Carpe Jugulum

Magráta s Verencem mají dceru a připravují velkou oslavu k jejímu křtu. Na oslavu jsou pochopitelně pozvány i čarodějky - Bábi, Stařenka a Anežka Nulíčková. Bábino pozvání ukradnou straky a Bábi, která se cítí tímto domnělým přehlédnutím uražena, se rozhodne opustit Lancre, protože dojde k názoru, že už ji ostatní čarodějky nepotřebují. Na obřad dorazí poslední hosté, rodina upírů z Überwaldu. Chtějí získat Lancre, chtějí, aby se jeho obyvatelé stali jejich služebníky... a potravou. Jsou strašliví, protože se zdá, že nemají žádné zábrany a nedají se zastavit... Úžasná Zeměplocha, kniha 23., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/474/zemeplocha-carpe-jugulum-474.jpg 4.5632

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 23.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

Kniha Carpe Jugulum

Shui-Xian

V posledním díle čarodějné série se zmíněné dámy pořádně zapotí... Pratchett mě na chvílemi dost vyděsil, když jsem sledovala linku Bábi Zlopočasné. A to navzdory tomu, že Stařenka s mladšími čarodějkami dělají, co mohou, aby Lancre náporu upírů odolalo.
Überwaldští jsou mimochodem roztomilí protivníci. Nad jejich svérázností (a nevítaným novátorstvím ve světě upírů) se zazubí snad každý. Táta hrabě to nemá se svými upířími puberťáky lehké.
Nemůžu říct, že by šlo o nejpovedenější díl (třeba zápletka Agnes a Vlada mi přišla dost hluchá), ale dá se s ním sérii příjemně zakončit. Byla to s vámi úžasná, pozoruhodná jízda, dámy! Ať jsou vaše klobouky stále vážené a čaj neřestně sladký...

zuzana4291

Čarodějky jsou úžasné. Vždy mám z knih o nich pocit, že čtu pohádku pro dospělé. U této knihy jsem chvilkami dostávala až záchvaty smíchu. I když kniha má pár slabších pasáží. Tak na relaxování je ideální.

n.ezn.amy

Další ze skvělých knih série o čarodějkách, kdy tentokrát to mají obzvláště těžké proti moderním upírům, kteří se usídlili na hradě. Ale když na pomoc přijdou Nac mac Fíglové a Mořihněv Ovísek, tak je hlavně o zábavu postaráno. Musím říct, že mě série s čarodějkami moc baví

Vlk.kh
19.12.2018

Prozatím asi nejslabší díl příběh ze Zeměplochy pro mou maličkost. Nevím, zda to bylo zápletkou, nebo partičkou hlavních postav, ale tohle mě moc nebavilo. S příběhy ohledně Noční hlídky, nebo Mrakoplaše se to moc nedá srovnávat, tam jsem se kolikrát řehtal na celé kolo a opravdu mě to bavilo, tohle bylo dost vlažné.

Atlantis
17.12.2018

Poměrně svěží uchopení upírské tématiky, kdy se sice nevyhneme klasickým klišé, ale to by nebyl Terry Pratchett, aby se je nepokusil postavit na hlavu. Čarodějky z větší části opět táhnou děj a hlavně baví (tedy většina z nich, Anežka mi k srdci opravdu nepřirostla). Kniha ničím výrazněji nevybočuje z řady a pro mě vždy byla spíše vítaným rozšířením a oživením zeměplošského folklóru.

Aleen
21.11.2018

Kam se hrabe Stmívání, Hrabě Drákula a všechny díly Školy noci!! Když vezme téma upírů do svého pera, nebo spíše psacího stroje, Terry Pratchett, můžou se jít ostatní autoři klouzat!! Musím říci, že jsem se tentokrát nejen pěkně nasmála, ale také jsem byla pěkně napnutá a bála se o své oblíbené protagonisty, hlavně o bábi Zlopočastnou, jakkoliv to zní jako holý nesmysl, bát se o někoho takového...Báječné počteníčko!

mia.com
19.08.2018

Další super díl Zeměplochy, s čarodějkami a upíry. Skvělý příběh!

NikDisk
27.06.2018

Miluju všechna dobrodružství s Čarodějkami. Každý díl nezklame svým perfektním příběhem. Kdyby byla skoro celá Zeměplocha jen o těchto Dámách, vůbec bych se nezlobila. Těším se na další dobroudružství s těmito bosorkami. :)