Nohy z jílu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo vraždí neškodné starce? Kdo se pokouší otrávit Patricije? V době, kdy podzimní mlhy sevřou město Ankh-Morpork do svých spárů, připadne Městské stráži nelehký úkol vystopovat neviditelného vraha. Možná, že něco vědí golemové, ale tihle vážní tvorové z hlíny, kteří pracují celé dny a noci a nikdy nikomu nezpůsobili ani ty nejmenší potíže, najednou začnou páchat sebevraždy. Ne že by Hlídka neměla dost svých vlastních problémů. Tak jsou tady například potíže s vlkodlačicí, která trpí pre-úplňkovou tenzí, desátníkem Nóblhóchem, jehož posedne noblesa a kamarádíčkuje se s hóch společností, a pak ten trpasličí nováček. Něco s ním není v pořádku. Je na něm každopádně něco divného. Když nic jiného, tak jeho náušnice a oční stíny. Komu se dá důvěřovat, když jsou ulice plné lidí, stíny plné spiklenců a všechny stopy ukazují špatným směrem? Vrchní velitel Hlídky sir Samuel Elánius zjistí, že pravda se vůbec nemusí ukrývat v pochmurných a temných ulicích nočního města. Úžasná Zeměplocha, kniha 20., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/472/nohy-z-jilu-mt2-472.jpg 4.6717
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (19.)

Orig. název:

Feet of Clay (1996)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Nohy z jílu

Přidat komentář
druzickaster
09. května

Krásná detektivní práce Hlídky. Elánius i Patricij jsou v tomto dílu neksutečně sympatičtí a záverečný monolog mě rozsekal. A světe div se, Nóblhóch jako šlechtic, golemové, obzvláště prímovní Dorfl, o tom jistě ještě usylšíme. Mno nebudu vyjmenovávat všechny postavy, v podstatě stačí jen číst a uvidíte, že to stojí za to, já jsem se bavil přímo královsky. A je čas se mrknout na Otce prasátek....

renefer
18. dubna

Tento díl nebyl tak vtipný jak předchozí, spíš nutil k zamyšlení. Musím přiznat ze na zdroj otravy arzenikem jsem nepřišla, zato jsem si užila Noblhocha alias čí-kola. Ještě že Dorf, jíl mého jílu přežil, opravdu jsem se o něj bála.

Atlantis
30.11.2018

Bezesporu jeden z mých nejoblíbenějších dílů celé Zeměplochy. Opět nám zde v plné parádě řádí Hlídka v čele s Elániem a jeho roztodivnými podřízenými. Golemové byli zvláštním přídavkem do zeměplošského světa a i když se mi jeho fungování zdálo zpočátku lehce nedomyšlené, zvykl jsem si a zbytečně se nešťoural v maličkostech. Opět jsme ale u toho, že tady prostě hraje první housle Hlídka a její členové, kteří jsou naštěstí mistrně zvládnutí, takže nenudí a jejich sledování vás prostě bude bavit.

mia.com
24.10.2018

Další díl mé oblíbené hlídky. Karotka je prostě nej :)

Maanna
01.10.2018

Tenhle díl Zeměplochy asi bude patřit k mým oblíbeným, nebyla v něm hluchá místa ani nelogické skoky a opět jsem se výborně bavila. Přesto je v knize i dost důvodů pro zamyšlení, protože ona ta Zeměplocha od té naší Zeměkoule zase tak odlišná není... Roli favorita tentokrát obsadil lord Vetinari, i když Noby a Elánius mu zdatně šlapali na paty...

Aleen
27.05.2018

Hlídka! Elánius! A světe div se, golemové! Nasmála jsem se jako vždy. Mně pan Pratchett ještě nezklamal. Jeho využívání jazyka bylo bravurní a pan Kantůrek s tím uměl řádně zacházet, a Nóbl Hóši a jiní podobní jsou toho jasným důkazem.
Tahle kniha mně zachránila...čtu totiž něco neskutečně ubíjejícího a rozhodla jsem se, že to dám, ale nechtěla jsem upadnout do depresí, takže na řadě byly Nohy z jílu a opravdu mi moc pomohly získat zpět skvělou náladu :-)) a mohu pokračovat v těch sr**kách...Díky.

HelaF
26.05.2018

Poslouchala jsem úžasně namluvené rétorem Jiříkem :)

BarkaS
28.04.2018

Svoboda je důležitá věc, jen ji ne každý dokáže ocenit. Boj za emancipaci golemů v Ankh-Morporku a 2 vraždy. Elán jako vždy boží, Vetinari dělá čest svému jménu, netradiční lovestory Anguy a Karotky pokračuje, Noby skutečný Nóblhóch a Tráčník plující hromadami výsměšků (ne Vzoromilů, i když alespoň jeho bratr se v knize mihne). Když je miluješ, není co řešit.


Štítky

Zeměplocha hlídka golem

Autor a jeho další knihy

Terry Pratchett

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Nohy z jílu je:

v Právě čtených6x
v Přečtených1400x
v Čtenářské výzvě22x
v Doporučených69x
v Knihotéce396x
v Chystám se číst109x
v Chci si koupit53x
v dalších seznamech3x