zemeplocha-hrr-na-ne-471.jpg 4.5741

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (21.)

Jingo (1997)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Hrrr na ně!

Mergirus

Krásná a úchvatná kniha. Hlídku miluju a Samuel Elánius je můj velký hrdina. Bavila jsem občas lidi v MHD, když jsem vyprskla smíchy, ale tomu se nedalo zabránit. Zároveň je ale zarážející ta nadčasovost. A, i když je to i pro mě překvapení, tak si mě čím dál tím víc získává i lord Vetinari. Fandím Nobymu, aby si k sobě našel nějakou tu polovičku.

valda

Z moře mezi Ankh-Morporkem a Klačí se vynoří kus smradlavé bažiny. A to neznamená nic jiného než válku o to, komu tento páchnoucí močál připadne. Na jedné straně tedy stojí Klačané se svými vládci a Jedenasedmdesátihodinovým Ahmedem a druhé Lord Vetinary s Leonardem Da Quirm. A mezi nima se nějak ocitne městská hlídka se svým velitelem Elániusem.
Z toho je už asi všem, co trochu znají příběhy ze Zeměplochy jasné, že tentokrát si Pratchett vzal na paškál veškerou absurditu války. A to celkem ve velkém stylu, nechybí bitvy v poušti, na vodě i pod vodou :-) A pokud máte rádi Hlídku, tak si jí užijete do sytosti.

Berca.000

prostě skvělé jako vždy

marek1084

Elánius a Vetinari rozehrávají skvělou partii, kde jde jako obvykle o existenci Ankh-Morporku tak, jak jej známe.

Ben Nevis

Myslím, že vykořenění Hlídky z Ankh Morporku příběhu nesvědčilo. Taky jsem v tom viděla příliš mnoho analogie na náš dnešní svět. Rozmíšky s muslimy nejsou ani trošku vtipné, hrozící válka nebude "Hr na ně", ale "kdo zmáčkl to červené tlačítko". Holt to Pratchett napsal až moc dobře a nadčasově.

ladaol

Krásně se u toho marodí, tak skvěle odpočinkové čtení. Všechny tituly Zeměplochy prostě miluju!

zahradnice18

Pratchett, který nezklamal, ale naopak hodně pobavil a dokonce i poučil. Je obdivuhodné, jak dokáže vypointovat příběh.

wiix

Oceňujem Pratchettove knihy, miestami sa zasmejem alebo prekvapím nad tým ako skladá vety a vytvára nové fantasy svety, ale dobrovolne už asi do jeho kníh nepôjdem.