Poslední kontinent

Tohle je poslední zeměplošský světadíl. Je horký. Je suchý… velmi suchý. Bývala tady prý sice kdysi věc nazývaná Vlhko, ale nikdo tomu nevěří. Prakticky všechno, co není jedovaté, je jedovaté smrtelně. Ale je to, do prdele, to nejlepší místo na celým světě, jasný? A během několika dnů zahyne, pokud ovšem… Kdo je ten hrdina, který neohroženě kráčí rudou pouští? Ten zázračný střihač ovcí, nepřekonatelný krotitel koní, bezkonkurenční vozka mnohospřeží, bezedný piják piva, neuvěřitelný stopař a člověk, který je dokonce schopen sníst Masový koláč v kukuřičné placce za střízliva? Muž se špičatým kloboukem a Zavazadlem – poslední hrdina. Úžasná Zeměplocha, kniha 22., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/473/uzasna-zemeplocha-po-473.jpg 4.4547

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (22.)

The Last Continent (1998)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Poslední kontinent

Maanna

Jednotlivé komponenty byly výborné - prostorově nestabilní knihovník, mágové na ostrově s bohem evoluce s úchylkou na brouky, paní Vidláková, Mrakoplaš snažící se najít místo, kde by mohl mít trochu klidu, a přesto znovu bojující o holý život a zachraňující svět. Ale dohromady to zase až tak skvěle nefunguje. Nějak jsem to tentokrát nedokázala pobrat a unikal mi mluvící klokan a oživlé obrázky, což mě lehce rozčilovalo. A rozhodně mohlo být víc Zavazadla, i když "Kufřík" v závěru byl fajn.

dedliipf

Možná jsem to kdysi četla, nebo mi o ní táta vyprávěl tak moc často, že to bylo jako bych ji četla, ale každopádně teď jsem ji dočetla fakticky a líbilo se mi to. Je ještě více konverzační než jiné Zeměplochy. Mágy mám ráda, protože jsou kombinací profesorů a korporátu — tzn. moje společenské okolí v kostce. Mělo to rychlý vyvážený spád (Pratchett, co jsem poznala, se většinou velmi zrychlí až posledních 100 stran, ale teď mi přišla rychlá a plná celá kniha). Monoostrov zní skvěle a Bohové mile. Tentokrát tedy. Už se těším na nevídané akademiky!

A hele Mrakoplaš je hodný kluk.

Luciefever
17.12.2018

No...nemůže být každá kniha diamantem. Zeměplochu miluju, ale tohle bylo jaksi vleklé. Mágové mi zhruba od půlky už lezli krkem a jejich dialogy se táhly jak týden pře výplatou. Nicméně na Terryho kvůli této knize nezanevřu a pokračuju v prozkoumávání světa na krunýři Velké A-Ťuin dál :).

TERRORDROME
15.12.2018

Mrakoplaš sa po Zaujímavých Časoch nepodareným teleportom ocitol na podivnom vyschnutom mieste ktoré sa úplnou náhodou podobá našej Austrálii. Sú tam klokani, domorodci čierny sťa uhoľ, divný prízvuk, budova opery ako rozbitá fľaška, krokodíl Dundee a aj trpasličí Mad Max v obrnenom dostavníku... a hlavne tam slopú pivo! Mrakoplaš pôsobí oproti Zaujímavým Časom viac svojprávne, aj keď sa musí o priestor deliť na polovicu so skupinou mágov ktorí tak trochu "dovolenkujú" na ostrove kde pôsobí boh evolúcie posadnutý švábmi. Istá surreálnosť a časové paradoxy tomu dávali celkom šmrnc, z humoru sa mi asi najviac páčila scéna so spider-koníkom kráčajúcim po stenách kaňonu. Akurát tá nohatá truhlica opäť nevyužitá a nikoho moc nezmárovala. Celkovo v pohode.

Atlantis
30.11.2018

V Posledním kontinentu Pratchett vaří lehce z vody. Je vidět, že se snaží vymačkat svůj vytvořený svět až do morku kostí, a tak musíme prozkoumat každičkou jeho část, i když k tomu budou důvody sebe slabší. Zeměplocha si tentokrát utahuje z Austrálie a tamějších poměrů, což vzhledem k tomu, že autor byl Brit ještě přidává špetku pikantnosti, ale příběh je celkově takový uspěchaný a vypadá to, že souží jen jako zástěrka pro namačkání co nejvíce vtipů o Austrálii. Slabší díl.

jaroiva
19.08.2018

Mágská řada patří k mým nejméně oblíbeným knihám Zeměplochy. Ani Poslední kontinent asi nebudu chtít číst podruhé. Ale i tak se mi líbily vtípky, které jsou místy až smutně reálné.
Např. dokonalý popis vedoucích pracovníků univerzity smutně kopíruje skutečnost.
Ale politicky jim to na posledním kontinentu myslí:

“My strčíme všechny naše politiky, hned poté co jsou zvoleni, do kriminálu. Vy ne?”
“Proč?”
“Ušetří to spoustu času.”

Aleen
15.08.2018

To je poprvé, co Terryho knížce nedávám pět hvězd. Fakt mě to mrzí.........Omlouvám se.......Prostě mě ti "Australáci" nějak nechytli. Neříkám, že jsem se vůbec nebavila, ale tentokrát ten ftip nebyl jaksi příliš břeskný, jako to bývá v jiných knihách mého oblíbence. A nepomohl tomu ani Mrakoplaš, ani Zavazadlo, ani půlka mágů z NU, dokonce ani paní Vidláková. Prostě jsem si na konci řekla: proč? jak? a co jako? a ne Super!! Přesto jsem ráda, že vím zase něco víc o Zeměploše a samozřejmě pojedu dál.

-Topr-
29.07.2018

Jako vždy Terry Pratchett nezklamal, knížka má vtipny a poutavý děj.
Jedná se o jednu z mála knih s mojim oblíbencem Mrakoplašem, zde je už je vidět, jakým vývojem Mrakoplaš prošel. V této knize už Mrakoplaš, alespoň na mě nepůsobil jako budižkničemu co vždy nějak zachrání svět, zde byl takový, že jisté kroky co podnikal už byli rozumnější než v předchozích knížkách.
Každopádně doporučuji !! Knížka vás dostane na místa kde jste rozhodně v zeměplošské sérii ještě nebyli (kontinent XXXX) a poznáte postavy u kterých vás jejich existence vyvede z míry.....ostatně jako vždy ;)

Mrakoplaš

Terry Pratchett