Poslední kontinent

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tohle je poslední zeměplošský světadíl. Je horký. Je suchý… velmi suchý. Bývala tady prý sice kdysi věc nazývaná Vlhko, ale nikdo tomu nevěří. Prakticky všechno, co není jedovaté, je jedovaté smrtelně. Ale je to, do prdele, to nejlepší místo na celým světě, jasný? A během několika dnů zahyne, pokud ovšem… Kdo je ten hrdina, který neohroženě kráčí rudou pouští? Ten zázračný střihač ovcí, nepřekonatelný krotitel koní, bezkonkurenční vozka mnohospřeží, bezedný piják piva, neuvěřitelný stopař a člověk, který je dokonce schopen sníst Masový koláč v kukuřičné placce za střízliva? Muž se špičatým kloboukem a Zavazadlem – poslední hrdina. Úžasná Zeměplocha, kniha 22., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473/uzasna-zemeplocha-po-473.jpg 4.3730
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 22.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

The Last Continent, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Poslední kontinent

Elea
25. května

Zábavné, vtipné, dobře se čte - prostě Terry Pratchett.

Lastodont
10. dubna

Vtípky dobré, ale celkově je to poměrně těžká kniha, měl jsem problém se tam zorientovat, o co vlastně jde.


mina_harker
01.11.2022

V knize bylo pár vtipných momentů, ale Pratchett má rozhodně lepší díla. Docela jsem se nudila. A podle dalších komentářů nejsem sama...

NemmamSlov
10.05.2022

"Dôležité bolo sa rozhodnúť, zachovať kľud a možno myslieť na pekné veci ako modré nebo a mačiatka. A najlepšie na tie, ktoré sa nebudú musieť utopiť."

Znovu sa vraciame k Mrakoplašovi a jeho truhlici s obrovským množstvom nôh. Mrakoplaš sa snaží celý čas vyhýbať smrti a problémom, čo ho núti navštíviť každý kút Zeměplochy, aj taký, ktorý bohovia ešte celkom nestvorili, alebo svety ktoré sa nachádzajú v iných dimenziach.

Tento krát sa nachádzame vo svete, ktorý je podobný Austrálii, no nie je to Austrália, ako podotýka autor na začiatku. Stretávame sa tu z bohom, ktorý tvorí svety a nosí celý vesmír vo vreci. Dozvedáme sa ako vznikol vtakopysk, čo majú na svedomí mágovia univerzity.

Príbeh je dobrý, no úseky z mágmi univerzity trošku nudili. Bolo tam kopu humoru, no kniha nemala nejaký vyšší zmysel. U Pratchettových knihách je človek zvyknutý na hlbokú myšlienku, ktorá sa schováva za kopou humoru, no tu som ju nenašiel, preto bolo ťažké knihu čítať v kuse a často som ju odkladal. U Pratchetta sa mi to stáva zriedkavo.

Pre mňa bola táto kniha povinnosť, keďže som fanúšikom Terryho, ale určite neodporúčam ako začiatok pre nováčikov. Ak by som mohol niečo odporúčiť pre tých čo sa len chystajú vstúpiť do sveta Zeměplochy, tak pre dievčatá sú to určite príbehy čarodejok ako Bábi Zápotočná a pre chlapcov by som určite odporúčal kapitána Elánia a jeho hliadku.

Alex.rrr
11.03.2022

Nějak nevím, ale tento díl mě úplně nenadchnul. Hezké vtipy a trefné narážky, super "vidět" zase Mrakoplaše, ale celkově se mi dějové linky úplně nelíbily a něco jsem chtěla přeskákat. Vylepšuje to hezký konec. Podobnost nového kontinentu s Austrálií čistě náhodná :). Být to asi samostatná kniha, tak nic moc, sérii doplňuje hezky, ale i tak musím dát nižší hodnocení.

evvva
20.11.2021

Dalo práci se orientovat, držet kormidlo a sever,ale doplula jsem ke konci, byť se přiznám,posledních pár stran už volila rychločetbu " halabala"... V cíli bez ztráty kytičky, tedy vlastně se ztrátou jedné hvězdičky..to za ten časoprostorový chaos

theMarty
02.09.2021

No, zas tak moc mě to nechytlo.

Narážky na Austrálii, Výsměšek vs Ctibum a Mrakoplaš s Truhličkou dobrý, ale občas jsem měla chuť pár stránek přeskočit. Celá kniha byla spíš souhrn vtipných situací, než příběh.

slawa.cap
01.05.2021

Poslouchal jsem jako audioknihu. Ač mám Mrakoplaše rád, mágové mi přijdou dost ubozí (teda v rámci Zemněplochy, v rámci komedie jsou pořád top). Navíc nedopatřením jsem přeskočil několik knih, tak mi možná uniklo pár souvislostí, ale začátek mi přišel dost zmatený a knihovník má jen minimální roli :( Tak to by byla negativa.
Po počátečním rozčarování jsem se začal v příběhu orientovat. Mágové jsou pořád retardi, ale Ctibum se projevil celkově dost inteligentně a Mrakoplaš někde vyštrachal trochu odvahy. A Austrálii mám rád na naší Zemi natož na Zemněploše.
Navíc jako bonus jsme měl pocit, že tato kniha je trochu poctou Stopařově průvodci po galaxii. Měla pro mně dost podobný nádech a zazněla tu i ta památná slova: Nepropadejte panice!

1